Augant žmonių sąmoningumui, psichologai pastebi naujas nerimo formas. Viena iš jų – ekologinis nerimas, kylantis dėl akivaizdžių klimato pokyčių. Mažinti nerimą galima įvairiomis priemonėmis, tačiau specialistai siūlo pradėti nuo savo namų erdvės tvarkos. Keli iš pažiūros nereikšmingi pokyčiai namuose gali turėti didelės įtakos mūsų emocinei būsenai. Tuo pačiu psichologai įspėja nepersistengti – per didelė tvarka gali sukelti priešingą poveikį ir tapti papildomu streso šaltiniu.
Namų erdvės
Lietuviai, kurdami interjerą, tarsi sprendžia savo vidines psichologines problemas. Susitvarko namus ir tuo pačiu emocinę būklę, sako interjero dizaineris Dovas Serapinas. Jo teigimu, įrenginėdami būstą, skiriamės nuo kitų europiečių, nes norime labiau išsiskirti, atskleisti savo unikalumą. Ir dėl to dažnai padarome klaidų.
Prieškambaris – svarbi, nors pernelyg mažai vertinama namų vieta. Šioje vietoje pasitinkame ir išlydime svečius, o apsilankę svečiuose pajuntame namų dvasią. Prieškambaryje laikome gausybę kasdienių daiktų ir smulkmenų – batus, paltus, šalikus, pirštines, raktus... sąrašą galima tęsti. Šeimai augant, daiktų gausėja, tačiau prieškambario taip lengvai nepadidinsi. Kaip viską sutalpinti, o kartu išsaugoti laisvos erdvės?...
Šventėms nenumaldomai artėjant, nesibaigiančiame darbų sąraše namų dekorui tenka nemažai vietos: kalėdinė eglutė, žaisliukai, lemputės… Tačiau ar susimąstote, kad iš tiesų svarbiausias švenčių akcentas – tai valgomojo stalas? Juk aplink jį ir sukasi šventinis gyvenimas: jaukios vakarienės, susibūrimai ir nesibaigiančios istorijos. Todėl svarbu, kad ši erdvė būtų ne tik gražiai padekoruota, bet ir funkcionali. Baldų salono „Gintaro baldai” interjero dizainerė Vilma Ruzgailienė dalijasi 5 patarimais: ką reikia žinoti, kad valgomojo baldai padėtų išvengti šventinio chaoso?
Kasmetinės apklausos apie Kalėdas duomenimis, beveik pusė Lietuvos gyventojų per šventes planuoja pasikviesti svečių. Nors penktadaliui apklaustųjų patinka rengti susibūrimus savo namuose, maždaug tiek pat pripažįsta, kad tai kelia pernelyg daug streso, ir mieliau Kalėdas švęstų kitur. Interjero dizainerė pataria, kaip namus pritaikyti svečiams, kad viskas – nuo vaišių stalo iki nakvynės – eitųsi kuo sklandžiau.
Vizualiai padidinti erdvę galima žinant vos kelis patarimus. Skaidrūs ar daugiafunkciai baldai, tinkamas jų išdėstymas ir efektyvus šviesos panaudojimas gali padėti sukurti didesnės patalpos įspūdį. Panašūs principai galioja tiek kompaktiškam vonios kambariui, tiek nedidelei svetainei ar miegamajam. Paprasti pokyčiai gali padėti sukurti jaukesnią, erdvesnę gyvenamąją aplinką. Tad šiame straipsnyje apžvelgsime praktiškas baldų išdėstymo idėjas, kurios vizualiai padidins erdvę.
Ką čia slėpti, ne vienam iš mūsų daugelį metų balkonai buvo vien sandėliukai (tikriausiai ne vienam ir iki šiol), kuriuose laikoma galybė nereikalingų daiktų, tušti stiklainiai, seni laikraščiai, kiti rakandai. Taip pat dažnai balkonus „puošia“ slidės, rogutės, net dviračiai. Todėl nėra ko stebėtis, – kai vienoje mažytėje erdvėje prikrauta visokiausių daiktų, labai sunku palaikyti tvarką. Užtat ilgainiui balkonas ir virsta sandėliu, pilnu prigrūstų daiktų, prie kurių kartais net sunku prasibrauti ir dar sunkiau ką nors atrasti. Pateikiame idėjų, kaip šaltuoju sezonu tinkamai išnaudoti įstiklintą balkoną.
Virtuvėje verda ne tik maisto gaminiai, bet ir didelė gyvenimo dalis. Čia ruošiame ir valgome maistą, bendraujame su artimaisiais bei draugais. Kiek puikių pokalbių įvyksta būtent virtuvėje! Ir, žinoma, virtuvė nebūtų virtuvė be virtuvės komplekto. Tad, kaip išsirinkti patį tinkamiausią?
Tai, kad dauguma augalų turi gydomųjų savybių, žmonės žinojo jau senų senovėje. Rinktis kambarinius augalus reikia ne tik pagal grožį, bet ir atsižvelgiant į jų naudą....
Šiais laikais asmeninė erdvė yra daug daugiau nei tik vieta gyventi – namų interjerai tapo kūrybiškumo, geros savijautos ir individualumo atspindžiu. Moksliškai įrodyta, kad tinkamai sukurtas namų interjeras gali sužadinti vaizduotę ir net pakeisti žmonių mąstymą, požiūrį į darbą ar poilsį. Interjero dizainerė Jovita Bingelytė teigia, kad harmoniją namuose padeda sukurti ir bendros interjero taisyklės, ir itin sparčiai tobulėjančios naujosios technologijos.
Aukštos lubos, dideli, grindis siekiantys langai, baltos sienos, gausiai plūstanti dienos šviesa ir lakoniškas, vintažo persmelktas stilius – regis, šis erdvus dviejų aukštų butas galėtų būti įsikūręs Paryžiaus centre. Vis dėlto jis yra Vilniuje, meniškame Užupio rajone. Ir iš tiesų šiems namams meno pasaulis artimas – interjere tarsi sujungiamas intymus jaukumas ir galerijoms būdinga estetinė švara....
Prasidėjus rugsėjui tėvai daro viską, kad vaikų mokymosi procesas prasidėtų sklandžiai – kuprinės, uniformos ir sąsiuviniai atsiduria prioritetų viršuje. Tačiau neretai pamirštamas vienas esminių dalykų, kuriuo reikėtų pasirūpinti dar neiškėlus kojos iš namų – tai vaikų kambarys. Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad vaiko mokymosi aplinka turi didelę įtaką jo produktyvumui ir rezultatams. Baldų salono „Gintaro baldai“ interjero dizainerė Vilma Ruzgailienė pataria, kaip ją įrengti tinkamai ir kokių klaidų šiukštu nedaryti.