Jeigu jums pabodo ravėti piktžoles savo darže ar sode, vertėtų pirmiausia pasistengti, kad jos ten nepatektų. Suprantama, neuždrausite virš jūsų žemės lopinėlio skraidantiems paukščiams šen ar ten numesti piktžolės sėklą, vis dėlto yra keletas dalykų, kuriuos padarę išvengsite nesibaigiančio ravėjimo.
Patarimai, kaip sumažinti piktžolių kiekį sode ar darže:
1. Prieš sodindami naują iš toli atvežtą augalą, kruopščiai jį apžiūrėkite. Kuo ilgiau jis būna vazone daigyne, tuo didesnė tikimybė, kad šalia jo „įsitaisė“ kokios piktžolės sėkla. Įsitikinkite, ar kartu su naujuoju augalu nepasisodinsite ir piktžolių.
2. Kaip įmanoma mažiau purenkite žemę. Dirvožemyje visada yra piktžolių sėklų, tačiau dauguma jų taip ir nesudygsta, jeigu negauna saulės šviesos. Nors ir patariama šiek tiek sujudinti dirvožemį aplink augalą, tačiau tai darant pernelyg dažnai piktžolių neabejotinai padaugės.
3. Sukasti žemę ar nesukasti? Per amžius norint paruošti naują lysvę buvo patariama prieš tai sukasti žemę. Tai sparčiausias dirvožemio supurenimo būdas, tačiau taip niekada neatsikratysite jame esančių piktžolių.
Tai tas pats kaip ir su paviršiniu dirvožemio purenimu – užkastas piktžolių sėklas iškeliate į paviršių, tad gavusios saulės jos tikrai sudygs. Visgi jeigu norite žemę sukasti, geriausia tai daryti kai ji drėgna, bet ne šlapia – tokiu atveju dirvožemis bus sulipęs į gabalus.
4. Pridenkite žemės paviršių. Mulčias tebėra vienas veiksmingiausių būdų, padedančių kovoti su piktžolių invazija. Nesvarbu, organinis ar sintetinis, bet mulčias kenkia piktžolių sėkloms – jis atvėsina dirvožemį ir sulaiko drėgmę.
Tik nepamirškite, kad tas pats mulčias neleis plėstis augalams, kurie įsisėja patys. Jeigu vis dėlto norite, kad tokių augalų užsiveistų daugiau, palaukite su mulčiavimu iki pavasario pabaigos. Tada matysite, kurį daigelį norisi palikti, o kurį išrauti. Paskui jau galima mulčiuoti.