Nauji namų įrangos inžineriniai sprendimai ne tik daro kasdienį gyvenimą patogesnį, bet ir keičia erdvių funkcionalumą. Daugiausiai inovacijų tenka virtuvei ir vonios kambariui. Pastarieji per kelis praėjusius dešimtmečius keitėsi ypač sparčiai.
Vonios kambarys, kuriame nebėra vonios, bet yra tik dušas, atsirado palyginti neseniai – praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Privačiose erdvėse tai buvo tikra inovacija. Anuomet dušas reiškė prabangą, o vonia – įprastą standartą. Tuo tarpu šiandien yra atvirkščiai. Jei šalia vonios buvo įrengiamas ir dušas, jam specialiai vonios kambaryje buvo statoma niša. Vėliau atsirado dušo kabinos, dažniausiai per siauros ir nepatogios.
Minimalizmas, kuris reikalauja sumanumo
Praėjusio šimtmečio viduryje siautėjusios modernizmo mados atnešė minimalizmą, pakeitusį grožio sampratą. Minimalizmas įsisuko ne tik į eksterjerą, bet ir interjerą. Gražu yra tuomet, kai kambaryje matome kuo mažiau daiktų ir detalių, o kiekviena esanti atlieka aiškią funkciją. Ši taisyklė galioja ne tik gyvenamosioms erdvėms – valgomojo, poilsio, svetainės kambariams, bet ir virtuvėms bei vonios patalpoms. Ir jei kambaryje daiktų perteklių gali suslėpti spintose, tai vonioje yra tokių, kuriuos norint paslėpti, prireikia didesnio sumanumo. Taip atsirado konceptualūs, architektūriniai ir technologiniai sprendimai, kurių dėka vonioje nebeliko vandens bakelių unitazui nuplauti, matomų vamzdžių, kuriais vanduo atbėga iki dušo ar maišytuvo, gremėzdiškų prietaisų laikiklių, netgi dušo kabinų ir padėklų.
Užtat atsirado jaukios mažos interjero detalės – vandens nuleidimo plokštelės ant sienos, siauros juostelės vandeniui nubėgti grindyse duše, grindinį šildymą reguliuojantys termostatai, metalą ir mechaniką keičia stiklas ir elektronika. Visa vandens inžinerinė įranga sukelta į dažnai aklinai uždarytas ertmes sienose, kitaip tariant – po tinku. Turime daugiau erdvės žvilgsniui ir judėjimui. Estetika laimi. Bet ar tai patogu ir praktiška? Taip. Tik su viena sąlyga. Jei įranga patikima, sandari, tvarkingai įrengta ir teisingai sumontuota.
Darbo knyga dizaineriams
Norint moderniai įrengti vonios kambarį, reikalingas ne tik geras skonis bei stiliaus pajautimas, bet ir žinios apie funkcines galimybes, kurias suteikia šiuolaikinės technologijos. Vokiečių vandens inžinerinės įrangos gamintoja, kompanija TECE išleido katalogą – kiekvieno interjero dizainerio, architekto ar savarankiško mėgėjo parankinę knygą, kurioje paprastai ir aiškiai pristatomi produktai ir naujausi technologiniai sprendimai, leidžiantys naujai pažvelgti ir į savo poreikius, ir į moderniausias tendencijas.
Stilingų interjerų nuotraukomis iliustruotame kataloge pristatomi visi kompanijos produktai, kurie ne tik atlieka vieną ar kitą funkciją, bet kartu tampa ir interjero dalimi. Jame sudėta visa matoma inžinerinės įrangos dalis, paaiškintos jos sąsajos su tomis, kurios slypi sienose ir užtikrina pagrindinę funkciją – aprūpinti švariu vandeniu ir saugiai pašalinti panaudotą. Į katalogą taip pat įtraukti tie gaminiai, kurių dėka atsiveria visiškai naujos galimybės planuoti vonios kambario erdves, funkcines zonas.
TECE produktai yra sukurti modulių principu, interjero kūrėjams suteikiantys galimybę derinti skirtingus elementus, pagal skonį ar bendrą stilistiką. Taip kuriamas dizainas, kuris praplečia erdvę, o funkcionalumas slypi kiekvienoje detalėje.
Kataloge patogiai pristatomos produktų sudėtinės dalys, pagal matmenis, medžiagiškumą, funkcionalumą. Tarkim projektuojant dušo lataką, galima rinktis iš kelių skirtingų paties latako ilgių, daugybės skirtingų grotelių variantų, skirtingo dydžio sifonų. Dizaineriai, po ranka turėdami patogiai susistemintą informaciją, turi daugiau laisvės kurti, nes nebereikia gaišti laiko ir ieškoti reikalingų sprendimų savo sumanymams.
Anglų kalba katalogą galima parsisiųsti iš ČIA. Netrukus pasirodys ir lietuviškas jo variantas, kurį bus galima nemokamai pasiimti TECE akademijoje, Verkių g. 34B, Vilniuje arba teirautis pas TECE prekybos partnerius.