Lietuviai vis dažniau renkasi estetiškus, dinamiškus ir kuo mažiau papildomos erdvės užimančius baldus. Todėl vis populiaresnės interjeruose tampa pertvaros, spintos ir drabužinės su slankiojančiomis durų sistemomis. Nors rinkoje gausu įvairių gamintojų siūlomų slankiojančių sistemų, tarpusavyje jos gali stipriai skirtis: jei vienos kuria standartinį „euro remonto” įspūdį, kitos gali atverti prabangaus minimalistinio dizaino galimybes. Kaip išsirinkti tinkamą spintą su slankiojančiomis durimis? Į kuriuos spintos elementus atkreipti didžiausią dėmesį?
Spinta – ne tik plokštė
Daugeliui įprasta manyti, kad spinta – tai visų pirma medienos ar jos pakaitalų plokštė. Todėl svarbiausia būdavo išsirinkti kokybišką, estetišką, tinkamos spalvos baldinę plokštę. Ir iš tiesų – plokštė sudaro spintos pagrindą, ji svarbi tiek baldo funkcionalumo, tiek interjero prasme. Tačiau kiekvienas baldų projektavimo specialistas paliudys: investuoti tik į spintos plokštę, pamirštant kitus sudedamuosius spintos elementus ir mechanizmus, yra klaidinga.
Sumontavus spintą, net ir brangiausia plokštė gali būti nepatvari bei nesukurti norimo vizualinio efekto, jei bendroje spintos konstrukcijoje bus panaudoti antrarūšiai sisteminiai elementai. Funkcionalios, ilgaamžės, estetiškos ir stilingos spintos paslaptis ir yra būtent sisteminiai jos elementai – profiliai, rėmeliai, rateliai, bėgeliai, rankenėlės, švelnaus uždarymo mechanizmai. Būtent nuo šių elementų labiausiai priklauso pačios plokštės estetikos „įrėminimas”, bendras vaizdas, spintos funkcionalumas ir ilgaamžiškumas.
Europoje slankiojančių sistemų rinkoje veikia daug rimtų, vartotojų pasitikėjimą pelniusių gamintojų. Lietuva šioje srityje taip pat turi įtakingą žaidėją. Tai SLIDER prekinis ženklas, kurį vysto Vilniuje įsikūrusi bendrovė „Stumdomos sistemos”. Šiandien SLIDER ženklą ir sistemas MODENA gerai pažįsta ne tik Lietuvos, bet ir daugelio Europos šalių dizaino ir baldininkystės profesionalai.
Šios Lietuvoje gaminamos sistemos atsirado siekiant užpildyti susidariusią nišą rinkoje ir patenkinti žmonių troškulį autentiškiems dizaino sprendimams. Ilgą laiką Lietuvos ir kitų Europos šalių gyventojams stumdomos durys asocijavosi su gremėzdiškomis plačių rėminių konstrukcijų drabužinių durimis. Dar prieš keliolika metų profilių formų pasirinkimas buvo itin menkas, o dizaino konceptų ir spalvų gamos pasirinkimas – visiškai skurdus. Todėl spintos su slankiojančiomis sistemomis visuose namuose būdavo panašios: atlikdavo savo funkciją, bet interjerui lengvumo įspūdžio nesuteikdavo.
Baldininkams – galimybė prisijaukinti itališką dizainą
Įprastu būdu varstomoms durims reikia iki 60 cm pločio, kad šios nekliudytų šalia esančių daiktų, tuo tarpu stumdomos durys nereikalauja jokios papildomos erdvės. Tačiau tam, kad slankiojančios durys ne tik taupytų erdvę, bet ir sklandžiai funkcionuotų bei puoštų interjerą, reikia atkreipti dėmesį ir į esminius sistemos elementus. Pavyzdžiui, pasirinktas profilis lemia tiek galimą plokščių pasirinkimą, tiek montavimo galimybes, tiek ir išbaigtą spintos ar pertvaros estetinį efektą.
Septyniose Europos šalyse parduodama SLIDER produkcija iš kitų slankiojančių durų sistemų išsiskiria profilių įvairove bei inovacijomis: išskirtinai plonyčiais profiliais, madingiausių spalvų gama, plačiu durų atidarymo (rankenėlių) sprendimų spektru, subtiliais uždarymo mechanizmais, sistemų jungimo skyles maskuojančiais sprendimais ir kt.
Pavyzdžiui, iš didžiųjų Europos stumdomų sistemų gamintojų SLIDER išsiskiria tuo, kad siūlo stilingus, modernaus dizaino sprendimus 18 mm storio baldinėms plokštėms. Baldininkams tai atveria unikalią galimybę savo klientams pasiūlyti pačias madingiausias itališkas baldines plokštes, apie ką anksčiau baldų projektuotojai galėdavo tik pasvajoti. O štai specialiai platesniam Lietuvos gyventojų ratui buvo sukurti prabangos pojūtį išsaugantys, tačiau mažiau kainuojantys produktai – Modena Midi ir Modena Mini.
Į ką dar atsižvelgti?
Vienas svarbesnių aspektų renkantis spintą – spintos paskirtis (miegamojo, koridoriaus, virtuvės spinta). Todėl atsižvelgti vertėtų ne tik į dizainą, spalvą ar sisteminius spintos elementus. Būtina apgalvoti spintos matmenis ir atkreipti dėmesį į vidinį spintos išplanavimą, kuris turėtų būti patogus ir atitikti individualius poreikius. Spintos viduje galima įmontuoti krepšius avalynei ar rūbams susidėti, taip pat stalčius, kabyklas ir laikiklius.
Jei ieškote ekonomiško sprendimo, nebūtina vidinėms spintos lentynoms ir pertvaroms naudoti pačias brangiausias medžiagas. Tačiau bet kokiu atveju vertėtų atsižvelgti į pasirinktų medžiagų eksploatacijos ir tarnavimo laiką, stabilumą ir patvarumą.
Taip pat reikėtų apgalvoti, kokioje erdvėje norėtumėte įrengti spintą. Šiandieninės technologijos leidžia išnaudoti tuščias ir praktiškai nenaudojamas namų erdves ir spintas su stumdomosiomis durimis įrengti po laiptais, nišose arba atitverti tam tikras erdves, suformuojant patogią ir ergonomišką drabužinę. O štai erdvės dalinimui biuruose ir gyvenamosiose patalpose SLIDER ruošia naują produktą – pakabinamas slankiojančias sistemas. Kaip paliudys dizaino ir baldininkystės specialistai, šis funkcionalumas rinkoje jau seniai turi didžiulę paklausą, tačiau iki šiol rinkoje nebuvo tinkamos pasiūlos.
Apžiūrėti siūlomas sistemų galimybes baldininkus, dizaino profesionalus ir visus, kurie domisi interjero naujovėmis, kompanijos atstovai kviečia į SLIDER SHOWROOM – slankiojančių durų sistemų ekspoziciją, įsikūrusią Vilniuje, Titnago gatvėje.
Spintas su SLIDER sistemomis įsigyti galite kreipęsi į kompanijos partnerius – Lietuvos spintų gamintojus. Partnerių sąrašą rasite ČIA.