53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Lapkričio mėnesio žurnale MANO NAMAI – daugybė nestandartinių sprendimų

Lapkričio mėnesio žurnale MANO NAMAI – daugybė nestandartinių sprendimų

Žurnalo MANO NAMAI lapkričio numerio pagrindinė tema – nestandartas. Ši sąvoka turi daugybę sinonimų – savotiškas, originalus, ypatingas, specifinis, nepakartojamas, nešabloniškas, individualus, netradicinis, išskirtinis ir t.t.

Skaitykite žurnalą ir ieškokite nestandartinių sprendimų.

Interjeras/ Geros idėjos

Veto baltoms sienoms

Naujai pastatytame gyvenamajame name išryškėjo gan aiški namų vizija. Dviese gyvenantiems šeimininkams buvo svarbu ramybė, jaukumas, estetika bei praktiškumas, ir šių sąvokų su balta spalva jie nesiejo.

Nuotraukos – Augio Narmonto. Tekstas – Kristinos Pečiukonienės. Projekto autorė – interjero dizainerė Audronė Litinskienė.

Nuosaikaus dizaino, šiuolaikiškos architektūros, medžio elementais dekoruotas pastato fasadas, ramus gamtos peizažas ir pro pat sklypą tekanti Neris padiktavo pagrindinę interjero stilistinę idėją.

Konstrukcinė sija su laikančiosiomis kolonomis skiria pagrindinį kambarį į dvi dalis: vienoje jo pusėje suformuota svetainės zona, o kitoje – virtuvės ir valgomojo erdvė. Prigesintų žemės tonų interjerą projekto autorė pagyvino subtiliais ryškesniais akcentais – faktūrišku rašalo spalvos mėlynumo kilimu, blizgiu terakotos pagalvėlių gobelenu, išraiškingos tekstūros šviesiomis užuolaidomis.

Avantiūristinis charakteris

Buvusiame pramoninės paskirties pastate įrengta nejauki ir apleista kubo formos patalpa neatpažįstamai pasikeitė po rekonstrukcijos. Loftas tapo šiek tiek avantiūristiška, tačiau modernia ir patogia gyvenamąja erdve.

Nuotraukos – Leono Garbačausko. Tekstas – Kristinos Pečiukonienės.

Projektuojant lofto interjerą dėl apdailos medžiagų didelių diskusijų nekilo – buvo nutarta atiduoti duoklę industrinei patalpos prigimčiai ir, užuot slėpus, išryškinti autentiškas pastato architektūros detales. Visur, kur buvo įmanoma, atidengtas senų plytų sienų mūras. Svetainės zonoje jis paliktas originalaus terakotos atspalvio, siekiant suteikti erdvei daugiau jaukumo ir faktūriškumo.

Prieškambaryje, virtuvės ir miegamojo erdvėje mūras padengtas baltais dažais, kad labiau išryškėtų kontrastingos apdailos medžiagos. Tokioje aplinkoje kitaip „suskamba“ rievėta tamsaus atspalvio dūminto ąžuolo grindų danga – išraiškinga, gili, šilta ir kontrastuojanti su industriniais interjero elementais.

Nestandartinė erdvė: du pavyzdžiai, kaip įsikurti palėpėje

Neįprastos erdvės formos, pro stoglangius sklindanti šviesa, išskirtinė atmosfera – tai bene pagrindiniai gyvenimo palėpėje privalumai.

Nuotraukos – Augio Narmonto ir „Vida Press“. Tekstas – Kristinos Pečiukonienės.

Naujos statybos name įrengto erdvaus buto dviejų aukštų palėpė rekonstruojant šiek tiek pakito tiek funkciniu, tiek stiliaus atžvilgiu: buvo atnaujinta laiptų konstrukcija, visiškai pakeista vonia, sukurta šiuolaikiška, ryškiais, moderniais akcentais dekoruota jauki gyvenamoji erdvė.

Antrajame buto aukšte su gana aukštu stogo nuolydžiu ir aukštai sumontuotais stoglangiais, dėl kurių erdvę gražiai apšviečia dienos šviesa, įrengtas erdvus miegamasis. Atnaujinant interjerą buvo siekiama atskleisti erdvės išskirtinumą, pabrėžti žaismingumą ir estetiką. Todėl jai dekoruoti parinktos išskirtinio dizaino medžiagos. Ryškiais, spalvingais retro stiliaus raštais marginti gamintojo „Sanderson“ tapetai „Dandelion Clock“ papuošė lygias miegamojo sienas, siekiant sukurti vientisumo įspūdį, buvo pritaikytas tokio pat rašto kilimas, pagalvėlės, kiti aksesuarai.

Šiame nedideliame mansardos tipo bute su aukštu stogo nuolydžiu ir antresole jaukumo atmosferą padėjo sukurti natūralios medžiagos – atidengtos medinės sijos, senų plytų apdaila, pintos faktūros detalės, o pritaikyti praktiški spendimai nestandartinę erdvę padarė patogią gyventi.

Pagrindinė pirmojo mansardos aukšto erdvė – ilga ir siaura, todėl funkcinės zonos išdėliotos loginiu principu viena paskui kitą. Kone pačiame erdvės centre yra įėjimo durys, prie jų sumontuoti laiptai į balkono tipo antresolę, o toje pačioje sienoje įrengtas ir židinys, tad svetainės poilsio zona natūraliai komponuojama tiesiai priešais jį. Į antresolę vedančių laiptų konstrukcija pabrėžia daugiafunkcę interjero koncepciją: jie ne tik atlieka savo tiesioginę funkciją, bet ir tarnauja kaip patogi vieta atsisėsti ir persiauti batus, o šiuos galima paslėpti po laiptais.

Medinės sijos interjere – ne tik konstrukcinis, bet ir funkcinis elementas. Kylant į viršų palėpės erdvė siaurėja, tad antrame jos aukšte sukonstruota balkono tipo antresolė, šiek tiek išsikišusi į pagrindinį kambarį, – taip pavyko daugiau vietos paskirti miegamajam ir dar liko galimybė laiptų aikštelėje įrengti jaukų poilsio ir muzikavimo kampelį.

Dizaino pamokos

Kai kolona – architektūrinė būtinybė. 12 būdų estetiškai ją įprasminti

Interjero architektai vis dažniau susiduria su tokia problema: kolona, kaip atraminė konstrukcija, yra patalpoje, ir nesvarbu, dera ji interjere ar ne. Šio reiškinio priežastis – atvirų erdvių projektavimo mada. Ryžtingai nutarus atsisakyti pertvarų pritrūksta atraminių konstrukcijų, tad svoris atitenka kolonoms. Jų ne tik kad negalima nugriauti, bet ir iš vietos pajudinti neįmanoma. Tenka prisitaikyti ir ieškoti sprendimų, kaip koloną panaudoti, kad interjerui suteiktų unikalumo ir išraiškingumo.

Yra daug būdų kolona išreikšti šiuolaikiško stilingo dizaino koncepciją. Netikėta futuristinė forma – tai žingsnis į šoną nuo įprastų standartų ir būdas pabrėžti atraminės konstrukcijos reikšmingumą. O kad tas reikšmingumas turėtų pateisinamą priežastį, aplink monumentalią konstrukciją įkomponuotas stalas.

Tekstas – Danguolės Kiškienės.

Namų virtuvė

Avinžirniai: ką gardaus iš jų pagaminti

Dar XVIII a. europiečiai, „susipažinę“ su avinžirniais, skrudindavo juos kaip kavos pupeles ir gamindavo gėrimą, panašų į cikorijų ar kviečių „kavą“, o dabar šis produktas nepakeičiamas ne tik ant vegetarų stalo. Apsilankius Azijoje, Šiaurės Afrikoje tiesiog būtina parsivežti vieną kitą patiekalo iš avinžirnių receptą.

Shutterstock nuotr.

Avinžirniai – viena seniausių, o šiandien labiausiai paplitusių ankštinių kultūrų pasaulyje. Jie sotūs (kaloringesni už kitus ankštinius produktus), skanūs (šiek tiek primena riešutus), o dėl didelio baltymų kiekio gali pakeisti mėsos produktus. Tvirtinama, kad Pietvakarių Azijoje ši kultūra buvo žinoma jau prieš 7,5 tūkstančio metų, vėliau ji pasiekė antikinę Graikiją ir Romą. Dabar avinžirniai auginami maždaug trisdešimtyje šalių – daugiausia Viduržiemio jūros ir Azijos regionuose.

Tekstas – Danguolės Kiškienės.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija

Mano išsaugoti straipsniai