ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
44 kv. m. jaunos poros buto interjeras: funkcionalumo pavyzdys

44 kv. m. jaunos poros buto interjeras: funkcionalumo pavyzdys

Kurdama interjerą nepatogaus planavimo, tamsokame naujos statybos bute, interjero dizainerė Olga Filatova norėjo įleisti į namus daugiau šviesos, todėl atvėrė erdvę, parinko minimalistinį dizainą, o miegamajai zonai suformavo šviesos neužgožiantį stiklo pertvarų bloką. Pasinaudokite vertingomis idėjomis.

Objekto dosjė:

Tipas – butas naujos statybos name.

Plotas – 44 m²

Gyvenamoji erdvė: bendrasis kambarys su svetainės, miegamojo, virtuvės ir prieškambario zonomis ir vonios kambarys

Gyventojai – jauna pora

Projekto autorė – interjero dizainerė Olga Filatova (www.susumidesign.com)

Naujos statybos 44 m² buto interjeras buvo kuriamas jaunai, energingai porai, vertinančiai funkcionalumą, tvarką bei balansą gyvenime ir erdvėje, kurioje ruošėsi įsikurti. „Minimalizmas, tiesios linijos, konkretumas įgyvendinant sprendimus bei pasirenkant medžiagas – tai, kas buvo artima šeimininkų norams bei patinkančiai stilistikai. Šiai gana kompaktiškai erdvei buvo iškeltos tokios užduotys ir reikalavimai: talpi virtuvė, didelis valgomasis stalas, prie kurio būtų galima susodinti gausesnę svečių kompaniją, miegamasis su didele lova, patogi TV zona ir papildomos miegamosios vietos svečiams, atskiras darbo stalas – namų biuras, talpios spintos bei spintelės daiktams, drabužiams sudėti. Ir, be abejo, erdvės ir šviesos pojūtis! – projekto autorė Olga vardina prioritetus, kurie ir lėmė interjero stilistinę koncepciją. – Dirbant su nedideliu plotu reikėtų tiksliai suprasti, kur prarandame kvadratinius metrus, kur plotas yra svarbesnis, o kur ne, ir atitinkamai subalansuoti erdvę. Žinau kiekvieno kvadratinio centimetro vertę. Vienareikšmiai buvo nutarta atsisakyti esamo planavimo ir nuspręsta kurti naują. Tik virtuvės vieta buvo „pririšta“ – jos keisti nesinorėjo.“

„Puikiai suprasdama, kad fiziškai tam tikru momentu esame tik vienoje vietoje, o visa kita mato akys, nusprendžiau kurti erdvios patalpos iliuziją. Tačiau judėjimas bute turėtų būti natūralus, patogus ir apgalvotas“, – pabrėžia interjero dizainerė.

Būsto interjeras
Būsto interjeras
Mindaugas Lapinskas

Miegamojo bloko viduje palei stiklinę pertvarą pakabintos užuolaidos: reikalui esant jas galima užtraukti ir sukurti privatumo įspūdį. Tiesa, jau metus bute gyvenantys šeimininkai tai daro retai ir labai džiaugiasi didesnės erdvės pojūčiu.

Nusižiūrėk idėją

Stabilizuotų samanų pano ant prieškambario sienos pakabintas šeimininkų pageidavimu – ir jis sėkmingai atrado savo vietą bendroje kompozicijoje. Minimalistinėje santūrioje erdvėje ir lygių plokštumų fone toks akibrokštas suspindi gaivia spalva ir netikėta faktūra, o tikslinis apšvietimas išskirtinį pano dekoratyvumą dar labiau išryškina.

Prieškambaris
Prieškambaris
Mindaugas Lapinskas

Naujai suplanavus butą jame aiškiai atskirtos tik miegamojo zona ir vonios kambarys. Visos kitos erdvės: prieškambaris, drabužinė, namų biuras, virtuvė, valgomasis, svetainė, lyg persipina tarpusavyje, vienijamos tos pačios santūraus minimalistinio stiliaus idėjos, ir sukuria didelę, funkcionalią kompoziciją.

„Dideli blokai – tai erdvios patalpos atributai, todėl įkomponuojant juos į mažesnį interjerą sukuriamas didesnės erdvės pojūtis. Dar vienas privalumas tas, kad tokia kompozicija numato labai daug vietos įvairiausiems daiktams pasidėti – bute suprojektavau paslėptas, minimalistinio dizaino spinteles, kurios taip pat atrodo kaip architektūriniai blokai“, – pasakoja Olga.

Bendrojo kambario erdvėje miegamąjį įrėmina ir atskiria „languota“ stiklinė pertvara juodos spalvos rėmais. Pasak interjero dizainerės, tai esminis akį traukiantis ir netikėtas, netgi drastiškas sprendimas, kuris leido vienu metu sujungti bei suskirstyti zonas, sukurti šviesos ir erdvės pojūtį. Stiklinėje pertvaroje yra numatytos slankiosios dalys: viena skirta įeiti į miegamąjį, kitą pastūmus galima žiūrėti svetainės zonoje esantį televizorių nė neišlipus iš lovos, o ne tik jaukiai įsitaisius ant sofos.

Tarp prieškambario ir virtuvės zonos įkomponuota patogi darbo vieta, tikslingai pratęsianti lakoniškų spalvinių ir faktūrinių sprendimų temą: čia suprojektuotos tokios pat, kaip ir šalia esančioje virtuvėje, pakabinamosios spintelės tamsios spalvos blizgiomis durimis be rankenėlių, o jaukumo suteikia sienos virš darbo stalo dekoras.

Darbo zona
Darbo zona
Mindaugas Lapinskas

Dizainerė daug dėmesio skyrė interjero vizualiam ir funkciniam ryšiui sukurti. Miegamajame, kuris suvokiamas kaip bendrojo kambario dalis, yra tik lova ir mažieji staliukai šalia. Kad erdvė būtų atvira ir lengva, miegamojo spinta iškelta už pertvaros ir sujungta su didele prieškambario spinta.

Miegamasis
Miegamasis
Mindaugas Lapinskas

Sieninių spintų konstrukcijos fasadai veidrodiniai, su minimalistinėmis rankenėlėmis. Jie atrodo kaip „švari“ veidrodinė siena – pasak Olgos, tai dar vienas sprendimas, kuris mažame bute labai padidino erdvės pojūtį.

Originalus sprendimas

Kaip mažoje erdvėje atrasti vietos visaverčiam valgomojo stalui, bet neužgriozdinti erdvės ar neužimti jos kitų, taip pat svarbių interjero elementų sąskaita? Projekto autorės sprendimą stalą įkomponuoti šalia sienos verta nusižiūrėti. Kaip ir idėją suteikti valgomojo zonai savitumo tiek įdomiu sienos dekoru, tiek jaukesnėmis – medžio ir aksomo faktūromis bei šiltesne pilkšvai rusva spalva.

Virtuvės zona
Virtuvės zona
Mindaugas Lapinskas

Tiek virtuvės, tiek svetainės zonose suprojektuotos iki lubų kylančios pakabinamosios spintelės šviesiais blizgiais fasadais – šie atspindi šviesą ir tarsi pranyksta erdvėje.

Interjere vyrauja universalus pilkos, baltos, juodos spalvų derinys – jis santūrus, neįkyrus, tačiau ekspresijos jam taip pat nestinga. Lakonišką spalvinę gamą praplečia keli natūralios mėlynos ir žalios spalvos akcentai – itin išsiskiria sofa svetainėje ir samanų pano prieškambaryje. Šie akcentai ryškūs ir dideli, jie papildo projekto autorės akcentuojamą architektūrinių blokų temą.

„Kuriant interjerą daug dėmesio buvo skirta apšvietimui – bute yra keli apšvietimo scenarijų variantai: nuo ryškaus apšvietimo iki labai jaukaus ir atpalaiduojančio. Manau, kad tokį pasirinkimą turėti yra labai svarbu. Juolab kad taisyklingai sudėliotas apšvietimas – tai galingas įrankis, leidžiantis vizualiai padidinti patalpas“ – įsitikinusi interjero dizainerė Olga.

Siekiant kuo racionaliau panaudoti nedidelę buto erdvę, teko perplanuoti ir vonios kambarį. Jame įrengta dušo zona, kad išliktų erdvės pojūtis, ji atskirta stikline pertvara, kuri nesukuria vizualaus barjero. Dušo kabina tilpo kampe prie įėjimo, o praustuvas su veidrodine spintele bei skalbimo ir džiovinimo mašinų bloku užėmė priešais esančią sieną. Jis paslėptas už užuolaidos, kurią matome tik užėję į patalpą. Šioje erdvėje taip pat apgalvoti keli apšvietimo scenarijų variantai, todėl nedidelis vonios kambarys tapo labai funkcionalus ir jaukus.

Vonios kambarys
Vonios kambarys
Mindaugas Lapinskas

Įdomus sprendimas

Visoms sienų, grindų ir korpusinių baldų plokštumoms pasirinktas neutralus koloritas, o medžio faktūros sienos dekoras valgomojo zonoje, virš darbo stalo ir vonios kambaryje ne tik susieja interjerą į bendrą visumą, bet ir kontrastuoja su blizgiais baldų paviršiais bei suteikia santūriai erdvei šilumos.

Lakoniškame interjere intriga kuriama baltos ir juodos spalvos, blizgių ir matinių plokštumų kontrastais.

Mano išsaugoti straipsniai