53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Meditacinės erdvės sukūrimas namie

Meditacinės erdvės sukūrimas namie

Klišės apie nuolatinį bėgimą jau atsibodusios, bet visgi tam tikrais gyvenimo laikotarpiais bandome atrasti laiko, kuris būtų skirtas tik mums. Taip nejučia atrandama meditacija arba bent atsiranda tokios erdvės poreikis. Tai visiškai nereiškia, kad šioje erdvėje turite medituoti ar užsiimti joga, čia jūs galite tiesiog skirti laiko sau ir pabūti vienumoje.

Jogas Vyrenijus Andrijauskas atkreipia dėmesį, kad ne visi turi galimybę tokią vietą susikurti, nes joje negali būti televizoriaus, telefono ar kitų elektronines bangas skleidžiančių trukdžių bei, žinoma, kitų žmonių.

Natūralumas

Svarbiausia tokioje erdvėje – natūralumas. Juk tai vieta, kuri sukurta žmogaus vidinei ramybei, tad tai turi atsiskleisti pradedant augalais, baigiant pagalvėlėms naudojama medžiaga ir nuolatiniu švaros palaikymu.

Būtent pagalvėlės ne tik paįvarins šią aplinką, bet ir pasitarnaus praktiškai – bus patogiau sėdėti.
Tokiose vietose labai mėgstama naudoti įvairią simboliką, atkeliavusią iš Rytų. Visgi, jei nežinoma šių ženklų gilesnė prasmė, geriau jų nenaudoti kaip dekoracijų, nes kitaip edvė gali pakvipti kiču. „Tiesa, koks vienas kitas simbolis gali padėti žmogui „perjungti“ mąstymą, padėti atitrūkti nuo kasdienybės“, – priduria V. Andrijauskas.

Detalės

Geriausia, kad tokios erdvės viduryje būtų kilimas, o atrama – pagalvėlė, kuri padėtų susikoncentruoti ir suteiktų komforto pojūtį. Kadangi tai užtrunka keliasdešimt minučių, patartina tokia erdvę papildyti ir švelnių tonų pledu.

Svarbu parinkti apšvietimą – geriausia dienos šviesa, bet tinkama ir lempų pagalba sukuriama prieblanda. Geriausia, kad sklistų žalsva spalva. Remiantis spalvų psichologija, ji labiausiai prisideda prie ramybės pojūčio.

Taip pat derėtų apgalvoti muzikinį foną, jei yra toks poreikis, o tam tinkami vandens garsai. Kaip užsiminėme anksčiau, nepamaišytų ir Rytų šalių simbolis, pavyzdžiui, ženklas „Om“.

Emocija

Meditacijai skirtoje vietoje svarbiausia – tvyranti emocija. „Ją sukuria pats žmogus. Nuolat medituodamas, jis skleidžia įvairias vibracijas. Dėl jų būtent po kurio laiko aplinka įgauna savitą krūvį ir būtent dėl šios priežasties žmones traukia šventyklos, bažnyčios“, – pasakoja jogas.

Anot jo, pavyzdžiui, Indijoje, aplinka meditacijai namuose užima daugiau nei vieta, skirta miegui. Žinoma, ten visai kitoks požiūris į savo gyvenimą. Vyrenijus pataria, jog geriausia medituoti du kartus per dieną po dvidešimt minučių. „Keista, kai žmonės sako, jog neturi tiek sau laiko, bet daugybę akimirkų išsvaisto nereikšmingiems dalykams“, – stebisi V. Andrijauskas.

Vis dėlto, žmogus, gali pasirinkti, kur jis keliaus. O nuolat medituodamas jis išmoksta kontroliuoti savo mintis, išmoksta valdyti stresą ir teisingai pasirenka, kurias idėjas reikia įgyvendinti, o kurias paleisti. Stebint kvėpavimą, po kurio laiko gebame valdyti emocijas, jausmus ir norus.

Mano išsaugoti straipsniai