Rudenėjant, į namus lenda įvairūs gyviai, vieni iš nemaloniausių – vorai. Tam, kad nereikėtų su pasibjaurėjimu gaudyti jų nuo langų, sienų ar grindų, galite imtis prevencinių priemonių ir apskritai neįsileisti jų į namus. Pateikiame 11 patarimų, už kuriuos ypač dėkingi turėtų būti arachnofobai – kenčiantieji nuo vorų baimės.
praktiniai patarimai
Iš šiųmetės vasaros jau liko tik prisiminimai, į kuriuos sugrįžti leis nebent išmaniojo galerijoje išsaugotos nuotraukos. Nors paplūdimio saule, kalnų didybe ir kitais skaitmeninėje juostoje nugulusiais kadrais paprastai norisi džiaugtis visus metus, jie dažnai būna linkę pasimesti. Tam, kad šios vasaros akimirkos nenugrimztų užmarštyje ir mus šildytų šaltais žiemos vakarais, „Telia“ pateikia keletą kūrybingų būdų jas „supakuoti“.
Jei rudenį mėgstate puošti namus rudeninėmis gėlėmis, tokiomis kaip jurginai, astrai ir kardeliai, jums bus aktualūs patarimai, kaip vazoje laikyti šias gėles, kad jos kuo ilgiau džiugintų savo gaiviu grožiu. Be to, mokslo metų pradžios proga daugybė mokinių mokytojams neša kardelius, tad rugsėjo mėnesį jie ypač populiarūs.
Lygintuvo prireikti gali staiga. Kam neteko atsidurti situacijoje, kai skubant į dalykinį susitikimą išsitrauki vienintelius švarius, bet nelygintus marškinius. Tačiau būna ir taip, kad įjungus lygintuvą paaiškėja, kad namie dingo elektra. Pasirodo, išradingi žmonės jau seniai sugalvojo šios problemos sprendimą.
Kompostas – puiki priemonė dirvos struktūrai gerinti bei padėti jai atgauti gyvybines jėgas. Tačiau netinkamai paruoštas ir blogai prižiūrimas kompostas gali pradėti skleisti nemalonų kvapą ir prikviesti nepageidaujamus svečius (kirmėles, laukines peles, žiurkes, mašalus). Tad kokių priemonių imtis, kad komposto dėžė neskleistų blogo kvapo?...
Jei pistacijas lukštensite tinkamu būdu, nagams ir dantims nebeteks kentėti. Dalinamės patarimais, kaip laikyti šiuos gardžius riešutus ir kaip be vargo juos lukštenti.
Jeigu mėgstate kavą ir ją gurkšnojate kiekvieną mielą rytą, tikrai esate atkreipę dėmesį kiek tirščių tenka išmesti po kiekvieno puodelio plikymo. Tačiau ar esate kada nors susimastę, kaip tokias maistines atliekas galima būtų panaudoti antrą kartą. Pasirodo, kavos tirščiai yra puiki trąša. Straipsnyje papasakosime, kaip iš šio gėrimo likučių pasigaminti trąšų....
Dulkių siurblys-robotas jau kurį laiką padeda užtikrinti švarą namuose. Tam, kad įrenginys sklandžiai veiktų ir negestų, būtina pasirūpinti kruopščiu bei reguliariu jo išvalymu. Įvairių skaičiavimų duomenimis, tinkamai prižiūrimas dulkių siurblys-robotas gali tarnauti ilgiau nei 10 metų.
Tiems, kam taupymas buityje tapęs įpročiu, tikriausiai, neleis sumeluoti, kad kur kas mažiau išleidžiama renkantis didesnes pakuotes. Įvertinus 100 gramų ar mililitrų kainą ir lyginant ją su kilogramu ar litru, pirkti didesnę skalbimo miltelių, šampūno, dantų pastos, kavos, aliejaus ar daugelio kitų produktų pakuotę dažniausiai apsimoka labiau. Prekybos tinklo atstovai papasakojo, kas padeda pirkėjams sutaupyti ir paskaičiavo, kiek pasirinkus didesnę pakuotę, kainuoja vienas indų plovimas ar rūbų skalbimas.
Natūralaus medžio stalas suteikia ypatingo jaukumo bet kokiam interjerui, tačiau, kaip kartais apmaudu matyti išpurvintus ir dėmėtus medžio paviršius (stalai, komodos, dekoratyvinės lėkštės ir pan.), kurie vien dėl jų prastos priežiūros praranda savo žavesį. Daugelis, iš tikrųjų, net nežino, kaip reikia juos valyti, kaip impregnuoti, kas juos žaloja. Tad, ką daryti, kad toks baldas išliktų vertingas bei gražus?
Net vaikai žino, kad morkos naudingos sveikatai, bet apie morkų lapų naudą, veikiausiai, žino nedaugelis....
Svogūnai yra viena seniausių daržovių mūsų virtuvėje. Lietuvoje populiariausia geltonųjų svogūnų rūšis pasižymi salsvu skoniu, yra aromatinga ir kepant įgauna auksinę spalvą. Jie pagerina ne tik skonį, bet ir suteikia malonesnį aromatą patiekalams. Tereikia išsirinkti kokybiškus svogūnus, prisiminti, kur juos laikyti namuose ir žinoti, ką daryti, kad netektų dažnai braukti ašarų....