53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Dizainerė pataria

Dizainerė pataria, kaip palėpę paversti gyvenamu kambariu

Kai namuose trūksta erdvės, kambarys palėpėje yra gera išeitis. Tačiau jo įrengimas daugelį verčia pasukti galvas, mat standartiniai baldai ir daiktų laikymo sprendimai dėl nuožulnių lubų nėra lengvai pritaikomi. Anot IKEA dizainerės, dažniausiai daroma klaida įsirengiant tokį kambarį – iki galo neišnaudojama visa erdvė. Tad ji atskleidžia, kokie sprendimai tinkami palėpėje.

Į Lietuvą grįžusių emigrantų šeimai – Viktorijai, Tomui ir dviem jų sūnums – interjero dizainerė padėjo įsirengti naujus namus. Lietuviai Airijoje praleido 11 metų, bet, atėjus laikui vyresnėlį sūnų leisti į mokyklą, nusprendė grįžti ir kurti gyvenimą gimtinėje. Prieš kelis mėnesius grįžusi šeima po truputį įsirenginėja savo namus, o į interjero dizainerių komandą jie kreipėsi su specifiniu prašymu – padėti suplanuoti ir apstatyti nestandartinį, palėpėje esantį 11 kv. m. poros miegamąjį.

„Norėčiau jaukesnio kambario, nes dabar jis neatrodo taip, kad norėtųsi jame ilsėtis. Aš labai mėgstu lyginti, visi mano drabužiai išlyginti, taigi norėčiau, kad būtų kur juos sukabinti“, – savo norus atskleidė namų šeimininkė.

Įrengti nestandartinį miegamąjį porai padėjo IKEA dizainerė Irina Nechvedovičienė. Pagrindiniai iššūkiai, prie kurių interjero specialistei teko derinti savo sumanymus – nuožulnios palėpės lubos ir maža erdvė.

Shutterstock

Kambarys tarnauja dviem funkcijoms: miegamojo ir drabužinės. Tad teko ieškoti sprendimų, kaip palėpę paversti jaukia erdve poilsiui bei talpia vieta laikyti poros drabužiams bei asmeniniams daiktams. Iškart buvo akivaizdu, kad standartinė spinta čia netilps, o ir visiems daiktams sutalpinti jos nepakaktų. Tad didžiausias iššūkis ir buvo spintos suprojektavimas šioje nestandartinėje erdvėje su nuožulniomis lubomis“, – sako interjero specialistė.

Didelę dalį daiktų pora laikė po lova, tačiau norint juos ten padėti ar pasiimti – lovą kas kartą tekdavo pakelti. „Paprastai erdvę po lova išnaudoti padeda lengvai ištraukiamos daiktadėžės su ratukais arba lovadėžės. Jos kainuoja vos kelis eurus, o talpina daugybę rečiau naudojamų daiktų. Taip pat, pravartu rinktis lovas, jau turinčias stalčius, kuriuose taip pat galima laikyti patalynę, sezoninius drabužius”, – pataria interjero specialistė.

Tačiau šie variantai tinkami, kuomet kambaryje yra vietos stalčius ištraukti ir patogiai prie jų prieiti. Šiuo atveju tokios galimybės nebuvo, todėl dizainerė pritaikė sumanų sprendimą – lovą su didžiule patalynės dėže, kurią lengvai atidaryti leidžia įmontuotas čiužinį pakeliantis mechanizmas.

„Dar vienas nepamainomas sprendimas palėpės erdvėse – prie nuožulnių lubų pritaikytos spintos. Tokias susikomplektuoti galima iš atskirų įvairaus aukščio, pločio ir gylio rėmų, taip maksimaliai išnaudojant spintai skirtą plotą ir taupant šeimos biudžetą“, – sako I. Nechvedovičienė.

Interjero dizainerė sako, kad visos situacijos yra išsprendžiamos, o vienintelė klaida, kurią žmonės daro savo namų interjere – abejingumas ir susitaikymas su netenkinančia padėtimi, galvojant kad reikia daug investuoti į namų atnaujinimą ir vis atidėliojant pradėti. Tačiau įvairių elementų iš atskirų dalių jungimas į visumą, anot jos, ir yra interjero kūrimas.  

Mano išsaugoti straipsniai