Kaip sutaupyti remontuojant namus – šis klausimas kyla daugeliui, bet įgyvendinti sumanymus pavyksta ne kiekvienam. O juk yra daugybė būdų, kaip gauti tikrą šedevrą, remontui išleidus mažiau. Sakoma, kad remonto užbaigti neįmanoma, jį galima tik nutraukti. Toks teiginys teisingas tik iš dalies. Kad perdarymas neužtruktų metų metus, reikia žinoti kelias paslaptis.
1. Numatykite veiksmų planą
Prieš pradėdami darbus, kruopščiai apskaičiuokite savo finansines galimybes ir susidarykite sąmatą. Pavažinėkite po parduotuves ir palyginkite kainas – skirtinguose tinkluose tos pačios prekės gali kainuoti nevienodai.
Statybines medžiagas geriau pirkti retai, bet dideliais kiekiais – taip sutaupysite pristatymui. Ypač tai aktualu perkant tokias medžiagas, kaip gruntas, betonas, gipso kartonas.
2. Pirkite kokybiškas medžiagas
Stenkitės rinktis nebrangias, bet natūralias medžiagas – paprastai jos atrodo kokybiškesnės ir brangesnės nei dirbtiniai analogai. Jei neužtenka pinigų parketui, grindis klokite iš šlifuotų medinių lentų ir jas nulakuokite. O puiki alternatyva keraminiam granitui virtuvėje ir vonioje – plytelės.
3. Ieškokite alternatyvos dažams
Kokybiški dažai ir medžiagos, kurių reikia išlyginti sienoms prieš jas dažant, kainuos brangiau nei patys moderniausi plaunamieji tapetai. Todėl, jei biudžetas ribotas, tapetai yra optimaliausias variantas gyvenamųjų patalpų apdailai.
O dažai gerokai pigesni nei plytelės, ir gali tapti puikiu sprendimu vonios kambariui.
Tik turėkite omenyje, kad vonioje sienas geriau dažyti vandeniui atspariais dažais, nes paprasti dažai gali sutrūkinėti ir nusilupti.
4. Palikite lubas ramybėje
Kartais teisingiausias būna pats paprasčiausias ir pigiausias variantas. Pamirškite pakabinamas ar įtempiamas lubas – šios apdailos medžiagos nėra pigios, be to, „suryja“ 5–7 centimetrus lubų aukščio.
Nuglaistykite lubų paviršių ir nudažykite vandens emulsiniais dažais. O už sutaupytus pinigus nusipirkite gražų šviestuvą.
5. Atnaujinkite virtuvės spinteles
Jei sugalvojote remontuoti virtuvę, galbūt neverta keisti visų spintelių. Nusipirkite naujus fasadus, o galines ir šonines sieneles palikite senas. O dar senas spinteles galima nušlifuoti ir perdažyti.
Papildykite įvaizdį naujomis rankenėlėmis, maišytuvu ir kriaukle – virtuvė neatpažįstamai pasikeis.
6. Atsisakykite pakabinamos santechnikos
Pakabinami unitazai ir bidė atrodo elegantiškai, taupo grindų plotą, vonią lengviau tvarkyti. Tik turėtumėte žinoti, kad norint pritvirtinti juos prie sienos, teks mokėti už instaliacijos sistemą ir įrengimo darbus.
Unitazą montuokite į grindis, o vietoj bidė įsigykite higieninį dušą – jis kainuos daug pigiau ir užims mažiau vietos.
7. Nešiltinkite balkono
Jei jums nebūtinas šildomas balkonas, jo remontas kainuos daug pigiau. Be to, neskubėkite keisti langų – senus rėmus galima apšiltinti, ir jie jums dar tarnaus. Taupyti nepatartina elektros instaliacijų sąskaita.
Pigios instaliacijos balkone gali turėti rimtų pasekmių, net sukelti trumpą jungimą.
8. Atsisakykite sieninių spintų
Verčiau rinkitės įmontuojamą drabužinę, o ne sieninę spintą – toks sprendimas leis sutaupyti erdvės, be to, kainuos pigiau.
Drabužinės viduje įrenkite daiktų laikymo sistemas – prie sienos prisukite lentynas ir kabyklas, o vietoj stumdomų durų pakabinkite storą užuolaidą.
9. Neskubėkite pirkti baldų parduotuvėse
Pasivaikščiokite po sendaikčių turgų, paieškokite internete dėvėtų baldų skelbimų – kartais nereikalingais tampa praktiškai nauji daiktai. Tokiu būdu galite pigiai įsigyti daiktą, turinti savo istoriją.
10. Papuoškite interjerą rankų darbo kūriniais
Atsisakykite brangaus dizainerių dekoro – kaltinių metalo dirbinių, vitražų, meninės tapybos.
Pasitelkę vaizduotę, galite pasidaryti tai patys, prireiks tik trafaretų ir dažų – išdažykite sieną savo ornamentu, šviestuvą arba seną vazą išpieškite kaip vitražą, o vietoj kalto metalo dirbinių įsigykite daiktus iš lenkto metalo – jie atrodo nė kiek ne blogiau.
11. Tinkamas apšvietimas
Kaip žinoma, tinkamas apšvietimas net ir nuobodžiausią interjerą gali paversti paslaptingu arba atvirkščiai, neapgalvotas apšvietimas gali niekais paversti drąsiausius dizainerių sumanymus.
Tačiau geras apšvietimas reikalauja papildomų išlaidų – pakabinamiems šviestuvams reikia tiesti papildomus kabelius, gręžti sienas ir lubas, o įmontuojami šviestuvai kainuos dar brangiau.
Jei norite sutaupyti, pakabinkite vieną šviestuvą lubų centre, o kambaryje keliose vietose pastatykite kelias lempas ir toršerus – sukursite kelių lygių apšvietimą.