Naujos statybos sostinės daugiabutyje įrengtame erdviame bute su antresole interjerą projektavusi žinoma dizainerių Dalios Mauricaitės ir Naurio Kalinausko pora būsto individualumo ir išskirtinumo ieškojo naudodami ilgaamžiškas, kokybiškas medžiagas ir stengdamiesi sukurti estetišką vaizdą be dirbtinio paviršutiniško prabangos įspūdžio.
Projekto autoriai – dizaineriai Nauris Kalinauskas ir Dalia Mauricaitė
Po rekonstrukcijos pirmajame aukšte buvo numatytas bendrasis gyvenamasis kambarys su valgomojo ir virtuvės zonomis, taip pat – du atskiri, nuo pagrindinio kambario izoliuoti miegamieji. Vientisoje virš prieškambario ir miegamųjų sukonstruotos antresolės erdvėje buvo įrengtas universalios paskirties darbo bei poilsio kambarys, galintis tapti terasa ar žiemos sodu su knygų biblioteka. Taip pat čia suformuotas papildomas vonios kambarys.
Norėdami suteikti erdvei išskirtinumo ir individualumo, kaip svarbiausią interjero formavimo elementą dizaineriai pasirinko kokybiškų apdailos medžiagų ir skirtingų faktūrų derinį, padedantį išryškinti įdomiausius erdvės bei dekoro elementus.
Bendrajame pirmojo buto aukšto kambaryje suformuotos trys funkcinės zonos – svetainė, valgomasis ir kompaktiška virtuvė. Konstrukcinis elementas – kone pačiame pirmojo aukšto centre įkomponuota plati kolona, laikanti antresolės vonios kambarį, tapo svarbiu funkciniu akcentu, padedančiu nubrėžti menamas skirtingas zonas skiriančias ribas. Iš svetainės pusės ji buvo panaudota kaip savotiška širma, vizualiai pridengianti buitinę virtuvės erdvę nuo poilsio zonos, bei kaip patogi atvirų lentynų spinta televizijos įrangai bei knygoms sudėti. Aksominis žalias šios spintos atspalvis tarsi susieja visus lentynoje sudėtus daiktus į bendrą visumą ir sukuria savotišką trimatį paveikslą. Kitos bendrojo kambario sienos dekoruotos šviesiu pasteliniu atspalviu, kuris puikiai tinka atskleisti erdvės subtilumus ir išryškinti baldų bei kitų elementų faktūrą ir formas. Svetainėje dėmesį ypač patraukia šviesiame fone išryškėjantis neįprastai – pašto ženklo motyvais – išpieštas židinys. Šis autorinis Naurio Kalinausko sukurtas dekoro elementas tapo svarbiausiu poilsio zonos akcentu.
Nedidelė virtuvė vizualiai tarsi atskirta nuo kitų bendrojo kambario zonų – svetainės ir valgomojo. Dizaineriai ją „paslėpė“ kolonos, laikančios antrojo aukšto grindis, kubo konstrukcijoje. Nors ši zona atrodo uždara, tačiau į ją galima patogiai patekti iš bet kurios pirmojo aukšto vietos – valgomojo, svetainės ar prieškambario. Nors šios zonos erdvė nedidelė, tačiau interjerą projektavę dizaineriai pasirūpino, kad čia būtų įrengti visi šiuolaikinės funkcionalios virtuvės atributai – nuo patogios viryklės iki talpaus dvejų durų šaldytuvo. Sterilumo ir švaros įspūdį čia padeda kurti pramoninėms virtuvėms būdingos apdailos medžiagos – anoduoto aliuminio fasadai bei nerūdijančio plieno stalviršiai.
Projektuodami interjerą, Dalia ir Nauris stengėsi išsaugoti interjero spalvinį, faktūrinį ir stilistinį vientisumą, sukurti atvirų, pereinančių viena į kitą erdvių įspūdį. Toks sprendimas suteikia interjerui mobilumo bei funkcionalumo, sukuria stipresnį šviesos ir erdvės pojūtį. Visos pirmojo aukšto funkcinės zonos, išskyrus miegamuosius ir vonios kambarius, tarpusavyje susijusios. Ne išimtis ir prieškambaris. Nuo pagrindinės erdvės jis atskirtas nesiekiančia lubų sienute, kuri labiau primena baldą – čia iš prieškambario pusės suprojektuota nedidelė drabužinė, skirta lauko drabužiams ir batams susidėti, o sienutės viršus panaudotas kaip dekoratyvi lentyna, ant kurios išdėliota šeimininkų krištolinių grafinų kolekcija.
Faktūriškumo ir dinamikos erdviam prieškambariui suteikia neįprastas sienos bei durų dekoras – dizaineriai ją padengė amerikietiško riešuto lukštu su „eglutės“ ornamentą primenančiu raštu. Toks natūralių apdailos medžiagų ir ornamento derinys padėjo panaikinti dvejų durų ir sienos kontrastą bei išsaugojo vientisumo įspūdį.
Nedideliame šeimininkų miegamajame, į kurį galima patekti iš prieškambario, vyrauja neutralus koloritas ir šiltų pustonių žaismas – čia sienos dekoruotos jaukiu, giliu rudu atspalviu, prie kurio derinami panašaus atspalvio kambario tekstilės dekoro elementai bei kitos detalės. Norėdami, kad nedidelis kambarys vizualiai įgautų erdvės, dizaineriai pritaikė neįprastą sprendimą – užuolaidomis dekoravo ne tik didelį langą, bet ir prieš jį įrengtą drabužinę. Taip buvo sukurtas menamo lango įspūdis, psichologiškai praplečiantis erdvės plotą, taip pat – jaukumo, šilumos ir minkštumo pojūtis, kurį suteikia tekstilės gaminiai.
Atvira antresolės erdvė pratęsia stilistinę pirmojo aukšto koncepciją: grindys čia taip pat išklotos deginto ąžuolo lentomis, suteikiančiomis interjerui faktūriškumo, o sienos dekoruotos beveik baltu atspalviu, kuriame išryškėja kiti interjero elementai. Projektuodamas antresolę dizainerių duetas nepabijojo pritaikyti neįprastų sprendimų: naujai suformuotame vonios kambaryje grindys išklotos jaukia medžio grindų danga, kuri šiai patalpai suteikė natūralioms medžiagoms būdingą šilumos ir jaukumo pojūtį. Derinamos prie konstrukcinių medinių lubų sijų, grindys tarsi įrėmino nedidelę neutralaus atspalvio marmuro plytelėmis dekoruotą erdvę.