53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Gėlės balkone laistomos kitaip. Sužinokite

Gėlės balkone laistomos kitaip. Sužinokite, kaip

Lauko vazonuose vešinčių augalų vandens poreikis labai skiriasi tiek nuo kambarinių, tiek nuo lysvėse augančių gėlių. Tinkamas laistymas svarbus, kad gėlės dekoratyviai atrodytų, gražiai žydėtų ir netgi būtų atsparios ligoms. Dalinamės profesionaliais patarimais, kaip teisingai laistyti balkonų ir terasų gėles.

Rytinė atgaiva

Bendrų laistymo taisyklių nėra, nes skirtingų augalų drėgmės poreikiai labai skiriasi. Akivaizdu, kad pietinėje pusėje žemė džiūsta greičiau nei kitose. Gėlės dideliuose vazonuose galima laistyti rečiau nei mažuose. Žemę stipriai džiovina vėjas, ypač viršutiniuose namo aukštuose. Karštu oru gėles tenka laistyti kasdien, o kartais ir du kartus per dieną, lyjant lietui to visai nereikia. Reikėtų nepamiršti, kad esant drėgnam orui lauko vazonuose augančios gėlės vandens gauna ir iš aplinkos. Ypač daug drėgmės reikalauja paunksmę mėgstantys augalai, pasodinti saulėkaitoje.

Gėles balkone patariama laistyti ryte, kai reikia – ir vakare. Ryte pagirdytas augalas gaudamas dar ir šviesos sparčiai auga, išgarina daug drėgmės ir gerai jaučiasi. Laistant karštą dieną vanduo išgaruoja ir gėlei jo tenka mažiau. Tačiau jei kitaip neišeina, galima laistyti ir dieną, tik svarbu, kad šviečiant saulei ant augalo neliktų vandens lašiukų: jie kaip padidinamasis stiklas gali sufokusuoti spindulius, ir šie nudegins lapus.

Vakare gėles galima nuplauti imituojant lietų, kad ant lapų neliktų dulkių ar vabaliukų. Vanduo gali būti pats paprasčiausias, vandentiekio, tik kambario temperatūros, pastovėjęs laistytuve. Kai lauke šilta, šaltas vanduo gėlei pavojingas – ji patirs šoką. Tai pakenks augalo išvaizdai ir sveikatai – lapų galiukai paruduos, arba lapai kris, susisuks, pus stiebai.

Laistymo gudrybės

Kai reikia išvažiuoti kelioms dienoms arba kai labai karšta, gėlės gali sunykti, jei negaus pakankamai vandens. Kad augalų kuo ilgiau nekankintų troškulys, veiksmingiausias, ko gero, yra hidrogelis. Tai polimero granulės, susiurbiančios labai daug vandens ir palaipsniui atiduodančios jį gėlėms. Jokių ypatingų naudojimo gudrybių nėra – tereikia sodinant jas sumaišyti su žeme. Per karščius gėlės nevysta ir jas galima laistyti gerokai rečiau nei įprastai.

Kita gudrybė tokia: nupjaukite plastikinio butelio dugną, viršutinę dalį įkaskite į substratą ir pripilkite vandens. Vanduo iš butelio tekės lėtai, ir žemė ilgiau bus drėgna.

Gėles sodinkite į lovelius ar vazonus dvigubu dugnu. Gausiai paliejus gėlę vanduo per pirmojo dugno skylutes nuteka į antrąjį. Iš ten lėtai garuodamas jis kyla į viršų ir drėkina žemę, tačiau augalo šaknys baloje nemirksta.

Mano išsaugoti straipsniai