53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Liaudiški metodai

Liaudiški metodai, kaip atbaidyti kurmius

Kartais atrodo, kad kova su kurmiais sode ar darže yra neįveikiama, bet tai nekeičia fakto, kad šie gyvūnai kasmet neprašyti atsiranda darže ir palieka kurmiarausius ten, kur jie visai nėra reikalingi. Kadangi kurmių atbaidymo priemonių yra labai daug ir įvairių, ko gero nėra protinga rinktis tik vieną patarimą, tad pateikiame patirtimi pagrįstus patarimus, kuriais dalijasi skaitytojai interneto forumuose.

Net mokslininkai ginčijasi dėl kurmių atbaidymo būdų, nes, atrodo, kol kas dar neatrastas vienas tikras ir teisingas metodas, kaip šiuos gyvūnus draugiškai išprašyti iš savo teritorijos. Skaitytojai dalijasi ir teigiama, ir neigiama patirtimi bei pateikia vertingų patarimų.

Daugumai skaitytojų kurmių naikinimas neatrodo veiksmingiausias sprendimas, nes anksčiau ar vėliau pasirodys jauni kurmiai, tad su jais reikia susigyventi arba rasti tinkamesnį būdą, kaip juos iš savo sklypo išprašyti.

Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad tai, kas vieniems tiko kaip geriausias metodas, kitiems visiškai netiks, tai parodo forumuose verdančios diskusijos apie tai, kad vieniems konkretaus metodo taikymas labai padėjo, o kitiems nuo jo padėtis visai nepagerėjo. Tad galima netgi sakyti, kad kiekvienas kurmis turi savo charakterį, todėl ko gero reikia ieškoti atskiro atbaidymo metodo.

Kurmiai pasižymi labai gera uosle ir klausa, ir šių gyvūnų išvarginti sodininkai gali pabandyti pasinaudoti šiomis gerai išvystytomis jų juslėmis savo labui. Daug kas mini, kad veiksmingai kurmius atbaido į žemę įsmeigti vėjo malūnėliai, nes jų sukeliama vibracija šiems gyvūnams nepatinka, todėl jie ilgai neužsibūna arti tos vietos ir ieško tinkamesnės. Dar vienas draugiškas būdas išprašyti kurmius – įkasti į žemę (45 laipsnių kampu) plastmasinį ar stiklinį butelį arba skardinę, nes jose švilps vėjas, o toks triukšmas kurmiams visai nepatinka. Šio metodo trūkumas – buteliai ar skardinės sode yra matomi ir gadina vaizdą.

Fotolia nuotr.

Kurmiai labai jautrūs kvapams, tad dar vienas būdas juos gražiai išprašyti – į kurmiarausius įkišti jiems nemalonaus kvapo produktų. Vienas iš dažniausiai minimų produktų – silkė. Visų pirma reikia ją gerokai supūdyti, palaikius šiltoje vietoje, ir tada nedidelius dvokiančios silkės gabalėlius kišti į kurmiarausius. Tvirtinama, kad toks kvapas sklinda gana giliai, ir ilgainiui kurmių atsikratysite visam laikui. Vienintelis šio metodo trūkumas – nemalonus kvapas tvyros ir pačiame sode. Šį būdą geriausia taikyti sode prie sodo namo, kuriame negyvenate nuolat.

Maisto produktų panaudojimo diskusijose paminėti tokie produktai, kaip apelsino žievelė ir česnako skiltelės – nemažai forumų dalyvių tvirtina, kad šis metodas buvo veiksmingas. Taip pat buvo minima, kad auginant česnakus prie kitų augalų, toje vietoje kurmiai nesirausia, todėl česnakus patariama sodinti, pavyzdžiui, prie braškių, lelijų ar vilkdalgių, šalia kurių paprastai mėgsta raustis kurmiai.

Taip pat galima kurmius gaudyti spąstais. Vienas mūsų skaitytojas pasidalijo savo patirtimi: į žemę reikia įkasti trilitrinį stiklainį su sliekais, ir uždengti jį šienu ar žole. Sliekai labai greit privilios kurmius, kurie įkris į stiklainį, o tada nepageidaujamą rausėją galima išnešti į tolimesnius laukus, kad jis raustųsi kitur. Svarbu nunešti kuo toliau nuo namų, kad jis negrįžtų į jūsų arba kaimynų daržą.

Daugumai skaitytojų labai patiko kurmių baidymas kiaušinių lukštais. Kiaušinių lukštus reikia išdžiovinti ir sutrynus įberti jų į kiekvieną kurmiarausį – po poros mėnesių kurmių jūsų sode neliks nė kvapo.

Ne vienas skaitytojas yra pažymėjęs, kad vienas iš veiksmingiausių būdų – naminis gyvūnas. Jei dar neturite katės – laikas įsigyti, nes šis gyvūnas pasižymi puikiais medžiotojo instinktais ir tikrai pasirūpins, kad jo teritorijoje nepasirodytų neprašytas svečias.

Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Mano išsaugoti straipsniai