Išgirdus šalies pavadinimą „Tailandas“, ko gero, daugelis įsivaizduoja kažką tolimo, egzotiško, ryškaus ir nepasiekiamo. Visgi jis ne toks jau ir mistiškas. Tačiau gamta, žinoma, skiriasi. Taigi, koks tas botanikos sodas, turintis didžiausią palmių kolekciją pasaulyje ir daugybę kitų retų augalų, ir kokio įkvėpimo galėtume pasisemti kuriant grožį savo namuose?
Sodas
Lietuvoje kriaušes auginti nėra sudėtinga ir tai vienas populiariausių vaismedžių, tačiau norint užauginti derlingus ir ilgalaikius medžius, būtina pasirinkti tinkamas veisles, pritaikytas šalies klimatui ir dirvožemio sąlygoms. Lietuvoje auginamos tiek vasarinės, tiek rudeninės kriaušių veislės, kurios ne tik atsparios šaltoms žiemoms, bet ir užtikrina puikų derlių bei vaisių kokybę. Kokios kriaušių veislės tinkamiausios auginti Lietuvoje sutiko patirtimi pasidalinti LAMMC SDI sodininkystės skyriaus vedėjas Česlovas Paulauskas.
Piktžolės, išdygstančios tarp dekoratyvinių akmenų ar plytelių tarpuose, gali tapti tikru galvos skausmu kiekvienam kiemą, sodą ar terasą turinčiajam. Jų tvirta šaknų sistema prasiskverbia į giliausius plyšius, todėl šias nepageidaujamas augalų rūšis pašalinti gali būti sudėtinga. Tačiau egzistuoja paprastas ir efektyvus būdas jas sunaikinti, naudojant actą ir dar du ingredientus, kuriuos tikrai turite savo virtuvėje.
Rudenį, kai dauguma vasarą pražydusių gėlių jau seniai nustoja žydėti, gėlynai dažnai praranda savo spalvų ryškumą. Tačiau ne visi augalai nustoja puikuotis. Kininis miskantas (lot. Miscanthus sinensis) yra vienas iš tų nuostabių rudeninių augalų, kuris savo elegancija ir švelniomis formomis praturtina aplinką net ir tada, kai viskas aplinkui ima nykti. Šis aukštas, grakštus augalas ne tik puošia sodus, bet ir suteikia jiems unikalų charakterį, ypač vėlyvą rudenį ir žiemą. Dalinamės naudingomis įžvalgomis ir naujausiais patarimais apie miskantų priežiūrą Lietuvoje.
Atrodo, jog vos neseniai ruošėte savo kiemą vasarai, tačiau jau vos ne įpusėjo ruduo. Todėl pats laikas pagalvoti, kaip paruošti savo lauko erdvę naujam sezonui. Kai rudenėja ir temperatūra pradeda kristi, galite susimąstyti, ar tikrai reikės visus savo lauko baldus ir aksesuarus gabenti į vidų ir saugoti iki kitų šiltų dienų. Pasirodo, galbūt nereikės atlaisvinti tiek daug vietos garaže ar kur nors namų spintoje, kaip įsivaizdavote – daugelis daiktų, kuriuos turite lauke, gali likti ten ir atvėsus orams. Remdamiesi ekspertų įžvalgomis, sudarėme pagrindinių kiemo ir terasos elementų sąrašą, kurie visai nenukentės palikti lauke net ir atėjus vėsesniam rudeniui.
Po gaminimo griliuje ar malonaus pasibuvimo prie laužo, pelenus ir suodžius galima išmesti, bet sumanu ir panaudoti dirvai tręšti. Tiek pelenai, tiek suodžiai – nesudegusio kuro dalelės – veikia ir kaip puikus insekticidas. Pelenuose yra dirvai ir augalams naudingų kalio, kalcio, fosforo ir kitų elementų. Taigi, sužinokite, kodėl jais verta tręšti ir kaip tai teisingai daryti.
Nuo seno įprastame sode be obelų augdavo kriaušės, slyvos ir kiti kaulavaisiai. Jau prasideda sodininkų mugės, kur be kitų vaismedžių, slyvų veislių pasiūla didžiulė. Kokias geriausia rinktis desertines slyvų veisles savo sodui ir su kokiais poskiepiais pataria LAMMC SDI Sodininkystės Technologijų skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Juozas Lanauskas....
Medžiai jau meta lapus, o orai ima vėsti. Norėtumėte atsipūsti nuo sodo ir daržo darbų, pasirūpinti darbo vaisiais, pasiruošti atsargų žiemai. Vis dėlto, nors sodas su daržu ramiai sau snaudžia, jų pamiršti nevalia. Dabar pats tinkamiausias metas paruošti savo augalų karalystę kitam pavasariui. Taigi, ko nederėtų pamiršti?...
Daugeliui pažįstama situacija: internetu užsakyti sodinukai atkeliavo gerokai vėliau, nei planuota. Arba dėl kažkokių kitų priežasčių nepavyko visko padaryti laiku. Kyla klausimas – sodinti ar nesodinti prieš žiemą? Kada sodinti dar galima ir kada jau ne? Kaip nustatyti, kur eina toji riba? Bandykime išsiaiškinti....
Lietuvoje žydi gausybė augalų. Vieni iš jų išskleidžia dailius lapus, kiti augalai pražysta gražiais kvepiančiais žiedais. Dažnai kyla noras nusiskinti pražydusį gėlės ar augalo žiedą. Tačiau būtina atminti, kad mūsų aplinkoje yra augalų, kurių sėklos, lapai, žiedai yra nuodingi ir jų reikia vengti.
Rugsėjį visi sodai dosniai dalina savo dovanas. Vaismedžiai lūžta nuo prinokusių obuolių, kriaušių, o uogynuose dar rausta paskutinės avietės. Šis mėnuo – tikras rojus sodininkams ir daržininkams, tačiau kartu ir didžiausių iššūkių metas. Kaip nuimti visą derlių, išsaugant kuo daugiau vaisių ir uogų? Kaip pasiekti tuos aukščiausiai kabančius obuolius, nerizikuojant savo saugumu? Ir kaip visa tai padaryti taip, kad derliaus nuėmimas netaptų varginančiu darbu, o išliktų maloniu užsiėmimu? GARDENA ekspertai siūlo novatoriškus derliaus nuėmimo įrankius, kurie visiškai pakeis daug laiko ir pastangų reikalaujantį procesą į pasimėgavimo teikiantį ritualą sode.
Išsaugoti0Prasidėjo ruduo, bet Lietuvoje rugsėjis – dažnai dar tikrai šiltas mėnuo, todėl sodų, kiemų ir daržų laistymas vis dar yra neatsiejama kasdienybės dalis. Tačiau ar šis ritualas turi būti varginantis? įsivaizduokite rytmetį, kai vėsus rūkas dar glosto žolę, o jūs vienu judesiu išvyniojate laistymo žarną, tarsi atsiverstumėte knygą. Tai visai...