53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Mažų erdvių dizaino sprendimai

Mažų erdvių dizaino sprendimai

Štai dizainerių ir architektų patarimai, kaip jaukiai ir patogiai įsirengti nedideles erdves.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija

Jamesas Gaueris, architektas

Baldų dydis turi atitikti erdvės dydį. Daugelis įprastų minkštų baldų yra per dideli mažoms erdvėms. Ankštame kambaryje puikiai tiks 70 cm gylio sofa (standartas yra 80-90 cm). Jei netinka standartinio dydžio baldai, negailėkite pinigų ir užsisakykite tokius, kokių jums reikia. Mūsų namų dydis turėtų atitikti kasdienio gyvenimo poreikius. Namai – tai vieta, kur praleidžiame didelę gyvenimo dalį, o ne mastelis, kuriuo jį matuojame.

Calvinas Tsao, architektas ir dizaineris

Pirmoji taisyklė: baikite galvoti, kad jūsų erdvė yra maža! Ji intymi ir pasižymi dideliais privalumais. Šiais laikais didelius mastelius (erdvius kambarius, didžiules maisto porcijas) mes laikome standartu, bet iš tiesų tai tik nauja mada – daugelis mažų šiuolaikinių erdvių būtų idealiai atitikusios praeities kartų poreikius. Jei norite kuo geriau išnaudoti savo erdvę, atkreipkite dėmesį į linijų vertikalumą ir horizontalumą. Kurkite optines apgaules – iškirskite „langelius“ į kitus kambarius, pasitelkite šviesą atspindinčias detales, tokias kaip veidrodžiai, lakuoti paviršiai ir blizgus metalas (jas derinkite su kontrastingais šiurkščiais audiniais), daiktus laikykite spintelėse be durelių.

Azby Brownas, knygos „The Very Small Home“ („Labai maži namai“) autorius

Svarbiausias dalykas – tiek fizine, tiek psichologine prasme – nepasiduoti pagundai daryti viską. Verčiau atsakykite į šiuos klausimus: koks mano gyvenimo būdas? Ką mėgstu veikti? Jei dažnai gaminate, raskite vietos virtuvės komplektui ir stalui, bet nepirkite sofos. Jei dažniausiai valgote mieste ar užsisakote maistą į namus, neįrenginėkite gurmaniškos virtuvės.

Vietoj didesnės virtuvės galėtumėte įsirengti erdvesnę vonią ar miegamąjį. Kitaip tariant, svarbiausia, kad namai atitiktų jūsų poreikius.

Jay Shaferis, „Tumbleweed Tiny House Company“ įkūrėjas ir knygos apie mažus namus „The Small House Book“ autorius

Aš gyvenu 6 kv. m. namuke, nes taip pigiau ir draugiškiau gamtai. Bet tai ne vienintelė priežastis – iš tiesų neturiu nei laiko, nei kantrybės prižiūrėti didelį namą. Gyvenant mažoje erdvėje gyvenimas atrodo paprastesnis ir lengvesnis. Mano patarimas būtų atsikratyti visko, kas neteikia džiaugsmo. Galvokite taip: maži namai – tai dideli namai be nereikalingų erdvių.

Victoria Meyers, architektė

Įrenkite spinteles ar lentynas, kurios tarsi susilietų su sienomis, apribokite struktūrines detales, atsikratykite nereikalingų daiktų, rinkitės švarias linijas.

Pabandykite pažaisti su gylių suvokimu. Gali atrodyti, kad mažoje erdvėje nuleisti lubas yra visai nelogiška, bet būtent taip padariau vykdydama vieną projektą. Kai lubose iškirtau angas, tapo neįmanoma pasakyti, ar erdvė virš jų tęsiasi dar 30 cm, ar 3 metrus; nesugebėjimas suvokti aukščio vizualiai padidino erdvę.

Pasirūpinkite, kad vidinė erdvė būtų sujungta su išorine. Net jei už lango stūkso raudonų plytų siena, padėkite šalia lango kažką, kas išryškintų plytų spalvą ir tekstūrą. Tuomet nesąmoningai norėsis pažvelgti pro langą, ir kambarys atrodys esantis erdvesnis nei yra.

Markas Dysonas, architektas

Vietoj jo, kad dideliais baldais užgriozdintumėte mažą erdvę, pagalvokite, kaip galite išnaudoti čia esančius kampus, užkampius ir nišas. Kai kūriau savo namus, pažvelgiau į laiptus ir pagalvojau – ar nebūtų puiku, jei laiptai tarnautų ir kaip stalčiai? Taip ir padariau. Laiptuose įmontuoti stalčiai yra beveik nepastebimi ir puikiai tinka paslėpti daiktams.

Shutterstock nuotraukos

Sekite visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Mano išsaugoti straipsniai