53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
5 atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie drabužines

5 atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie drabužines

Apie drabužinę svajoja daugelis, tačiau ne kiekvienas išdrįsta įsirengti. Vis dar abejojantiems atsakome į penkis dažniausiai kylančius klausimus, o tuos, kas neturi tokios galimybės, kviečiame atsiversti spalio mėnesio žurnalo „Mano namai“ numerį, kur rasite praktiškų patarimų ir gerų interjero idėjų, kaip išspręsti garderobo laikymo problemas įsigijus paprasčiausią atvirą drabužių kabyklą.

Spinta ar drabužinė?

Akivaizdžiausias drabužinės privalumas – talpumas. Standartinės spintos gylis – tik 60 cm, o į drabužinę galima užeiti, patogiai išsirinkti drabužius, nužvelgti savo atvaizdą veidrodyje, čia pat išsilyginti riekiamą daiktą, prisiūti ištrūkusią sagą. Nereikia sukti galvos kur dėti žieminius drabužius vasarą ar kur paslėpti slidinėjimo aprangą bei amuniciją. Drabužinėje galima sutalpinti ir nenaudojamą patalynę. Tad jei yra galimybė, visada geriau drabužinė. Pati mažiausia erdvė, galinti vadintis drabužine, turėtų būti 80 cm gylio ir bent 2 m ilgio. Mažesnės daryti neverta.

Kur ir kaip įrengti?

Geriausia drabužinę projektuoti šalia vonios ar miegamojo. Dar geriau, jei ji turi du išėjimus. Drabužinėje atvirų ir uždarų paviršių turėtų būti po lygiai, tada patalpa atrodys jaukiau. Tačiau jei ji nedidelė, praktiškiau įrengti daugiau atvirų. Rečiau naudojamiems daiktams turėtų būti palikta vietos sunkiau pasiekiamose lentynose, o kasdieniai turėtų būti aiškiai matomi ir nesunkiai pasiekiami.

Kokias duris rinktis?

Dažniausios – stumdomosios ar varstomosios, tačiau kartais, siekiant taupyti vietą, įrengiamos armonikos tipo durys ar paprasčiausia užuolaida, ne tik taupanti vietą, bet ir suteikianti interjerui jaukumo. Vietą padeda taupyti ir stumdomosios, tačiau joms įrengti reikia papildomų elementų, sumažėja vidaus apžvalgos plotas.

Koks turi būti apšvietimas?

Šioje erdvėje reikia daug šviesos. Puiku, jei patalpoje yra ir langas, per kurį į patalpą patenka natūrali šviesa, nes tik tokiu atveju neišsikraipo drabužių ir makiažo atspalviai. Reikia numatyti papildomą apšvietimą šalia veidrodžio, į lentynas, kad būtų patogu rinktis garderobą, ir įrengti šviestuvus ten, kur lyginami ar taisomi drabužiai.

Ar reikalinga ventiliacija?

Kad ir kur būtų įrengta, drabužinė turi būti gerai vėdinama. Puiku, jei yra langas, kurį kartkartėmis galima praverti, jie tokio nėra, reikia įrengi bent jau vėdinimo angą. Geriausią, kai suprojektuojama profesionali vėdinimo sistema. Be to, siekdami išvengti blogo kvapo, drabužinėje laikykite tik švarius drabužius.

Domitės interjeru ir dizainu, ieškote naudingų ir praktiškų patarimų, kaip dekoruoti namus, – prenumeruokite žurnalą „Mano namai“, ir kas mėnesį sulauksite vis naujų originalių interjero idėjų, vertingų namų bei aplinkos įrengimo patarimų. Prenumeruoti galite ČIA.

Mano išsaugoti straipsniai