Naujųjų metų pradžia ir pirmas puslapis kalendoriuje paprastai nuteikia optimistiškai – juk galima nuveikti tiek daug. Todėl visai nekeista, kad dalis žmonių tokią naują pradžią pasitinka iškeldami sau tam tikrus uždavinius. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš šių 7 sprendimų namams, kurie 2021 praskaidrins jūsų buitį.
Įvertinkite ir pasimėgaukite tuo, ką turite. Naujuosius metus geriausia pradėti kartu su dėkingumo jausmu širdyje. Trumpam pamirškite nesibaigiantį namų tobulinimo planą, apsižvalgykite po savo namus ir pasidžiaukite tuo, kas juose yra. Juk tai – jus sauganti asmeninė tvirtovė, todėl parodykite jai šiek tiek meilės.
Užsidekite seniai deginta žvakę, pasiklausykite primirštą muzikinį albumą, apžiūrėkite virtuvinių spintelių turinį ir pasigaminkite ką nors skanaus, o tada telieka įsisupti į savo mėgstamiausią pledą ir pasidžiaugti šia nuostabia akimirka.
Atpažinkite tai, kas jums tikrai patinka. Klausyti savo širdies ir namams parinkti tai, kas labiausiai patinka, nėra tokia lengva užduotis, kokia gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Norint atrasti savo stilių, reikia sugebėti ignoruoti madingiausias tendencijas ir nepasiduoti impulsyviam pirkimui.
Tad 2021 metus skirkite savo asmeninio namų stiliaus paieškoms. Galite susikurti socialinio tinklalapio Pinterest paskyrą ir joje išsisaugoti savo mėgstamiausių spalvų derinių, tekstūrų, baldų, apdailos pavyzdžius. Arba galite karpyti patikusius interjero dizaino tematikos žurnalus ir iš iškarpų kurti įkvepiančius koliažus.
Pašalinkite arba pakeiskite tai, kas jums nepatinka. Naujuosius metus pradėti reikia ne tik su pozityvumo paieškomis, bet ir negatyvumo pašalinimu. Jeigu jūsų namuose yra daiktų, kurių negalite pakęsti (pvz.: sienų spalva, senas fotelis, dėžės su nenaudojamais daiktais ar pan.), paskirkite šiuos metus tokių negatyvią energiją skleidžiančių daiktų pašalinimui arba pakeitimui.
Pereikite visus namų kambarius ir ant popieriaus lapo pasižymėkite, ko savo namuose negalite pakęsti. Tada ramiai pasidarykite arbatos ir peržvelkite šį sąrašą. Būtinai pašalinkite bent vieną iš punktų tą pačią dieną, o tada susidėliokite veiksmų planą, kaip pašalinti arba pakeisti visą kitą.
Ir nuomojamas būstas gali būti jaukus. Jeigu nuomojatės būstą, tai tikrai nėra priežastis, kodėl turėtumėte gyventi nejaukiai. Juk yra daugybė subtilių interjero elementų, kuriais galite papuošti tokią erdvę – gražios užuolaidos, tekstūriškas kilimas, stilingas toršeras, gyvi augalai ir t.t. Tad išsirinkite jums patinkanti jaukumo aksesuarą ir neatidėliokite, įsigykite jį artėjantį savaitgalį.
Nepirkite daiktų, nebent turite konkretų poreikį ir vietą jiems. 2021 pamėginkite išsiugdyti naują įprotį leisti pinigus sąmoningiau. Jeigu išsirinkote naują daiktą namams, pirmiausia gerai pagalvokite ar jums jo tikrai reikia ir ar namuose jo laikymui yra konkreti vieta. Einant jo pirkti, netgi galite į piniginę įsidėti nedidelį raštelį su užrašu: „Ar tau jo tikrai reikia? Kur tu jį padėsi?“.
Būkite drąsūs ir imkitės didelių pokyčių, jeigu to tikrai reikia jūsų emocinei sveikatai. Jeigu dabartinė gyvenamoji situacija jums kelia stresą (pvz., jūsų būstas yra per mažas, per didelis, per brangus ar pan.), įsitikinkite ar ją pakeitus jausitės geriau. Sudarykite privalumų ir trūkumų sąrašą, jį įvertinkite ir priimkite atitinkamą sprendimą.
Kartas nuo karto pradžiuginkite save smulkiomis dovanėlėmis. Šviežios gėlės, kvapni žvakė, saldūs prancūziški rageliai iš jūsų mėgstamiausios kepyklėlės – tai tik kelios smulkmenėlės, kurių jūs tikrai nusipelnėte. Tad leiskite sau kartas nuo karto pasilepinti. Užsirašykite 10 jums džiugesį teikiančių daiktų (nemokamų, pigesnių arba brangesnių) ir vienu iš jų pradžiuginkite save jau šį savaitgalį.