Rūbų džiovinimo erdvė yra viena tų, apie kurias statant individualų gyvenamąjį namą pagalvojama itin retai. Architektai pripažįsta, kad besirenkantys namo projektą ar jį darytis norintys būsimieji šeimininkai šią problemą linkę palikti ateičiai, tačiau pataria apie tai pagalvoti dar braižant sienas.
Priklauso nuo namo
Statant individualų gyvenamąjį namą ir svarstant, kur įrengti džiovyklą, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į pačio namo tipą. Tai esą padėtų nuspręsti, kuriuo keliu eiti priimant vėlesnius sprendimus.
„Pirmiausia, reikėtų numatyti, koks namas yra statomas: ekonominės ar aukštesnės nei ekonominės klasės. Jei statomas ekonominės klasės būstas, patartina džiovinimui skirtą erdvę integruoti į kitas erdves. Jei namas yra aukštesnės nei ekonominės klasės ir didesnio gyvenamojo ploto, tuomet galima pagalvoti apie atskiros erdvės įrengimą“, – tvirtina architektė Dovilė Sitavičiūtė.
Jos teigimu, aukštesnės nei ekonominės klasės name turėtų būti įrengtas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų kambarys, atliksiantis ne tik džiovyklos, bet ir daugybę kitų funkcijų. Paprastai tokiose erdvėse įrengiamos skalbyklės, džiovyklės, lyginimos lentos, sukabinamos spintelės, kuriose laikomos buityje naudojamos cheminės medžiagos. Kitaip tariant, tokioje erdvėje apjungiama daugybė funkcijų, kurios kitu atveju išmėtomos po keletą kitų namo erdvių.
„Tai išties komfortabilus sprendimas, kurio, deja, dar iki galo nesupranta iš butų į namus besikraustantys naujakuriai“, – tvirtina architektė.
Nerekomenduoja ūkinių patalpų
Statantys ekonominės klasės namus, dažnai svarsto džiovyklą įrengti kitose ūkinės paskirties namo erdvėse. Tačiau specialistai pastebi, kad ne visos jos tam pritaikytos. Pavyzdžiui, dažnai šias funkcijas atliekančios katilinės ar garažai, ne visada tinkami.
„Džiovyklą reikėtų įrengti ten, kur nėra kvapų ar purvo, kitaip tariant, kur nebūtų technikos. Katilinėje, kur veikia kieto kuro katilas, skalbiniai gali išsipurvinti, prisigerti nemalonių kvapų. Tuo tarpu garažas išvis yra nesvarstytinas variantas“, – sako architektė Ieva Macijauskaitė.
Pasak jos, džiovyklą reikėtų įrengti ten, kur yra skalbimo mašina. Dažniausia tai daroma vonios kambaryje. Jei vonios kambarys nėra didelis, džiovyklės įsigyti, ko gero, nepavyks ir teks tenkintis skalbimo mašina su džiovinimo funkcija. Tuo tarpu skalbinius sukabinti galima ir ant sulankstomų kabyklų, paprastai įrengiamų virš vonios.
Įsirengiant džiovyklos funkcijas atliekančius mechanizmus vonioje svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kad jie netrukdytų atidaryti įrengimų dureles, kad pasilenkus išimti skalbinių, nereikėtų grūstis, o taip pat – kad su skalbinių krepšiu būtų patogu apsisukti, nueiti iki kabyklos.
Rekomenduoja išmanius sprendimus
Kiek rečiau džiovyklos funkcijas ima atlikti ir virtuvės kambarys. Esą šiuolaikiniai sprendimai leidžia tai padaryti sutaupant nemažai vietos.
„Šiandien rinkoje yra įvairių išmanių sprendimų, kurie leidžia integruoti kabyklas, lyginimo lentas ir kitus drabužių priežiūrai reikalingus mechanizmus į virtuvės baldų komplektus. Jei neįmanoma turėti vieno tam skirto kambario, tai ištraukiami, pastatomi mechanizmai gali būti puiki išeitis“, – sako architektė D. Sitavičiūtė.