Kad visą sezoną valgytumėte braškių, reikia turėti penkių–septynių rūšių jų kelmelių.
Kasmet patartina pasodinti po vieną rūšį, o seniausius kelmelius iškasti, nes braškių kelmelis duoda gerą derlių daugiausia ketverius–penkerius metus. Kad nebūtų skausmingų padarinių braškių derliui, kasmet sodinkite naujos rūšies kelmelių. Pageidautina, kad lysvės su braškėmis būtų įvairiose vietose.
Labai svarbu mulčiuoti braškes – be šito gausaus derliaus nesitikėkite. Braškėms mulčiuoti puikiai tinka spygliuočių šakelės, jos sulaiko ir saugo drėgmę, saugo augalus nuo ligų ir nuo kenkėjų, o laikui bėgant pačios pūva ir tampa trąša braškėms.
Kitas variantas – šienas, nupjauta žolė, piktžolės. Rudenį tai gali būti nukritę lapai ar nupjauti pačių braškių ūgliai.
Jauniems, iki metų, braškių kelmeliams reikia nuskinti pumpurus, nes krūmai turi išvystyti tvirtą šaknų sistemą. Suformuoti žiedus ir uogas – antra pagal svarbą užduotis, nes bet kokiu atveju jauni krūmeliai duos menką derlių. O suteiktus progą tinkamai išsivystyti, antrus metus braškų krūmai pradžiugins gausiu, kokybišku derliumi.
Mulčiuotas braškes lengviau laistyti. Braškėms patinka vanduo. Rekomenduojama gausiai laistyti pavasarį, kai krūmeliai vos pradeda formuotis, žydėjimo laikotarpiu (svarbu žinoti, kad žydėjimo laikotarpiu reikia labai atsargiai elgtis su augalais, laistyti tik prie šaknų, kad nenubyrėtų pumpurai), taip pat uogų derėjimo laikotarpiu ir rudenį.
Jei braškių lysvė nemulčiuota, teks laistyti kas tris dienas ar netgi dažniau. Stenkitės laistyti ne per daug (nuo vandens pertekliaus uogos pasidaro vandeningos, neskanios) ir ne per mažai (jei trūksta vandens, uogos užauga mažytės).
Jei norite daug uogų, nepamirškite tręšti braškių krūmelių, braškėms labai patinka trąšos. Tręškite mažiausiai keturis kartus per metus: pavasarį, kai formuojasi krūmeliai, žydėjimo laikotarpiu, kai jau būna subrandintos uogos, ir rudenį.