Sodybų ir vasarnamių sezonas jau prasidėjo, vis dažnesnės išvykos į užmiestį – nekantru imtis kasmetinių darbų, sodybos atnaujinimo. Jūsų dėmesiui – 3 įdomios ir originalios senos, bet skirtingos užmiesčio sodybos ir Lietuvos salonų bei parduotuvių pasiūlymai.
I SODYBA
Prancūziškos romantikos dvelksmas
Apleistoje Aukštaitijos kaimo sodyboje išlikęs daugiau nei šimtmetį menantis senas medinis namukas šeimininkams tapo puikia užmiesčio poilsio vieta.
Tiesa, prieš tai teko skirti laiko ir lėšų pastatui remontuoti ir jaukiai aplinkai sukurti. Seno namo interjere galima pajusti subtilų prancūziško kaimo romantikos dvelksmą – tokį įspūdį kuria parinkti spalvų deriniai, lengvi krintantys audiniai, elegantiški raštuoti aksesuarai, senoviniai raižiniais papuošti baldai.
Interjere pritaikyta nemažai name rastų daiktų – jie padeda išryškinti šios vietos istoriją ir lietuviškumą, kartu dera prie kuriamos šiltos provansiškos atmosferos. Jaukumo suteikia detalės ir aksesuarai: ant sienų sukabinti džiovinti augalai, iš vytelių pintų faktūrų žaismas, seni mediniai paviršiai, nėriniuoti audiniai…
II SODYBA
Autentika su skandinavišku prieskoniu
Rekonstruojant seną, suklypusį senos dzūkiškos sodybos namą ir kuriant interjerą, buvo siekiama atkurti kuo labiau autentišką aplinką.
Tokį įspūdį sodybos šeimininkai siekė išgauti pritaikę senovinius sodyboje rastus daiktus: seną medinį kubilą, masyvias girnas, kitus buities daiktus.
Lietuviškos autentikos įspūdį kuria ir neapdailintos medinių rąstų sienos, drobiniai natūralaus atspalvio užuolaidų audiniai, senos molinės krosnies apdaila. Nemažai baldų ir aksesuarų, atitinkančių kuriamos aplinkos stilių, į sodybą atkeliavo iš sendaikčių turgų: vienas įdomiausią eksponatų – autentiškos „Tonet Richard“ kėdės, kadaise priklausiusios vyskupijai.
Skandinavišką prieskonį suteikiantis šviesiai mėlynas atspalvis sodyboje atsirado taip pat ne atsitiktinai – šią Skandinavijoje tradicinę spalvą šeimininkai rado, nuvalę naujesnius langų rėmų dažus, tad taip pagyvino ir natūralaus kolorito sodybos interjero erdves.
III SODYBA
Meniška eklektika
Kurdami senos sodybos namo interjerą, šeimininkai nesiekė prašmatnumo ar stiliaus grynumo – buvo nutarta apsiriboti senaisiais kaimiškais rakandais: perdažytomis indaujomis, pintinėmis, aprūdijusiais buities reliktais ir pan.
Šalia jų prigijo ir miestietiški, į kaimą perkraustyti daiktai: stalininės epochos spinta, tarpukario moderno kėdės, stalas, lempos gaubtas, ant sienų sukabinta muzikos instrumentų kolekcija, senos įrėmintos nuotraukos ir kone kičiniai paveiksliukai. Visa tai sukūrė margaspalvę stilistinę eklektiką.
Tačiau ji šilta, jauki, nes sugeba susieti visus interjero elementus į bendrą visumą, neperkrauti erdvės, suderinti spalvas, išryškinti įdomiausius akcentus, sukurti dvelkiančią atsainumu, tačiau emociškai neagresyvią, šiek tiek bohemišką aplinką.