53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Vaisinės muselės ant pomidorų
Vaisinės muselės ant pomidorų / Shutterstock

Tos nelemtos drozofilos: ar vaisinės muselės išnyksta savaime ir kaip nuo jų apsaugoti namus gali vyno kamštis? (+ video)

Vaisinės muselės – ne tik erzina, kai sukiojasi aplink mūsų maistą, bet ir gali daugintis milžinišku greičiu bei pernešti įvairias bakterijas. Jos ypač aktyvios rudenį, kai namuose vaisių netrūksta. Jei mėgstate laikyti vaisių dubenį ant stalo, svarbu žinoti, kaip vaisinių muselių (arba drozofilų) atsikratyti. Dalinamės naujausiais ekspertų patarimais, kaip greitai atsikratyti nepageidaujamų svečių.

Vaisiai – vaisinių muselių veisimosi vieta

Vaisių fermentacija yra jų mėgstamiausias maistas.

„Vaisių muselės ypač mėgsta vaisių dubenis, nes jų mėgstamiausias maistas yra acto rūgštis, pagrindinis vaisių fermentacijos komponentas“, sako Tracey Brooks, „Wondercide“ kompanijos atstovė. Ši įmonė nuo 2009 metų siūlo augalinės kilmės sprendimus nuo kenkėjų.

Vaisiai – tikras vaisinių muselių rojus. Ne tik todėl, kad fermentuojasi ir skleidžia joms patinkantį kvapą, bet ir dėl to, kad suaugusi muselė gali per savo trumpą gyvenimą padėti apie 400–500 kiaušinių.

Dar blogiau – šie kiaušiniai išsirita per kelias valandas. Todėl, pastebėję pirmuosius muselių ženklus, turėtumėte nedelsiant imtis veiksmų, kad išvengtumėte jų dauginimosi. Be to, jos gali pernešti bakterijas ir sukelti rimtų sveikatos problemų.

Ar vaisinės muselės išnyksta savaime?

Ekspertai teigia, kad vaisinės muselės pačios neišnyks. Viena patelė gali padėti šimtus kiaušinių, todėl vos per kelias dienas jūsų namuose gali būti tūkstančiai muselių.

Todėl svarbu imtis veiksmų iškart, kai pastebite pirmuosius jų ženklus. Be to, išlaikydami švarą namuose galite išvengti šios problemos plitimo.

Kaip atsikratyti vaisinių muselių natūraliais būdais?

Ekspertai siūlo įvairius būdus, kaip kovoti su vaisinėmis muselėmis. Štai keletas veiksmingų metodų:

  1. Valykite vaisių dubenis – muselės mėgsta pernokusius vaisius, todėl reguliariai valykite vaisių dubenis, kad nesusidarytų fermentacija.
  2. Spąstai su actu ir indų plovikliu – sumaišykite obuolių actą su šlakeliu indų ploviklio. Šis mišinys pritrauks museles, tačiau jos nebegalės ištrūkti.
  3. Uždenkite vaisių dubenis arba laikykite vaisius šaldytuve.
  4. Švariai valykite kanalizacijos angas, nes drėgnos vietos taip pat traukia museles.

Ar tiesa, kad vyno kamščiai padeda nuo vaisinių muselių?

Vyno kamščiai – tai senas ir veiksmingas būdas, padedantis išvengti vaisinių muselių, aiškina ekspertai.

Pjaustyti vyno kamščiai – patikrinta apsauga nuo vaisinių muselių
Pjaustyti vyno kamščiai patikrinta apsauga nuo vaisinių muselių Shutterstock

„Svarbiausia, naudokite natūralius kamščius ir nepamirškite, kad kamščiai turi būti švarūs, nes likę vyno pėdsakai, atvirkščiai, tik pritrauks daugiau muselių.

Vyno kamščiai sugeria drėgmę ir prieš naudojimą jie apdirbami specialia medžiaga, kuri muselėms yra labai nemalonaus kvapo.

Paprastas ir daugeliu atveju pasiteisinęs patarimas: į dubenį su vaisiais įdėkite riekelėmis supjaustytą švarų kamštį. Vaisiai dubenyje bus apsaugoti nuo muselių ilgą laiką“,– patirtimi dalinasi ekspertė T. Brooks.

Jei vyno kamščių neturite, pasigaminkite tradicinius vaisinių muselių spąstus. Kaip tai daryti – žiūrėkite video:

Mano išsaugoti straipsniai