53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Balkono apšiltinimas: keturi svarbūs momentai

Balkono apšiltinimas: keturi svarbūs momentai

Ploto niekada nebus per daug, mąsto ne vienas, gyvenantis itin ankštame bute. Jų negąsdintų ir su padidėjusia kvadratūra šiek tiek išaugę mokesčiai, tačiau ką daryti, jei laisvės plėstis nėra tiek daug? Visgi vienas iš lengviausių būdų prisidurti tuos kelis kvadratinius metrus – išnaudoti balkono plotą.

Kai kuriems balkonas, be abejo, yra tik sandėliukas ir nereikalingų daiktų kaupykla, kur patogu numesti seną skalbimo mašiną, kurios dar neprisiruošėte nunešti žemyn iš penkto aukšto. Tačiau balkono plotą galima panaudoti ir geriau.

Nauja patalpa ar esamos praplėtimas?

Sujungdami balkono ir vidaus buto patalpas, turėsite pašalinti juos skiriančią sieną, kuri seno tipo daugiabučiuose (tiek stambiaplokščiuose, tiek mūriniuose) greičiausiai bus laikančioji. Statybos techninis reglamentas „Statinio statybos rūšys“nurodo, kad bet koks laikančiųjų konstrukcijų keitimas, silpninimas, stiprinimas priskiriamas kapitalinio remonto darbams, o statybos techninis reglamentas „Statybą leidžiantys dokumentai“ nusako, kad vykdant tokio tipo darbus reikia parengti kapitalinio remonto projektą arba aprašą ir gauti jam statybą leidžiantį dokumentą – rašytinį pritarimą.

Išsamiau skaitykite čia: Ką reikėtų žinoti panorusiems balkoną sujungti su patalpomis

Pirmas etapas: langai

Be balkono stiklinimo neišsiversite, mat šią patalpą reikės apsaugoti nuo kritulių ir vėjo. Galbūt net nereikia sakyti, kad būtent langai turi praleisti nedaug šilumos. Likusią balkono dalį galėsite papildomai apšiltinti pagal savo poreikius, o štai langų ploto papildomai šiltinti nepavyks. Pagrindiniai pasirinkimo aspektai išlieka panašūs visais atvejais:

* Faktiškai visuomet geriau rinktis langus plastikiniais rėmais, kadangi jie kur kas geriau sulaiko šilumą. Aliuminis daugiausia tinka lengvoms, stumdomoms konstrukcijoms, kai balkoną norima apsaugoti nuo lietaus.

* Didžiausią dėmesį atkreipkite į stiklo paketo duomenis – ypatingai šilumos perdavimo koeficientą (Uf).

* Geriausia rinktis sprendimus su papildomo plėtimosi profiliu

Antrasis etapas: sandarinimas

Nors langai sudėti, dar negalima teigti, jog balkonas visiškai sandarus. Galimi įtrūkimai, plyšiai, tarpeliai, kurie greitai ištrauks šilumą. Netgi teigiama, kad didžiausią naudą šilumos izoliacijos prasme duoda ne patys langai, o tinkamas jų sumontavimas. Nemokšiškai sumontuoti trijų stiklo paketų bei 6-7 oro kamerų langai nebus niekuo pranašesni už prastesnių rodiklių langus. Tačiau sumontuokite lygią ir sandarią langų eilę, jei reikia poliuretaniniais hermetikais atidžiai užpildykite visus tarpelius – skirtumą tikrai pajusite.

Trečiasis etapas: izoliacinis sluoksnis

Kokybiškas storas izoliacinis sluoksnis, be abejo, geriausias variantas, ir čia galima rinktis praktiškai iš visų sprendimų, kurie galimi ir įprastai šiltinant namus. Tačiau balkone svarbu kiekvienas centimetras – šiltas, bet storas šilumos izoliacinis sluoksnis galiausiai atims nemažai erdvės. Svarbiausias kriterijus renkantis šilumą sulaikančią medžiagą – šilumos laidumas. Kuo jis didesnis, tuo prasčiau sulaikoma šiluma.

Idealiausia apšiltinti viską – sienas, grindis, lubas. Jei viršuje gyvenantys kaimynai apsišildė grindis, tai tikrai nereiškia, jog jums jau nebereikia šiltinti lubų. Labai dažnai tokiais atvejais naudojamas putų polistirolas. Mažas šilumos laidumas, nestoras sluoksnis, lengvai suvaldomas. Polistirolas dažniausiai tvirtinimas priklijuojant, siūles rekomenduojama užpildyti putomis.

Ketvirtasis etapas: apdaila

Išorinę balkono apdailą geriausia patikėti profesionalams, o štai iš vidaus galite ir patys susitvarkyti. Drėgmei atsparus gipso kartonas yra lygus ir patogus, o gal žengsite papildomą žingsnį ir apkalsite jį dailylentėmis?

Mano išsaugoti straipsniai