Slyvos – tikras vasaros skanėstas, tačiau kartais nutinka taip, kad nemaža dalis dar nesunokusio derliaus nukrenta nuo vaismedžio. Tokie nukritę vaisiai dažnai yra nevalgomi, tad verta pasidomėti, kodėl taip nutinka, ir imtis atitinkamų prevencinių priemonių.
Nepakankama drėgmė ir mineralinių medžiagų stygius
Per mažas mineralinių medžiagų kiekis ir nepakankamai vandens dažnai tampa pagrindine priežastimi, kodėl nuo vaismedžio ima kristi slyvos. Ant slyvos, kuri negauna pakankamai šių jai gyvybiškai svarbių medžiagų, auga nenatūraliai mažo dydžio vaisiai, jų odelė būna nedaili, susiraukšlėjusi.
Kadangi ši vasara pasitaikė itin karšta, slyvoms, kurios auga saulėtose vietose, reikia daug vandens. Jas reikia laistyti reguliariai ir gausiai. Laistant vanduo turėtų prasiskverbti į 50-60 cm gylį. Jeigu sklypas yra vietoje, kur gruntiniai vandenys yra arti žemės paviršiaus, slyvas galima laistyti rečiau, 5-6 kartus per sezoną.
Pagrindines mineralines medžiagas slyvos gauna pavasarinio tręšimo metu. Pavasarį jos yra tręšiamos karbamido tirpalu. Taip pat birželio mėnesį vaismedžius reikia dar kartą patręšti, tik šį kartą organinėmis trąšomis. Jeigu tręšimas buvo praleistas, slyvos gali suformuoti nemažai vaisių, bet vėliau juos imti mesti dėl mineralinių medžiagų stygiaus, tad šio žingsnio nederėtų pražiopsoti.
Vaismedžius puola vaisgraužiai
Slyvos nuo vaismedžių gali kristi dar ir dėl to, kad juos pradėjo pulti slyvų vaisgraužiai. Šie kenkėjai yra ypač pavojingi, nes dėl jų kaltės gali būti pažeista 80-90 proc. vaisių. Kad slyvos krenta būtent dėl šios priežasties, galima sužinoti apžiūrėjus pirmas nukritusias slyvas. Jeigu vaisiai yra sukirmiję, kuo greičiau reikia imtis kovos su kenkėjais priemonių. Ant medžių kamienų iškart rekomenduojama uždėti kenkėjų gaudymo juostas, pagamintas iš maišinės medžiagos ar žolinių virvių.
Visgi norint, kad vaisgraužiai tikrai nepultų slyvų, reikia imtis prevencinių priemonių – slyvas purkšti biologiniais preparatais, pastoviai purenti dirvą po medžio vainiku, naikinti piktžoles, rudenį perkasti žemę.
Slyvos serga
Dar viena galima vaisių kritimo priežastis – vaismedžio susirgimas. Kadangi sergantis medis greitai silpsta, jis gali imti mesti vaisius, kad išsaugotų kuo daugiau maistinių medžiagų bei vandens. Tad pradėjus kristi slyvoms, pirmiausia reikia gerai apžiūrėti medį ir stebėti, ar neatsirado ligos požymių. Pastebėjus ligos simptomus, iškart reikia imtis gydymo.