53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Sužinokite

Sužinokite, kokios gėlės gali atnešti meilę ir pastovumą

Ne tik gėlių spalva, bet ir jų rūšis gali būti simbolis. Rytuose egzistavusia „gėlių kalba” buvo galima pasakyti beveik viską: ne tik išreikšti jausmus asmeniui, bet ir paskirti susitikimo vietą, tikslų jo laiką. Jaunuoliai ir merginos, ištekėjusios damos ir garbingi kavalieriai leido laiką sudarydami ir skaitydami „gėlėtus laiškus”, skaičiavo žiedus ir žiedlapius, mėgindami įminti jų paslėptą prasmę. Šiandien gėlių kalba pamiršta, bet kai kurių jų simbolinę reikšmę prisiminkime.

Kardeliai

Jie laikomi „vyriškomis” gėlėmis, jų puokštė gana sunki. Japonijoje kardeliai yra pastovumo ir rūpestingumo simbolis.

Amariliai

Taip pat „vyriška” gėlė, santūraus grožio.

Vilkdalgiai

Taikos emblema.

Narcizai

Šios gėlės reiškia egoizmą.

Tulpės

Tai abipusio supratimo simbolis. Persijoje – idealios meilės. Geltonos reiškia nevaisingą meilę, baltos – apgautą meilę, raudonos – aistringą.

Gvazdikai

Viena universaliausių gėlių, tinka visiems ir visoms šventėms. Raudonas gvazdikas reiškia susižavėjimą, rusvas – motinystę, baltas – skaisčią meilę.

Jurginai

Meilės be atsako, liūdesio ženklas, Japonijoje – nepastovumo simbolis.

Gerberos

Šios gėlės – paslapties ženklas.

Jazminai

Kinijoje simbolizuoja moteriškumą, saldumą, gracingumą ir patrauklumą. Krikščioniškoje kultūroje – mergelės Marijos eleganciją.

Paparčiai

Tai vienatvės, nuoširdumo, susitaikymo įvaizdis.

Bijūnai

Kinijoje reiškia vyrišką pradžią, šviesą, garbę, meilę, sėkmę, turtus, pavasarį, jaunystę, laimę. Tai imperatoriaus gėlė, nes buvo manoma, kad šių gėlių neliečia jokie vabzdžiai, išskyrus bites. Japonijoje – pavasario, šlovės, turtų ir džiaugsmo simbolis.

Rožės

Taip pat universali gėlė, tačiau jos simbolika labai susieta su jos spalva. Balta – nekaltybė, raudona – meilė ir grožis, rausva – moters grožio emblema, rožinė – jaunystė.

Alyvos

Simbolika taip pat priklauso nuo spalvos. Balta – jaunystė, violetinė – prisiminimai apie jaunystę.

Chrizantemos

Japonijoje reiškia ilgaamžiškumą, laimę, kilnumą. Tai viena mėgstamiausių japonų gėlių. Kinijoje jos reiškia rudenį, šaltą didingumą, derlių, turtus, ilgaamžiškumą (nes chrizantemos ilgai išsilaiko šaltyje). O Italijoje, kaip, beje, ir pas mus, tai mirties gėlė.

Mano išsaugoti straipsniai