Natūralus akmuo apdailoje paprastai asocijuojasi su solidumu ir elegancija, tad norint sukurti prabanga dvelkiantį vonios kambarį tokia medžiaga yra viena iš geidžiamiausių opcijų. Visgi natūralaus akmens plytelės turi ne tik daug pliusų, bet ir nemažai akivaizdžių minusų, todėl prieš apsisprendžiant investuoti į šią medžiagą, siūlome geriau su ja susipažinti.
Natūralaus akmens plytelių pliusai
Ekskliuzyvus stilius. Anksčiau natūralus akmuo interjeruose buvo naudojamas dėl savo ilgaamžiškumo ir atsparumo, bet statybų pramonei tobulėjant buvo atrasta daug kitų tiek pat tvirtų medžiagų, tad akmuo šiandien labiau yra sietinas su išskirtinumu ir solidumu.
Natūralus akmuo pirmiausia yra labai estetiškas, jis į namus įneša natūralios tekstūros, spalvos ir rašto. Interjere tokia medžiaga atrodo labai elegantiškai. Pavyzdžiui, toks natūralus akmuo kaip marmuras yra dažnai naudojamas klasikiniuose, glamūriniuose ir net prabangiuose moderniuose interjeruose.
Unikalumas. Kadangi akmuo yra natūrali medžiaga, kiekviena iš jo pagaminta plytelė šiek tiek skiriasi viena nuo kitos. Tai reiškia, kad tokiomis plytelėmis išklijuota patalpa atrodo unikaliai ir nepakartojamai.
Pridėtinė vertė. Nekilnojamo turto ekspertai sutaria, kad namų, kurių vonia yra išklota natūralaus akmens plytelėmis, vertė smarkiai pakyla.
Natūralaus akmens plytelių minusai
Aukšta kaina. Natūralaus akmens plytelės yra viena iš brangiausių vonios apdailos medžiagų. Jų kaina paprastai svyruoja, priklausomai nuo akmens rūšies. Kadangi šiandien galima rasti kur kas pigesnių keramikinių plytelių, kurios imituoja natūralų akmenį, ši medžiaga tapo daugiau prabangos etalonu.
Šalta ir slidi danga. Akmeninės grindys yra šaltos, tad nusprendus jas įsirengti savo vonioje, reikėtų taip pat pagalvoti apie grindinį šildymą. Dar reikėtų paminėti ir tai, kad ši danga vonioje būtinai turi būti specialiai apdorota sandarikliu, o nuo to ši danga pasidaro ganėtinai slidi.
Poringumas. Akmuo yra natūrali medžiaga, kuri pasižymi porėtumu. Dėl šios akmens savybės, į ją gali įsigerti dėmės. Plytelių spalva taip pat gali pasikeisti tiesiog nuo drėgmės. Šią problemą galima išspręsti pasitelkus plytelių ir jų siūlių sandariklius.
Sudėtinga priežiūra. Šių plytelių valymui reikia būtinai naudoti joms skirtus valiklius. Taip pat rekomenduojama kartą į metus plytelės iš naujo padengti sandarinančia medžiaga.
Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją