53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
10 patarimų

10 patarimų, kaip nepasiklysti ieškant plytelių

Plytelės interjere kuria tvarkos įspūdį bei suteikia jam papildomos elegancijos. Tai ne tik vizualiai patraukli, bet ir atspari grindų bei sienų danga. Kadangi rinkoje jų pasiūla yra itin gausi, išsirinkti tinkamą variantą savo namams, tikrai nėra lengva užduotis. Kyla daugybė klausimų: kokios sudėties, kokios formos, kokio dydžio plyteles rinktis? Kad būtų paprasčiau apsispręsti, apie plyteles pasakoja ir pagrindines gaires, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą pateikia „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas.

1. Plytelių rūšies pasirinkimas. Dažniausiai interjeruose yra naudojamos keraminės bei akmens masės plytelės. Keraminės plytelės yra gaminamos iš presuotų molio dulkių. Jos yra degamos aukštoje temperatūroje ir puošiamos skirtingais ornamentais bei spalvomis. Didžioji dauguma keraminių plytelių yra glazūruotos. Akmens masės plytelės techniškai yra laikomos taip pat keraminėmis, tačiau, kad būtų paprasčiau rūšiuoti plyteles, jos yra vadinamos būtent taip. Šios plytelės beveik nesugeria drėgmės, yra atsparios šalčiui, vandeniui ir mechaniniam poveikiui. Dėl specialios akmens masės plytelių gamybos technologijos jos nėra glazūruojamos.

2. Plytelių paskirties nustatymas. Plytelėmis namuose populiaru klijuoti ir sienas, ir grindis. Apsilankius plytelėmis prekiaujančiame salone, vien tik vertinant jų vizualias savybes, suvokti kam jos (sienoms ar grindims) yra skirtos neįmanoma. Plytelių paskirtį nusako jų parametrai nurodyti etiketėje. Be galo svarbu įvertinti jų tvirtumą, atsparumą, nes, pavyzdžiui, visos grindims skirtos plytelės tinka ir sienoms, tačiau ne visos plytelės, kurios yra skirtos sienų apdailai, tinka grindims.

Shutterstock

3. Ko ieškoti etiketėje? Visa svarbiausia informacija apie plyteles turi būti pateikiama gamintojo pridėtoje etiketėje. Tinkamai paženklintoje etiketėje turėtų būti nurodyta tokia informacija: gamintojas, importuotojas, nuoroda apie Europos standarto atitikimą. Taip pat turi būti nurodyti matmenys, plytelės paviršiaus tipas, dizaino kodas, rūšis, atsparumo rodiklis.

4. Svarbūs plytelių parametrai. Plytelių kokybę nusako šie parametrai: stiprumas lenkiant, įmirkis, atsparumas šalčiui, glazūros atsparumas dilimui. Renkantis tinkamiausias plyteles, paprastai užtenka įvertinti jų atsparumą drėgmei, šalčiui ir dilimui.

5. Atsparumas pagal PEI. Keraminės plytelės pagal PEI rodiklį yra skirstomos į penkias glazūros atsparumo nusidėvėjimui grupes. Sienoms paprastai tinka ir žemesnės (PEI 1-3) kategorijos plytelės, o grindų plytelių kategorija turėtų būti nemažesnė kaip PEI 3.

6. Slidumas. Plytelių slidumą nusako A, B, ir C klasės (C klasės danga yra mažiausiai slidi).

7. Plytelių dydis. Plytelių dydis vizualiai gali įtakoti erdvės suvokimą. Rekomenduojama didesnes plyteles rinktis mažesnei patalpai, nes jos erdvę vizualiai padidina. Mažos plytelės puikiai tinka nestandartinio perimetro erdvei, nes jas reikia mažiau pjaustyti, todėl taip galima sutaupyti.

Shutterstock

8. Dizainas. Plytelių dizaino bei spalvų įvairovė yra itin gausi, todėl renkantis tinkamiausią variantą savo namams reikia įvertinti bendrą namų tematiką bei stilių. Visos plytelės grubiai gali būti skirstomos į klasikines bei modernias plyteles. Klasikinės plytelės paprastai yra standartinės formos, jos erdvėje atrodo itin elegantiškai. Modernios plytelės dažnai yra nestandartinės formos, atrodo šiuolaikiškai, yra nenuspėjamo dizaino.

9. Blizgumas. Keramines plyteles galima rinktis ne tik pagal spalvą bei formą, bet taip pat pagal blizgumą. Rinkoje galima rasti plytelių su blizgiais, pusiau blizgiais ir matiniais paviršiais.

10. Kaip apskaičiuoti kiekį? Perkant plyteles standartiškai yra rekomenduojama įsigyti 10 procentų daugiau plytelių, negu klojamas paviršius. Nes klojant plyteles dažnai jas reikia pjaustyti, taip pat gali nutikti taip, kad viena kita plytelė suduš darbų metu.

Mano išsaugoti straipsniai