Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
5 patarimai

5 patarimai, kad namų interjeras taptų jaukesnis

Namams jaukumo gali suteikti iš pirmo žvilgsnio elementarūs dalykai. Bet būtent paprastose idėjose ir slypi genialumas.

1. Interjeras turi būti kuriamas sau, o ne kitiems. Kurti interjerą vien tam, kad padarytumėte įspūdį ar įtiktumėte mylimajam ar šeimos nariams – vienas blogiausių sumanymų. Rinkitės tai, kas patinka jums ir tik praktiškus daiktus. Juk šviesus kilimas prieškambaryje, jei kas rytą einate bėgioti ar vedžioti šunį – ne pats geriausias sprendimas.

2. Kurkite žaismingą nuotaiką. Mažuose butuose gerai atrodo ryškios spalvos. Jei visos sienos ir detalės bus tik 2 spalvų – atmosfera bus nuobodi ir dirbtinė. Akcentu gali tapti šviesių spalvų baldai, pavyzdžiui, kėdės, stalai. Taip pat galite naudoti ryškiais raštais dekoruotą tekstilę. Nebijokite spalvingai papuošti vaikų kambario: išmarginkite sienas, nevenkite mielų detalių.

Ryškios spalvos
Ryškios spalvos
Shutterstock nuotr.

3. Atraskite harmoniją. Norint sukurti atpalaiduojančią erdvę namuose, rekomenduojama naudoti šiltus atspalvius. Kuriant komfortą, sienas ir lubas geriausia dažyti šviesiomis spalvomis, tuo tarpu grindys turėtų būti tamsesnės. Ypač svarbus apšviretimas. Nebijokite įrengti kelių tipų apšvietimą: ne tik lubose, bet naudokite ir toršerus, stalines lempas.

Geriau 4 mažesnio galingumo lemputės, kurias būtų galima jungti poromis ar po vieną skirtingose vietose nei viena ryški lempa centre.

4. Tolygus daiktų išdėstymas. Idealu, kai išnaudojama visa patalpos erdvė, iki pat lubų. Tačiau, jei kur nors palubėje atsiduria daiktai, į kuriuos dažnai žiūrima ir tenka nuolat pakelti galvą – televizorius, nuotraukos, kelionių suvenyrai, tai suteiks diskomforto pojūtį. Pagailėkite ir savo, ir svečių kaklo raumenų ir dažnai naudojamiems daiktams raskite vietos kiek žemiau, akių lygyje.

Interjeras
Interjeras
Shutterstock nuotr.

5. „Emocionalaus“ dizaino koncepcija. Geriausia, jog kiekviena buto ar namo zona būtų dekoruota nauja spalva. Bute ar name kiekvienas funkcinis plotas turi turėti savo dominuojančią spalvų gamą.

Pavyzdžiui, koridorius, gali būti šviesesnis, miegamasis – mėlyno atspalvio, virtuvė – žalio, šiltesnio atspalvio.

Kiekviename kambaryje pirminę spalvą turi papildyti kitų spalvų ir apšvietimo akcentai. Svarbu išrinkti tinkamas grindis. O ąžuolo ar pušies tonas sukuria tvarkos ir tvarumo įspūdį. Ant sienų gali būti grafikos elementų, o lubos – baltos.

Net ir prabangiausi daiktai, suvenyrai ar kontrastingos spalvos neatrodys gerai, jei jų bus per daug. Kiekvienai detalei atsiskleisti reikia erdvės, ta sdaikas turėtų tapti pagrindine namų interjero taisykle.

Mano išsaugoti straipsniai