Apsilankius plytelėmis prekiaujančioje parduotuvėje, kartais gali apimti nevilties jausmas, nes pasirinkimas ten iš tiesų milžiniškas. Yra galimybė rinktis iš galybės skirtingų plytelių raštų, spalvų, dydžių, faktūrų bei formų. Tam, kad tokia paieška būtų šiek tiek paprastesnė, pateikiame 5 patarimus, kurie padės susiaurinti šį pasirinkimą.
1. Išsirinkite vieną plytelės dizainą, kurį būtinai norite matyti savo naujoje vonioje. Pradedant kurti vonios interjerą, dažnai galvoje jau turime vieną patinkančios plytelės dizainą. Nesvarbu, ar tai išskirtinės formos akcentinė plytelė, ar standartinė metro stiliaus plytelė – jūsų svajonių plytelė taps atspirties tašku, kuris padiktuos likusį vonios dizainą.
2. Nenaudokite daugiau nei trijų skirtingų plytelių dizainų. Stilingam vonios kambariui paprastai prireikia dviejų arba trijų skirtingo dizaino plytelių – grindų plytelių, sienų plytelių bei akcentinių plytelių.
Išsirinkę savo svajonių plytelę, likusias plyteles derinkite prie jos. Jeigu plytelė yra unikalios spalvos, tekstūros arba formos, kitos plytelės turėtų būti kiek paprastesnės, neutralesnės. O jeigu jūsų pasirinkta plytelė yra subtili bei labai paprasta, tada galbūt verta pagalvoti apie papildomą akcentinės plytelės dizainą.
3. Apsiribokite vienu akį patraukiančiu plytelės dizainu. Egzistuoja daugybė gražių plytelių, o vonia – puiki vieta eksperimentuoti su išskirtiniais jų raštais, formomis, spalvomis. Tačiau, jeigu norite sukurti vonios interjerą, kuris niekada neišeitų iš mados, vertėtų apsiriboti vienu akį patraukiančiu dizainu. Kai tokiai plytelei nereikia konkuruoti su kitais ryškiais dizainais, tuomet ji erdvėje atsiskleidžia gražiausiai.
4. Įvertinkite proporcijas. Šiuo metu labai madingos yra didelio formato grindų plytelės. Jeigu nusprendėte įsigyti būtent tokias plyteles, verta atkreipti dėmesį į tai, kad jas galima supjaustyti į mažesnio formato plyteles ir panaudoti kitoje vonios zonoje, išlaikant spalvos vientisumą (pavyzdžiui, mažesnius jos gabalėlius galite panaudoti dušinėje).
5. Neužmirškite atsižvelgti į priežiūros ypatybes. Jeigu nesate dideli tvarkymosi entuziastai, šlapiausioms vonios zonoms geriausia rinktis porcelianines arba keramikines plyteles, kurios yra lengvai valomos. Natūralaus akmens plytelės yra kur kas sunkiau prižiūrimos. Taip pat pastarosios plytelės turi būti užsandarintos, kad neįgertų vandens bei dėmių.
Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją.