Šildymo sezonui prasidėjus, daugiau laiko praleidžiame šildomose patalpose, kuriose oras dažniausiai būna išsausėjęs. Mūsų organizmai taip pat susiduria su staigiais temperatūrų pokyčiais, kai prišildytuose namuose taip šilta, jog gali vaikščioti su marškinėliais, o išėjus į lauką pasitinka gelianti žvarba. Specialistės papasakojo, kaip pakitusi oro drėgmė ir temperatūrų pokyčiai veikia mūsų organizmus, ir pasidalijo patarimais, padėsiančiais žiemoti saugiai ir sveikai.
šildymas
Net ir prasidėjus šildymo sezonui kai kurie gyventojai savo namuose nesijaučia komfortiškai. Šią nemalonią situaciją gali lemti pro langus negailestingai besiskverbiantis vėjas ar pagrindinį šilumos šaltinį užstojanti sofa. Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) energetinio efektyvumo vadovas Juozas Paulėkas atkreipia dėmesį į tris aspektus, kurie svarbūs žinoti kiekvienam, norinčiam savo bute gyventi šilčiau.
Šalti kambariai darganotą rudenį – problema, su kuria susiduria daugybė šalies gyventojų. Nors paprastai dėl visko kaltinami šilumininkai, dažnai tai būna ne jų ar senų, dar nuo sovietmečio nekeistų, radiatorių kaltė, teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Pastatų energinių sistemų katedros doktorantė Laura Gagytė....
Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė nuotoliu nuskaitomų šilumos skaitiklių ir šilumos daliklių aptarnavimo mokesčiams. Šis sprendimas atveria kelią AB Vilniaus šilumos tinklų klientams įdiegti modernius centralizuotos šilumos apskaitos prietaisus. Tokie įrenginiai orientuoti į individualią šilumos vartojimo apskaitą ir leidžia gyventojams stebėti savo šilumos energijos suvartojimą bei sudaro galimybes efektyviau vartoti šilumos energiją.
Pakankamai šiltas spalis ir būsimas lapkritis dar paliko laiko net ir uždelsusiems pasirūpinti žieminėmis sausų malkų atsargomis. Į ką atkreipti dėmesį perkant malkas, pasiteiravome malkų pardavimu užsiimančių ekspertų.
Vienas po kito Lietuvos miestai ir rajonai jau pradėjo centralizuoto šildymo tiekimą, o orams vis labiau vėstant, aktyvų šildymo sezoną pradeda ir individualių namų savininkai, naudojantys autonomines šildymo sistemas. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad kietą kurą naudojantys gyventojai turėtų nenumoti ranka į kaminų bei dūmtraukių valymą bei krosnių, židinių, pečių patikrą.
Jei užklupus šaltai žiemai, namuose esantys radiatoriai, nesugeba suteikti norimos šilumos, atėjo metas ieškoti pagalbinių priemonių. Na, o populiariausias ir, ko gero, greičiausias būdas suteikti patalpoms daugiau šilumos yra įsigyti tinkamą elektrinį šildytuvą.
Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento Socialinių išmokų skyrius 1 primena, kad gyventojai gali teikti prašymus-paraiškas kompensacijoms už būsto šildymo išlaidas viso 2024–2025 metų šildymo sezono metu.
Įsibėgėjus rudeniui, iššūkiu dažnai tampa ne tik susargdinti galintys lietingi ir šalti orai, bet ir dalies šeimos biudžeto pareikalaujančios šildymo sąskaitos. Nepriklausomo elektros energijos tiekėjo „Elektrum Lietuva“ ekspertas dalinasi naudingais patarimais, kaip namus šildyti ekonomiškiau, o šaltąjį periodą praleisti šiltai ir patogiai.
Perkant namą gyventojams tenka nemenkas iššūkis įvertinti jo statybų bei medžiagų kokybę, per trumpą laiką perprasti jo patogumą ir įrengimo niuansus. Šildymo įrangos specialistai ragina nepamiršti patikrinti name sumontuotos šildymo sistemos, kad būtų galima išvengti nemalonių staigmenų užklupus pirmiesiems šalčiams....
Artėjantis šaltasis sezonas neramina ne tik prie centralizuoto šildymo prisijungusius vartotojus – autonominį elektrinį šildymą įsidiegusių būstų savininkai itin atidžiai seka elektros rinkos pokyčius. Bendrovės „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas sako, kad nors šiuo metu elektros rinka išgyvena ramesnį periodą, elektra besišildantys vartotojai turėtų peržvelgti pasirinktą elektros tiekimo modelį ir priimti tuos sprendimus, kurie apsaugotų nuo netikėtų išlaidų.
Dujinių šildymo katilų priežiūrą rekomenduojama atlikti bent kartą per metus, geriausiai iki prasidedant šildymo sezonui. Tai leis žiemą praleisti be nemalonių staigmenų. Tačiau nemažai žmonių į tai žiūri aplaidžiai ir, stengdamiesi sutaupyti, ją atlieka kas penkerius metus arba meistrus kviečiasi tik tuomet, kai kas nors sugenda....