Nemanykite, kad dizaineriai turi kokią nors slaptą taisyklių knygą. Šioje srityje nėra griežtų taisyklių, ką turime daryti. Mes esame kūrybingos asmenybės, vadovaudamiesi savo intuicija, mėgstame įsivaizduoti, svajoti ir tyrinėti. Vis dėlto, egzistuoja keletas bendriausių principų, kuriais vadovaujantis visada garantuotai gausite puikų rezultatą, rašo houzz.com.
Tai išbandyti ir patikrinti dalykai. Ir tai nėra gudrybės ar įgūdžiai, reikalaujantys ilgų metų. Kiekvienas tai gali padaryti jau šiandien.
1. Dažų spalvą išsirinkite paskiausiai
Dažniausiai žmonės prieš persikraustydami į naują būstą nori perdažyti sienas. Juos galima suprasti. Tiesiog norisi šviežumo jausmo. Žinoma, galima tai daryti, bet tai nėra protingas pasirinkimas.
Egzistuoja tūkstančiai dažų spalvų su įvairiausiais atspalviais. Kiekvienas jų skirtinguose namuose atrodo skirtingai, nes skiriasi šviesos šaltiniai, o tai reiškia, kad tai, kas gerai žiūrisi jūsų dabartiniuose namuose, nebūtinai gerai žiūrėsis naujuosiuose. Norisi, kad spalva papildytų baldų apmušalus, meno dirbinius, kilimus ir visa kita. Ir šią spalvą galite parinkti tik tuomet, kai visi šie daiktai jau yra jūsų namuose.
2. Palikite baldams erdvės
Stenkitės neperkrauti kambario. Malonus gyvenimas – tai erdvė manevro laisvei. Tai išties puiki naujiena, jeigu turite išsiversti su ribotu biudžetu. Tiesiog nereikia erdvės užpildyti begale baldų. Skirkite savo pinigus ne kiekybei, o kokybei – jūsų kambarys neabejotinai atrodys geriau nei tuomet, jeigu būtumėte jį gausiai apstatę radiniais iš blusų turgaus.
3. Meno dirbinius kabinkite tinkamame aukštyje
Galerijos ir muziejai meno dirbinius kabina taip, kad kiekvieno jų vidurio linija (centras) būtų nuo 142 iki 150 centimetrų aukštyje (žmogaus akių lygis vidutiniškai yra 142 centimetrų aukštyje). Ir jūs turite laikytis tos pačios taisyklės.
Jeigu kambario lubos itin aukštos, gali kilti pagunda kabinti paveikslus aukščiau, tačiau privalote prisiminti, kad aukštį reikia sieti su žmogaus, o ne patalpos masteliu.
Jeigu nesate įsitikinę, nufotografuokite kambarį. Nustebsite, kiek daug nuotrauka gali pasakyti. Atsispausdinkite ją ir, naudodamiesi „Photoshop“ ar kita programa, ant nuotraukos nupieškite paveikslą, kurį norite pakabinti. Tai suteiks jums supratimą, kokio dydžio meno kūrinio reikia konkrečiu atveju, o gal paaiškės, kadlaisvą vietą geriausia užpildyti augalu.
4. Kaip ant kilimo išdėlioti baldus
Iš esmės yra trys būdai, kaip ant kilimo išdėlioti baldus.
Viskas ant jo: Kilimas pakankamai didelis, kad ant jo sutilptų visų baldų kojos. Tai sukuria prabangumo jausmą. Tokiu atveju, kuo didesnis, tuo geriau. Tik nepamirškite, kad visose keturiose kilimo pusėse turi likti 30-45 centimetrai grindų.
Nieko ant jo: Jeigu kambarys nedidelis, ekonomiškiausias pasirinkimas yra toks kilimas, ant kurio baldai išvis nestatomi. Žinoma, kilimas negali būti pernelyg mažas. Toks, kuris atrodo tarsi būtų pavėluotai atėjusios minties įkūnijimas. Kilimas turėtų būti tokio dydžio, kad netoli jo būtų visos sėdimų baldų priekinės kojos.
Tik priekis ant jo: Visas sėdimų baldų priekines kojas užkelkite ant kilimo, tai jas vizualiai sujungs į bendrą visumą ir sukurs aiškiai apibrėžtą erdvę ir atvirumo jausmą.
5. Atsispirkite pagundai pernelyg pasiduoti kokiai nors temai
Pavyzdžiui, labai populiari jūros tema: mėlynos ir baltos paletė, burlaivių paveikslai ir panašiai. Tačiau toks interjeras buvo kurtas tiek daug kartų, kad jam stinga individualumo. Tiesa, pasitelkus išmonę ir tinkamus meno kūrinius bei medžiagas, galima sukurti norimą efektą be akivaizdžių klišių.
6. Interjere turi būti svarbiausias dalykas
Bet kokiame kūrinyje yra pagrindiniai vaidmenys ir antras planas. Tas pats pasakytina ir apie dizainą. Pasirinkite svarbiausią dalyką ir jį akcentuokite. Visi likę daiktai turi atlikti antro plano vaidmenį. Jeigu visiems daiktams teks pagrindinis vaidmuo, gausite vizualinį triukšmą.
Pagrindiniu interjero elementu gali tapti išskirtinio dizaino garų surinktuvas virtuvėje, židinio atbraila ar meno kūrinys svetainėje, arba lovos galvūgalis miegamajame. Kad ir kas tai būtų, pasirinkite tai, kas trauks dėmesį.
7. Nuspręskite, kas bus svarbiausias akcentas
Interjero akcentas visuose kambariuose turi būti visiškai aiškus, tarsi atrodytų, kad nuo vieno prie kito jus tarsi traukia. Štai kodėl geriausia vieta tokiam daiktui dažniausiai atsiveria tik įėjus į kambarį pro duris.
8. Peržiūrėkite savo kolekciją
Neprisiriškite prie daikto, kuris namuose visai netinka. Visai nesvarbu, kad jį jums padovanojo mylima teta. Jeigu jis čia netinka, raskite jam kitą vietą (galbūt jis tiks kitame kambaryje).
Kaip kažkada apie aksesuarus yra pasakiusi Coco Chanel: „Prieš išeidami iš namų pažvelkite į veidrodį ir vieną daiktą nusiimkite“. Kalbant apie interjero dizainą, šį posakį galima perfrazuoti taip: žinokite, kada reikia sustoti.
9. Atkreipkite dėmesį į proporcijas
Tai, kas gerai žiūrisi parduotuvėje, namuose gali priminti dramblį. Arba priešingai, daiktas gali būti pernelyg smulkus, kad būtų reikšmingas. Todėl visada atsižvelkite į mastelį ir proporcijas
10. Sluoksniuokite šviesą
Vienas šviesos šaltinis kambaryje niekada nesukurs tokios nuotaikos, kokią gali sukurti keli šaltiniai, tarsi susluoksniuojantys šviesą. Profesionaliai atlikus šį darbą sukuriama intriga ir įvairovė.
Jeigu kambaryje viskas apšviesta vienodai, niekas neišsiskiria. Todėl vertėtų išskirtinai apšviesti pora vietų, kurias labiausiai norisi išskirti. Dar galite pridėti bendrą aplinkos apšvietimą ar apatinį apšvietimą, pavyzdžiui, stalines lempas.
11. Nepristikite drąsos
Erdvė puikiai žiūrisi tik tada, kai joje atsiskleidžia asmenybė. Todėl pareikškite tai, ką norite pareikšti, ir tuo mėgaukitės. Kuo daugiau mėginsite, tuo geriau suprasite, kas tinka, o kas ne.
Dramos efektą išgauti padės netikėti elementai. Neįprasti pufai, biblioteką primenančios lentynos ar negabaritiniai šviestuvai – viso to įprastoje svetainėje nesitikime, tačiau tai ir sukuria charizmą.
12. Dėl kūrybiškumo ignoruokite visus principus
Tam tikros gairės tampa puikiu atspirties tašku tiems, kurie nori apstatyti ir dekoruoti savo namus, net jeigu kai kas konkrečioje erdvėje nėra praktiška. Tačiau nebijokite kažko asmeniško, kas privers jus nusišypsoti ir, svarbiausia, leis jaustis jaukiai. Per daug suprojektuoti kambariai šiuolaikiniame gyvenime nesižiūri. Pagalvėlių kolekcija ir tarsi atsitiktinis meno kūrinių išdėstymas sukuria stilingą jaukumą.