Ilgi tamsūs lapkričio vakarai – idealus laikas gaminti pagal jau išbandytus ar naujus receptus. Jei ieškojote patikrinto ir daugelio valgytojų puikiai įvertinto plovo recepto, skaitykite toliau.
Dabar namuose norisi jaukumo ir šilumos ir šis laikotarpis kviečia daugiau laiko praleisti virtuvėje, kur iš puodų garuoja gardūs, šildantys patiekalai. Niekas taip nepraskaidrina rudeniškos nuotaikos, kaip sotus, aromatingas ir šeimyniškas patiekalas – plovas. Tai patiekalas, kuris ne tik pripildo namus ypatingo kvapo, bet ir šildo sielą bei sukuria bendrystės jausmą prie stalo.
Tradiciniai plovo ingredientai
Tradiciškai plovas ruošiamas iš kelių pagrindinių ingredientų – ryžių, mėsos (dažniausiai naudojama jautiena, ėriena arba vištiena), morkų, svogūnų ir įvairių prieskonių.
Kai kuriose variacijose įdedama ir česnako galvų, razinų ar avinžirnių, kurie praturtina skonį ir suteikia plovui ypatingo aromato.
Prieskoniai taip pat labai svarbūs – jie gali apimti kalendrą, kumyną, ciberžolę, lauro lapus ir kitas kvapnias žoleles. Šie ingredientai ne tik pagardina patiekalą, bet ir suteikia jam autentišką charakterį.
Gaminimo subtilybės
Plovo gaminimas reikalauja tam tikros technikos ir kantrybės, tačiau galutinis rezultatas yra vertas pastangų. Pirmiausia mėsa ir daržovės pakepinami, kad įgautų intensyvų skonį, o tada pridėjus prieskonių, viskas troškinama žemoje temperatūroje, kad skoniai susilietų.
Kai mėsa ir daržovės jau būna puikiai paruoštos, ant jų dedami ryžiai – labai svarbu jų nemaišyti su apatine mase, kad sluoksniai išliktų atskiri. Ryžiai sugeria visą mėsos ir prieskonių skonį, bet išlaiko atskirą tekstūrą, todėl plovas būna ir sotus, ir aromatingas, ir struktūriškai įdomus.
Plovo tradicijos Lietuvoje
Nors Lietuvoje plovas nėra tradicinis patiekalas, jis jau spėjo tapti populiarus ir mūsų virtuvėse. Daugelis šeimų pritaikė receptą pagal savo skonį – vieni renkasi jautieną, kiti – vištieną arba daržovių plovą.
Plovas tapo šeimos susibūrimų ir ypatingų progų simboliu, kurį dažnai gaminame didelėse keptuvėse ar net ant laužo, kad visi susirinkę galėtų pasimėgauti aromatingu ir gardžiu patiekalu.
Močiutės plovas – sugrįžimas į vaikystę
Jei ieškote tobulos plovo recepto variacijos, verta atsigręžti į paprastus, bet nepaprastai skanius mūsų senelių receptus. Močiutės plovas – tai ne tik patiekalas, bet ir tikra tradicija, perduodama iš kartos į kartą. Šis receptas, pamiltas daugelio, jus nustebins paprastumu ir nepakartojamu skoniu. Taigi, ilgą tamsų lapkričio vakarą pasinerkite į kulinarinį ritualą ir išbandykite močiutės plovą – širdžiai šiltą ir namų jaukumą kuriantį patiekalą.
Reikės:
0,5 kg ryžių;
0,5 kg jautienos;
0,5 kg morkų;
2 svogūnų;
1 česnako;
130 ml aliejaus;
1 aštrios paprikos (nebūtina);
Kečupo ir druskos pagal skonį.
Gaminimas:
1. Aliejuje apkepiname svogūnus ir dedame gabaliukais supjaustytą jautieną. Ją apkepę dedame morkas, kečupą ir druską (jei norite, ir papriką). Uždengiame keptuvę ir pusę valandos troškiname.
2.Tuo metu 1 litre vandens išverdame kaulą, likusį nuo jautienos ar 2 sultinio kubelius. Gautu skysčiu užliejame plovą. Tada troškiname iki tol, kol masė pradeda virti. Sumažiname ugnį, įdedame česnaką (jis turi būti nesupjaustytas) ir troškiname 20 minučių.
3. Į troškinį dedame paruoštus ryžius, išimame česnaką. Jei matote, kad liko per mažai skysčio, galima įpilti 1 stiklinę virinto vandens. Belieka troškinti dar 20 minučių ir mėgautis.
Skanaus!