Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Interjero dialogai
Interjero dialogai / ELTA

Naujas požiūris į interjerą ir architektūrą: susivienijusių specialistų diskusijose gimsta geresnių namų idėjos

Lapkričio 8 dieną startavo antrasis „Interjero dialogų“ ciklas – bendra kelių interjero srityje dirbančių įmonių iniciatyva, kurioje dalyvauja architektai, NT vystytojai ir statytojai, aplinkos bei gerbūvio specialistai. Diskusijų tikslas yra suburti savo sričių profesionalus į kūrybišką bendruomenę ir sugeneruotas idėjas pristatyti visiems žmonėms, besirūpinantiems šiuolaikiškų namų, darbo vietos bei aplinkos kūrimu.

Praėjusiais metais vykusio pirmojo „Interjero dialogų“ ciklo metu į diskusijas įsitraukė beveik 200 įvairių specialistų, dar keli šimtai domėjosi renginių medžiaga.

Kuo naudingas diskusijų projektas?

Pasak diskusijas organizuojančios įmonės „Trukmė“ prekės ženklo ambasadoriaus dizainerio L. Jurevičiaus, tokio formato renginiai yra būtini nuolatiniam specialistų tobulėjimui, nes interjero dizainas ir architektūra – itin dinamiškos sferos, o klientų lūkesčiai – labai dideli.

„Interjero dialogai“ / ELTA
„Interjero dialogai“ / ELTA

„Ciklas „Interjero dialogai“ yra itin prasmingas projektas, kuris užpildo informacijos spragą tarp interjero dizaino ir architektūros srities specialistų Lietuvoje.

Idėja gimė natūraliai, nes mūsų šalyje turime daug aukštos kompetencijos specialistų ir tarptautiniu mastu pripažintų asmenybių dizaino ir architektūros industrijoje, todėl norime suteikti platformą dalintis jų patirtims ir kompetencija, – sako diskusiją moderuosiantis L. Jurevičius.

„Interjero dialogai“ / ELTA
„Interjero dialogai“ / ELTA

Diskusijos metu vyksta idėjų ir nuomonių mainai, kurie prisideda prie geresnių sprendimų – nuo individualių klientų namų ar biurų interjero iki visos miestų aplinkos, viešųjų erdvių ir architektūros vizijos formavimo.

Apjungdami kolegų jėgas, sukuriame pridėtinę vertę visiems žmonėms ir kuriame patrauklesnę, funkcionalesnę aplinką“.

Kas bus aptariama „Interjero dialoguose“?

2024 -2025 metų „Interjero dialogų“ ciklas apims itin platų temų ratą. Planuojama, kad bus aptarti interjero ir architektūros istoriniai aspektai, tautinis savitumas dabartiniuose interjeruose, aplinkos įtaka žmogaus gyvenimo būdui, viešųjų bei komercinių erdvių mados.

Taip pat bus kalbama apie šiuolaikinių namų evoliuciją ir inovacijas, tvarumą, spalvų psichologiją, neurologijos pasitelkimą gyvenamųjų ir darbo erdvių projektavime ir, be abejo, apie interjero tendencijas, t. y., kokioje aplinkoje gyvensime ryt ar net po kelių dešimtmečių.

Kada vyks renginys?

Artimiausias „Interjero dialogų“ renginys įvyks vieno iš renginio partnerių „Marmo Arc“ ekspozicijoje Rietave. Diskusijos tema – „Dizaino renesansas. Naujas požiūris į istorinių pastatų atkūrimą ir transformaciją“.

Joje bus aptarta, kas yra autentiškumas ir kaip jį išlaikyti derinant istorinius bei šiuolaikinius elementus, kaip užtikrinti dabartinius žmonių poreikius nepažeidžiant paveldo vertybių, bei kaip kurti modernų, harmoningą santykį su istorinėmis erdvėmis ir pastatais.

Savo mintimis renginyje dalinsis architektas ir kultūros veikėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Algirdas Žebrauskas, architektė bei tapytoja Edita Stankevičiūtė-Righetto, bendrovės „Eikos statyba“ vadovas Almantas Čebanauskas.

Ciklą „Interjero dialogai“ inicijuoja ir kūrybos procesus skatina kelios susivienijusios, interjero srityje veikiančios įmonės: baldų projektavimo ir ruošinių gamybos įmonė „Trukmė“, pastatų elektros sprendimų bendrovė „Jung“, ąžuolinių interjero gaminių įmonė „Medžio stilius“, dangų įmonė „Intero“, buitinės technikos konsultantai ir tiekėjai „Prenta“, plytelių tiekėja „Bygma“, molio tinko gamintoja „Mr. Clay“ ir interjero elementų iš akmens gamintojai „Marmo ARC“.

Susidomėję šia diskusija laukiami „Marmo ARC“ salone Plungės g. 28, Rietave, lapkričio 8 d. 12:30 val. Numatoma renginio trukmė – apie 2 val.

„Interjero dialogų“  įrašus galima peržiūrėti „YouTube“ https://www.youtube.com/@INTERJERODIALOGAI

Mano išsaugoti straipsniai