53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
25 kv.m butas Vilniuje: šviesūs ir neapkrauti studentės namai

25 kv.m butas Vilniuje: šviesūs ir neapkrauti studentės namai

Šis vieno kambario butas, priklausantis jaunai merginai, yra įsikūręs naujos statybos name, Ozo kvartale. Interjerą kūrusi UAB „Kemenos namai“ direktorė Rita Tėvainienė sako, kad nors projektas buvo iššūkius keliantis, tačiau galutinis rezultatas nenuvylė tiek jos pačios, tiek būsto šeimininkės.

Būsto savininkė – jauna studentė vardu Gabrielė, kuri šiuo metu studijuoja užsienyje. Rita Tėvainienė pasakoja, kad pirmasis iššūkis, kuris kilo kuriant šį interjerą, buvo tai, kad užsakovės kūrybinio proceso metu Lietuvoje nebuvo.

Butą jo savininkė įsigijo tuo metu, kai statybos dar nebuvo baigtos, tad erdvė jai buvo pažįstama tik iš projektinių brėžinių. Dizainerė prisimena, kad derinimai su šeimininke labai intensyviai vyko internetu. Ji jautė didelę atsakomybę kuo tiksliau perteikti visą informaciją apie erdvę, jai parinktas medžiagas, baldus bei interjero akcentus, o tai nebuvo lengva užduotis, nes nuotraukose erdvės, spalvos ir detalės visada atrodo kiek kitaip.

Kadangi būstas yra įrengtas naujame, šiuolaikiškame name, jam atitinkamai buvo parinktas modernus interjero stilius. Užsakovė taip pat pageidavo, kad tai būtų šviesūs, lengvi, neapkrauti akcentais ir kartu funkcionalūs namai.

R. Tėvainienė pasakoja, kad interjero biudžetas buvo ribotas, todėl buvo stengtasi taupyti, ypač perkant tuos daiktus, kurie ateityje gali būti lengvai pakeičiami ir atnaujinami (pvz,: užuolaidos, balkono baldai, pietų stalelis ir kėdės, šviestuvai). Visa kita – santechnika, plytelės, grindys buvo renkamos kuo kokybiškesnės. Kai atėjo eilė baldams, dizainerė pasakoja, kad išsirinkti buvo gana sudėtinga, nes vis netenkino kokybės ir kainos santykis, todėl buvo nutarta gaminti patiems. Pagal užsakymą buvo pagaminta virtuvė, koridoriaus spinta, vonios praustuvo spintelė bei TV baldas. Taip pat specialiai šiam butui buvo pagamintos vonios durys iš medžio masyvo.

Enrika Samulionytė

Parenkant minkštą kampą, prioritetas buvo kuo aukštesnė kokybė bei patogi lovos funkcija. Parinktame balde buvo 2 patalynės dėžės, kurias lengva atidaryti, o sėdimoji dalis labai plati, atitinkanti viengulį čiužinį, tad sofos nebūtina net išskleisti miegant vienam asmeniui.

Enrika Samulionytė

Visgi pagrindiniu buto akcentu R. Tėvainienė įvardina ne baldus, o didelio formato buto šeimininkės portretą. Jo autorius yra Justinas ŽoŽo, kuris iš nuotraukos sudėtinga trafaretų purškimo technika vaizdą perkėlė ant drobės. Šis portretas pavasarį buvo eksponuojamas Justino personalinėje parodoje „Sluoksniai“, Vilniuje, galerijoje „555“. O liepos mėnesį jis atsidūrė ant UK leidžiamo žurnalo „Wotisart?“ viršelio. Tad tai yra ne tik buto šeimininkės portretas, bet ir solidus meno kūrinys, kuriam buvo iš anksto numatyta vieta ir prie jo derinamos interjero spalvos ir detalės.

Dizainerė pabrėžia, kad kuriant interjerą jai visada labai svarbu, kad jis būtų kuo labiau suasmenintas, kad jame atsispindėtų ten gyvenančio žmogaus asmenybė ir pomėgiai. Be viso to, jai labai svarbu, kad būstas būtų maksimaliai patogus ir komfortiškas. 

Enrika Samulionytė

Nepaisant to, kad šis butas yra tikrai minimalios kvadratūros, jame yra visos reikalingos zonos. Siekiant turėti didesnį virtuvės darbastalį, buvo pasirinkta dvivietė kaitlentė. Spintai išnaudota visa erdvė iki gana aukštų lubų. Kadangi bute nebuvo kabintos gipskartonio lubos, patalpų aukštis (2,65 m) suteikia daugiau erdvės. Erdvė vonioje vizualiai buvo didinama klijuojamu ant sienos veidrodžiu su įgilintu lediniu apšvietimu. Siekiant išlaikyti spalvinį ir tekstūtrinį vientisumą, kambario grindų laminatas ir vonios grindų plytelės parinktos beveik identiškos.

 

Mano išsaugoti straipsniai