53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Spalvų abėcėlė

Spalvų abėcėlė

Mokslininkai įrodė, kad spalvos sukelia tam tikras biochemines reakcijas žmonių organizmuose, skatina įvairias liaukas ir galvos smegenų sritis, taip pat hipofizę. O ši „atsakinga“ už įvairių hormonų, kontroliuojančių medžiagų apykaitą, miegą, apetitą, mūsų emocinę būseną, seksualinį susijaudinimą ir kitus dalykus, išskyrimą.

Raudoname kambaryje vaikas būna pernelyg susijaudinęs, jį sunku užmigdyti ar sudominti logiką skatinančiais žaidimais. Violetinės užuolaidos padės sutelkti dėmesį į mokslus.

Skirtingos spalvos skirtingai veikia žmogaus fizinę ir psichinę savijautą, todėl įrenginėjant namus ar biurą būtina įvertinti spalvų abėcėlę. Pavyzdžiui, jei patalpoje dominuoja juoda ir pilka spalva be ryškių akcentų, tuomet būnantiems toje patalpoje per kurį laiką išsivystys depresinė būsena. Ir kuo dažniau bei ilgiau žmonės bus tokioje spalvinėje tamsoje, tuo sunkesnės bus pasekmės.

Tokiu atveju pats geriausias sprendimas- ant sienų pakabinti ryškių paveikslų, lentynas papuošti ryškiais suvenyrai bei statulėlėmis, pakeisti užuolaidų spalvą…

Patalpos dizainą paprasčiau apgalvoti iš anksto nei koreguoti vėliau. Visai kas kita, jei tai yra biuras, kur sienų perdažyti negalite.

Psichologai tvirtina, kad spalvinių sprendimų pasirinkimas priklauso nuo temperamento. Sangvinikams ir cholerikams tinka balta spalva, be to, juos ramina ir nuteikia apmąstymui mėlyni bei žali atspalviai.

Flegmatikams ir melancholikams rekomenduojama raudona, oranžinė ir geltona spalvos, pasižyminčios aktyvinančiu veikimu.

Spalvų abėcėlė

Balta spalva teikia teigiamą gėrio ir sėkmės užtaisą, suteikia jėgų ir energijos, harmonizuoja nuotaiką ir gydo nuo ligų. Centrinę nervų sistemą veikia gydančiai, padeda organizmui apsivalyti nuo šlakų.

Raudona spalva spinduliuoja šilumą, veikia aktyvinančiai, gerina medžiagų apykaitos procesus, greitina kraujotaką, normalizuoja per mažą kraujospūdį, širdies veiklą ir sustiprina imunitetą. Šis palva netinkama nutukusiems, irzliems, lengvai susijaudinantiems žmonėms.

Raudonos spalvos perteklius sukelia galvos skausmą, nuovargį ir akių paraudimą, todėl ji nerekomenduojama miegamajam, darbo ir vaikų kambariui.

Oranžinė spalva padeda atsipalaiduoti ir atsikratyti vidinių prieštaravimų. Didina toleranciją aplinkiniams, stiprina valią. Ši spalva jaunina, skatina nervinio ir raumenų audinio poilsį, reguliuoja medžiagų apykaitos procesus ir turi įtakos endokrininių liaukų veiklai. Oranžinė – kūrybingų ir iniciatyvių žmonių spalva.

Geltona spalva stimuliuoja regėjimą ir nervų sistemą, tonizuoja, gerina protinius ir loginius gebėjimus, suteikia optimizmo, padeda nuo nemigos ir skatina apetitą. Nerekomenduojama virtuvei, nes gali sukelti persivalgymą. Bet geltonos interjero detalės – puikus sprendimas biurui ir darbo kambariui.

Žalia spalva ramina, atnaujina. Tai ideali spalva miegamajam ir vaikų kambariui. Ramina širdies plakimą, stabilizuoja arterinį kraujospūdį ir nervų sistemos funkcijas. Naudojama gydant galvos skausmus, akių nuovargį, regos sutrikimus.

Mėlyna spalva vertinama už psichiką raminantį poveikį: teigiamai veikia esant melancholijai, hipochondrijai, isterijai. Pasižymi migdančiu poveikiu, padeda grumiantis su infekcijomis ir karščiavimais, spazmais, galvos skausmais. Mėlynos užuolaidos miegamajame – puikus sprendimas.

Violetinė spalva ramina nervų sistemą, ją galima taikyti esant psichiniams ir nerviniams sutrikimams. Padeda sergant migrena, kūrybingiems žmonėms padidina darbingumą, optimali rašant mokslinius darbus, užsiimant filosofine veikla, saviauklos knygų skaitymu. Tačiau ilgas buvimas violetinės spalvos aplinkoje gali paskatinti ilgesio jausmą.

Mano išsaugoti straipsniai