Apie kolageno papildus dabar jau yra girdėję dauguma žmonių. Tačiau net ir jais ar savo savijautos gerinimu suinteresuoti žmonės vis dar gali nežinoti, koks kolagenas – geriausias ir, jei tiksliau, ar geriamas, skystas kolagenas yra tinkamas pasirinkimas. Dr.OHHIRA® atstovai Lietuvoje apžvelgs, kodėl ši medžiaga apskritai svarbi mūsų organizmui, ir kodėl geriamas kolagenas gali būti naudingas.
Kodėl rinktis geriamąjį kolageną?
Kolagenas yra gausiausiai žmogaus organizme randamas baltymas. Imant bendrai, vien kolagenas sudaro apie 30 % viso baltymų kiekio. Toks didelis kiekis neturėtų stebinti, nes ši medžiaga yra pagrindinė odos, plaukų, nagų, kaulų ir jungiamojo audinio sudedamoji dalis.
Geriamasis kolagenas veikia iš vidaus į išorę, tad jo nauda – įvairesnė ir visapusiškesnė nei, pvz., tepamo ant kūno.
Geriausias geriamas kolagenas paprastai bus hidrolizuotas, t. y. chemiškai suskaidomas į mažesnius peptidus, kuriuos organizmas lengviau įsisavina.
Šie peptidai patenka į kraują ir skatina naujo kolageno, elastino ir hialurono rūgšties gamybą.
Visos šios medžiagos tarnauja tam pačiam tikslui: palaiko odos elastingumą, sąnarius ir bendrą struktūrinį vientisumą.
Kaip pasirinkti kokybišką geriamąjį kolageną?
Vieniems iš karto atrodo, kad geriamas kolagenas turi būti perkamas pagal tai, kokia jo kaina. Šiems vartotojams patraukliausi papildai, kainuojantys kuo pigiau.
Visgi, Dr.OHHIRA® tokią sėkmingą reputaciją užsitarnavo dėl to, kad siūlo itin turtingos sudėties produktą, kurį pamėgo daugybė vartotojų visame pasaulyje. Na ir iš tiesų, jeigu klaustumėte dietologų arba gydytojų, pagal ką žinoti, kuris geriamas kolagenas odai, sąnariams ar plaukams bus geriausias, jie pasakytų kone tą patį:
· Kolageno tipas – I ir III tipo kolagenas naudingiausias odai, plaukams ir nagams, o II tipo – sąnarių sveikatai. Įsitikinkite, kad maisto papildo sudėtyje yra jūsų konkrečius poreikius atitinkantis tipas.
· Šaltinis – kolagenas gali būti gaunamas iš galvijų, jūrinių gyvūnų arba kiaulių. Jūrinis kolagenas dažnai laikomas pranašiausiu dėl to, kad organizmas jį įsisavina greičiau ir jis turi mažesnę molekulinę masę.
· Hidrolizuota sudėtis – pirmenybę teikite hidrolizuotiems papildams, dar vadinamiems kolageno peptidais. Šią formą organizmas lengviau įsisavina ir efektyviai panaudoja.
· Papildomos sudedamosios dalys – kolageno kompleksai, kurių sudėtyje yra ir, pavyzdžiui, vitamino C, bus dar labiau naudingi, nes jis atlieka svarbų vaidmenį kolageno sintezėje. Kitos pagalbinės sudedamosios dalys – hialurono rūgštis ir biotinas.
· Reputacija ir vardas – rinkitės produktus, kurių kokybę ir reputaciją galima patikrinti. Štai, pavyzdžiui, Dr.OHHIRA® geriamas kolagenas, kaip rodo atsiliepimai ir populiarumas visame pasaulyje, yra tarp aukščiausią reitingą turinčių kolageno papildų.
Kolageno nauda organizmui
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad geriamas kolagenas gali pagerinti odos drėkinimą, elastingumą ir sumažinti raukšlių atsiradimą.
Žurnale „Journal of Cosmetic Dermatology” paskelbtame tyrime nustatyta, kad moterims, vartojusioms hidrolizuotą kolageną, po aštuonių savaičių raukšlių gylis aplink akis sumažėjo 20 %.
Kolagenas labai svarbus kremzlės vientisumui. Žurnale „Current Medical Research and Opinion” atliktas tyrimas parodė, kad kolageno papildus vartoję atletai patyrė mažesnį sąnarių skausmą ir geresnę sąnarių funkciją.
Žurnale „Nutrients” atlikto tyrimo metu nustatyta, kad moterims po menopauzės, vartojusioms kolageno papildus, pastebėtas kaulų mineralinio tankio augimas ir sumažėjo kaulų irimo žymenys.
Pakanka tik truputį panaršyti internete ir jūs iš karto galite matyti, kokia nauda pasižymi geriamas kolagenas.
Ar kolageno kainos atitinka kokybę?
Kolageno papildų kaina gali labai skirtis. Visgi, didesnės kainos ne visada garantuoja geresnę kokybę.
Kainai įtakos turi ir pačio kolageno šaltinis, jo rūšis, papildomos komplekso sudedamosios dalys ir gamintojo reputacija. Būtinai patikrinkite informaciją arba pasitarkite su specialistais prieš pirkdami.