Ar žinote, kaip šis patiekalas vadintųsi Klaipėdoj ir kaip aš jį vadinu? Silkė su morkais. Kai darbe taip užsisakinėju silkę visi iš manęs juokiasi. Klaipėdiečio meniu silkės nebūti negali. Skanu, greitai pagaminama ir sveika (silkė yra riebi žuvis, todėl joje yra daug nesočiųjų riebalų). Svarbu išsirinkti gerą silkę. Pirmiausia, tai reikia rinktis sūdytą silkę, o ne marinuotą aliejuje. Aišku vengti visokių dūmų skonio ar kitokių skonių. Aš niekad neperku jau paruoštos ir išdarinėtos silkės filė, o dažniausiai perku neišdarinėtas silkes su galva. Tokia silkė bus skaniausia!
Silkes išvalyti nėra sunku — nupjaunam galvą, išimam vidurius, perpjaunam palei stuburkaulį, jį išimam, ištraukiam likusias ašakas ir nulupam filė nuo odos. Pastebėkite kaip skiriasi filė iš maniškės silkės ir jau parduotuvėje paruoštų silkės filė. Ir, beje, filė gabaliukai bus daug didesni ir riebesni.
Reikės:
dvi silkės;
4 dideli svogūnai;
1 kg morkų;
5 v.š. natūralaus pomidorų padažo.
Nepamirškit, jei silkė sūdyta, druskos nereikia.
Taigi, pasiruošiam silkę, filė supjaustome kąsnio dydžio gabaliukais. Nusilupam svogūnus, nuskutame morkas. Dabar jums labai praverstų virtuvinis kombainas, bet jei jo neturite — nenusiminkite — viską pasidarysit rankomis. Smulkiai supjaustom/sukapojam svogūną.
Dedame į keptuvę ir kepame, kol pasidarys permatomi ir auksiniai (jokiu būdu nesukepinam). Sutarkuojame morkas ir dedame ant pakepusių svogūnų. Aliejaus gali reikėti įpilti papildomai, todėl nepagailėkite. Viską kepame/troškiname ant vidutinės ugnies maždaug 20 min.
Morkos turi sukristi, suminkštėti, bet jokiu būdu nesukepti. Beliko uždėti pomidorų padažą ir išmaišyti. Palaukiame, kol atvės ir sudedame silkę, viską išmaišome.
Skaniausia valgyt, kai viskas pastovi per naktį — dalis silkės sūrimo patenka į morkas, todėl būna labai skanu. Beje, taip paruoštos morkos su svogūnais man skanios ir be silkės.
Skanaus!