53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Architektės patarimai

Architektės patarimai, kaip tinkamai įsirengti nedidelį vonios kambarį

Vonia – higienos ir atsipalaidavimo ritualų vieta, kurioje svarbią vietą užima tinkamas erdvės išplanavimas, apšvietimas ir tvarka. Dideliame vonios kambaryje be didesnio vargo galima įsirengti asmeninį spa. Ką daryti, jei vonia yra visai nedidelė? Paklausėme architektės Lauros Byčenkovos, kaip tinkamai įsirengti mažą vonios kambarį.

Didžiausia grėsmė – erdvės perkrovimas

Mažos vonios projektavimas – nėra pati lengviausia užduotis, nes nedideliame plote sutalpinti reikia visus svarbiausius vonios atributus. Architektė Laura Byčenkova pabrėžia, kad didžiausia klaida, kurią galima padaryti kuriant tokios erdvės interjerą – jos perkrovimas. Dėl vietos trūkumo, maža vonia labai lengvai gali virsti perkrauta erdve, kurioje nepatogu judėti ir ne itin malonu leisti laiką.

Shutterstock

Architektė pataria numatyti pakankamai uždaros vietos vonioje reikalingiems daiktams susidėti ir kaip akcentus palikti matomus tik būtiniausius elementus. Taip pat ji pastebi, kad dažnu atveju vonioje būna numatyta skalbimo mašina, bet jei vonia maža, labai patartina ją iškelti kur nors kitur, pavyzdžiui, tam tinka ūkinė spinta koridoriuje.

Maža vonia šiandien neįsivaizduojama be pakabinamo unitazo

Projektuojant šiuolaikišką vonią, kurioje trūksta erdvės, šiandien yra įprasta naudoti pakabinamo tipo unitazą, kuris užima mažiau vietos nei standartinis variantas. L. Byčenkova pastebi, kad virš tokio unitazo visada atsiranda vietos padaryti nedidelio gylio, tačiau vonioje labai praverčiančią, spintelę arba lentynėlę.

Shutterstock

„Geriausiais draugas“ mažoje erdvėje – veidrodis

Veidrodis, kalbant apie interjero dizainą, neretai yra pavadinamas papildomu langu. Taip yra todėl, nes jo atspindintis paviršius kuria papildomos šviesos ir erdvės įspūdį. Taigi maža vonia yra neįsivaizduojama be šio akcento. Architektė L. Byčenkova sako, kad puiki mintis yra įrengti viedrodį su spintele paslėpta po juo. Veidrodis padidina erdvę, o spintelė, kurioje telpa tikrai nemažai, lieka „nematoma“.

Shutterstock

Įvairių šviesos šaltinių svarba mažoje vonioje

Nereikėtų manyti, kad mažoje vonioje reikia mažiau šviesos šaltinių nei didelėje. Netgi atvirkščiai – mažoje erdvėje yra be galo svarbus tinkamas apšvietimas, todėl jį reikia kaip įmanoma geriau suprojektuoti.

L. Byčenkova pabrėžia, kad yra svarbu, jog mažame vonios kambaryje šviesos netrūktų: kad būtų kokybiškai apšviestas veidrodis, taip pat, jei galimybės leidžia, galima numatyti ir paslėptą apšvietimą balduose arba lubose, kad būtų įmanoma keisti erdvės nuotaiką. Beje, langas nedideliame vonios kambaryje ir pro jį patenkanti natūrali šviesa sukuria kur kas erdvesnės patalpos įspūdį.

Shutterstock

Nebijokite kontrastų

Kuriant mažos erdvės interjerą, visada patariama laikytis šviesios spalvų paletės, tačiau architektė pataria nebijoti pagyvinti mažos vonios keliais kontrastingais akcentais. Taip pat jis pastebi, kad nedideliai voniai labai tinka blizgių paviršių arba margos plytelės.

Mano išsaugoti straipsniai