Jei kilo mintis, kad aprašysime kaip ardyti širšių lizdą – palūkėkite bent pora mėnesių. Tada galėsite jį saugiai pašalinti, kadangi visos širšės jau bus iš jo pasitraukusios. Tad kokia problema? Kol visiškai neatšalo širšės dar gana gyvybingos, ypač tuo atveju, jei lizdas įrengtas visiškai šalia jūsų namų. Kad tiek šį mėnesį, tiek vėliau nereikėtų jų vaikyti su laikraščiu, vienas mūsų skaitytojų siūlo paprastą receptą.
Sulaukėme skaitytojo Juozo patarimo kaip saugiai ir be rūpesčių atsikratyti ramybės vis dar neduodančių širšių. Anot jo, tai tikras suvalkietiškas širšių naikinimo būdas.
„Reikia paimti plastikinį butelį, tinka nuo alaus arba nuo vaisvandenių. Butelio dugne padaroma nedidelė skylutė, kad pro ją galėtų įlįsti širšė ar širšuolis. Širšuolis, tai tokia pati širšė, bet labai didelė. Tada suvalkietis susiranda kokios nors uogienės ar obuolių košės likučius ir praskiedęs vandeniu supila į butelį maždaug iki pusės. Permatomas butelis tinka tiems naikintojams, kurie mėgsta stebėti procesą, o tamsintas – nemėgstantiems matyti širšių žūties. Nepastebėta tiesioginė priklausomybė tarp butelio spalvos ir pakliuvusių į juos širšių skaičiaus. Tikėtina, kad permatome butelyje greičiau rūgsta “košelė” ir į aplinką sklinda saldesnis – čia širšių nuomone – kvapas“, – rašo Juozas.
Tuomet viską reikia gerai suplakti, kad butelio sienelės taptų lipnios ir įverti vielos laikiklį. „Kadangi širšės mėgsta apsigyventi sunkiai prieinamose vietose, ši jų naikinimo priemonė yra pakabinama netoli jų lizdo. Tai reikia daryti vakare, pritemus nes dienos metu jos gali užpulti meistrą. Tikslas yra susilpninti širšių šeimą, o jeigu pavyks, tai ir išnaikinti širšių lizdą. Į butelius lenda ir skęsta širšės, kurių lizdo apsaugos zonoje kabo „saldumynas“. Kas keletą dienų reikia keisti košelę, o panaudotą turinį užkasti darže“, – rašo jis.
Tokia priemonė davė vaisių. Skaitytojo teigimu Pirmą dieną į vieną iš butelių pakliuvo 14 vnt., o kitą 20 vnt. širšių ir vienas priklydęs širšuolas.