53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Sienų lyginimas: ką daryti

Sienų lyginimas: ką daryti, jog kreivos sienos nebūtų bėda

Labai dažnai, kuomet susiruošiame remontuoti savo būstą, prisireikia išlyginti sienas. Deja, ne visada atsiranda lygus paviršius, pagal kurį galima būtų pamatuoti. O kartais šeimininkas sugalvoja viską perdaryti nuo pat pradžių, išlyginti visas sienas.

Taigi, pasiruoškite šiuos būtinuosius įrankius:

Gulsčiukas. Juo nustatysite tikslų vertikalaus paviršiaus kampą.
Mentelė. Ja lygiai ir tolygiai užtepsite statybinį mišinį.
Žymekliai – paviršiui pasižymėti.
Statybinis tinklelis – apsaugos, kad užteptas mišinys nenubyrėtų.
Varžtai bus reikalingi, kad galėtumėte pritvirtinti tinklelį.
Statybinis mišinys.
Gręžtuvas.
Jei dengiate gipso kartonu – pasirūpinkite ir metaliniu rėmu/karkasu.

Yra du būdai, kaip galite išlyginti sieną.
1. Sausasis būdas, naudojant gipso kartoną.
2. Drėgnasis metodas – naudojant statybinį mišinį.

Pasirinkimas priklauso nuo sienų paviršiaus kokybės. Jei gulsčiuku nustatysite, kad sienų nelygumai yra mažesni negu 0,5 cm, galite tiesiog naudoti statybinį mišinį. Jei nuokrypis yra didesnis, 3-5 cm, jau reikės naudoti gipso kartoną.

Prieš pradedant tepti statybinį mišinį, sieną reikia tinkamai paruošti. Tai labai svarbu.

Geriausia naudoti cemento mišinį – jis yra nebrangus, galima tepti storu sluoksniu. Tačiau atsiminkite – jei tepsite storesniu sluoksniu negu 2 cm, teks naudoti statybinį tinklelį.

Kitas etapas – žymėjimas. Galite žymėti perforuotais profiliais ar nusipirkti specialių žymeklių. Taip patogiau – padengus mišiniu, nereikės šalinti žymeklių ir užtaisinėti jų paliktų žymių.
Kai susižymėsite, padėkite lyginti sieną.

Mentele kabinkite mišinio negailėdami, tepkite ir išlyginkite. Kai nudžius pirmasis sluoksnis, galite tepti antrąjį. Tačiau sluoksnis turi būti plonesnis negu du centimetrai. Nepamirškite laikas nuo laiko patikrinti sienos vertikalumą gulsčiuku.

Kaip minėta, šis metodas tinka, jei sienų nuokrypis yra nedidelis. Naudokite dviejų dydžių menteles – siauresne tepkite mišinį, platesne – lyginkite.

Išdžiuvus pirmąjam sluoksniui švitriniu popieriumi nušlifuokite sienas, sulyginkite nelygumus. Jei reikia tepti antrąjį sluoksnį, tuomet prieš tai gruntuokite. Išdžiuvus antrąjam sluoksniui vėlgi nutrinkite švitriniu popieriumi.

Dengiame gipso kartonu

Pasitaiko sienų, kurios yra labai nelygios. Cementiniu mišiniu jau nebesulyginsi – teks tvirtinti gipso kartoną. Finansiniu atžvilgiu šis metodas netgi ekonomiškesnis. Karkasą galite naudoti, bet galite apsieiti ir be jo.

Visgi rekomenduotina iš pradžių pasiruošti karkasą gipso kartono lakštams tvirtinti. Jį galima pasidaryti pačiam iš metalo ar medžio. Medinis karkasas nėra toks ilgaamžis, jį sunkiau sukonstruoti. Karkasas gaminamas, tvirtinant lygiagretes varžtais kas 40-60 cm.

Jei karkaso nenaudojate, tvirtinkite gipso kartoną tiesiai ant sienos. Tačiau naudojant šį metodą gali nepavykti panaikinti visų defektų.

Taip pat galima lyginti naudojant plastmasinės, fanerines detales, kurios tvirtinasi ant medinių lygiagrečių. Tai labai ekonomiškas būdas, jis dažnai naudojamas sodo namelių, garažų sienų lyginimui. Taip pat po šiomis dangomis galima paslėpti ir įvairius laidus.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Mano išsaugoti straipsniai