Iki šiol „Idėjų studijos“ dizainerių dueto kurtuose interjeruose vyravo skandinaviškas stilius. „Mes pirmą kartą ėmėmės tokios užduoties – įrengti butą, kurio šeimininkai savo namus įsivaizdavo kaip šviesią, daiktais neperkrautą erdvę su klasikinio stiliaus elementais, – pasakoja dizainerės Aliona Maliuta ir Anastasija Žuk. – Manome, kad interjere puikiai pavyko suderinti ir susieti abu stilius, o rezultatą pavadinčiau modernia klasika.“
Objekto dosjė:
Tipas – butas naujos statybos name, Vilniuje.
Plotas – 70 m².
Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys su svetainės, valgomojo ir virtuvės zonomis, miegamasis su drabužine.
Gyventojai – jauna dviejų asmenų šeima.
Projekto autorės – dizainerės Aliona Maliuta ir Anastasija Žuk („Idėjų studija“).
Dizainerių duetui didžiausiu iššūkiu tapo būtinybė logiškai ir patogiai sutalpinti trys svarbiausias zonas, pakankamai erdvės skiriant valgomajam. Poilsio zonai parinkti nedideli baldai: sofos, fotelio ir pufo kompozicija, todėl atsirado vietos dideliam apvaliam valgomojo stalui su masyviomis klasikinio dizaino kėdėmis. Šie baldai vizualiai atskiria svetainės ir virtuvės zonų erdves, tačiau jų stilius, dizainas, spalvos tuo pat metu susieja interjerą į vieną visumą.
„Interjere derinome skirtingų – ir klasikinių, ir modernių – formų bei spalvų baldus. Jie itin neutralaus kolorito: tai suteikia galimybę bėgant laikui labai paprastai atnaujinti interjerą, pakanka pakeisti kilimą, staliuką, pagalvėles ar papildyti baldų draugiją naujais dekoro elementais,“ – pastebi Aliona.
Kitoje sofos pusėje šeimininkės pageidavimu atsirado židinys – kadangi tikram įrengti nebuvo sąlygų, į klasikinio židinio apdailos imitaciją įmontuota biožidinio kapsulė. Išrinkus poilsio zonai sofą kažkodėl iš karto kilo mintis virš jos pakabinti veidrodį – didelį, apvalų, solidų. Taip interjere susidėliojo visos kompozicijos centras, išryškėjo harmoningai sukomponuoti traukos objektai.
Kadangi butas turėjo būti jaukus, šviesus ir be labai ryškių akcentų, tačiau intriguojantis gražiomis, išskirtinėmis detalėmis, interjere dominuoja tokie klasikos elementai kaip lenktos linijos, išgaubtos formos, o kaip atsvarą jų išryškinamam solidumo įspūdžiui dizainerės interjere priderino labai griežtų modernių formų svetainės šviestuvą, virtuvės ir vonios kambario baldus.
Į bendrą visumą erdvę susieja koloritas – baltos ir pilkos spalvų derinys. Nors jo interjere išties daug (tapetai, minkštųjų baldų audiniai yra pilkų atspalvių), asketiškai santūri spalvų paletė neatrodo nuobodžiai. Monotonijos padėjo išvengti tai, kad interjero elementai (židinys, veidrodžio rėmas, foteliukai, sofa, kėdės) yra labai įvairių formų ir faktūrų.
„Miegamojo interjere siekėme sukurti jaukumo ir saugumo įspūdį. Kambarys gan didelis, tad nebuvo jokių kliūčių jame įrengti erdvią ir talpią „walk in“ tipo drabužinę. Projektuojant interjerą buvo pakoreguota erdvė ir sumontuota drabužinės ir miegamojo zonas atskirianti gipskartonio pertvara su dvivėrėmis, į sieną sustumiamomis durimis“, – pasakoja dizainerės.
Kaip ir miegamajame, prieškambario zonoje siena dekoruota tapetais, sklandžiai pratęsiančiais modernios klasikos koncepciją. Subtilių pastelinių atspalvių vertikalių juostų raštas (jis matomas ir iš bendrojo kambario) gražiai išryškėja baltoje erdvėje ir suteikia interjerui jaukumo bei tekstūros.
Tapetai neįkyriai kontrastuoja su lakoniška buto apdaila: buto grindys išklotos viniline danga, sienos nudažytos matiniais dažais. Baltai nudažytose lubose svetainės zonoje suprojektuotos dvi nišos: viena – virš valgomojo stalo, kita – virš kolonos. Abejose įmontuotas paslėptas apšvietimas, išryškinantis apšviečiamus elementus ir suteikiantis interjerui jaukumo.
Vonios kambario interjeras originalus, o skirtingo stiliaus detalės viena kitą papildo. „Sienos ir grindys padengtos marmuro imitacijos plytelėmis, o dušo zona išskirta klasikiniam stiliui būdingos formos bei rašto plytelėmis. Tačiau jų spalva pilka, o tai – sąsaja nebe su klasika, bet su šiuolaikine interjerų mados tendencija. Baltų lygių paviršių derinys su medžio tekstūra – duoklė mūsų taip mėgstamiems skandinaviškiems interjerams“, – įgyvendintas idėjas apibendrino Aliona.
Vonios kambaryje, kaip ir visame bute, suprojektuoti lubų arba įmontuojami šviestuvai. Dizainerės sąmoningai siekė neišryškinti jokių apšvietimo scenarijaus akcentų, kad visas dėmesys tektų išskirtinio dizaino šviestuvui, įkomponuotam virš valgomojo stalo ir bendrojo kambario erdvėje kuriančiam jaukiai prabangią nuotaiką.