53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Misija – naujas būstas: kaip išsirinkti?

Misija – naujas būstas: kaip išsirinkti?

Naujo būsto paieška daugeliui – ištisas klausimų sau maratonas. Kuriame rajone geriau kurtis, rinktis senos ar naujos statybos daugiabutį, pagaliau, kaip išvengti greito įsigyto turto nuvertėjimo? Nerandant atsakymų į šiuos esminius klausimus naujų namų paieška gali užsitęsti, todėl ekspertai pataria aiškiai susidėlioti prioritetus arba, kitaip tariant, atlikti „namų darbus“.

Miesto dalis, kurioje NT nenuvertėja

Nekilnojamojo turto vystymu ir statyba užsiimančios įmonės „Saulės kopos“ pardavimų vadovė Lina Šilgalienė įsitikinusi, jog prieš pradedant būsto paieškas pirmiausiai reikia apsispręsti dėl būsimųjų namų vietos.

„Svarbu yra išanalizuoti savo poreikius. Jeigu naujakuriai yra jauna pora, ko gero, ji norės buto arčiau centro, nes čia ranka pasiekiamos kavinės, barai, teatrai, vyksta įvairūs renginiai. Tačiau jeigu tai bus jauna šeima su vaikais, tokiu atveju ypač aktualiu dalyku tampa šalia esantys darželiai, mokymo bei popamokinio ugdymo įstaigos arba patogus susisiekimas su jomis”, – teigia L. Šilgalienė, pridurdama, kad nuo vietos mieste didele dalimi priklauso ir būsto išliekamoji vertė.

Jau daug metų geidžiamiausi būstai yra įsikūrę centrinėje Vilniaus miesto dalyje – Senamiestyje ir sparčiai atgimstančiame Naujamiesčio rajone, sakoma pranešime spaudai.

Seni butai pigūs tik iš pirmo žvilgsnio

Pažymėjus norimą vietą miesto žemėlapyje, atsiranda finansinių galimybių klausimas. Šiame etape dažniausiai ir iškyla pasirinkimo tarp senos ir naujos statybos būstų dilema. Anot L. Šilgalienės, nors senos statybos daugiabučiuose butai gerokai pigesni ir dažniausiai jau būna įrengti, tačiau pastarųjų interjeras – morališkai pasenęs ir reikalaujantis papildomų investicijų į jo atnaujinimą ar net kapitalinį remontą.

„Be to, tokiuose namuose gerokai didesnės išlaidos šildymui, taip pat atsiranda problemos dėl automobilių stovėjimo vietų. Nors naujos statybos namuose butai ir brangesni, tačiau kainą atsveria jų ekonomiškumas bei šiuolaikiškumas. O ir šiandien nepamatysi naujų pastatų kvartalo, kurio teritorija būtų nesutvarkyta, neaptverta ar su automobiliais užstatytomis žaliosiomis zonomis“, – gyvenimo naujos statybos daugiabučiuose pranašumus vardija pašnekovė.

L. Šilgalienės teigimu, vis dažniau įkvėpimu šiuolaikiškiems daugiabučiams tampa Skandinavijos šalys, galinčios pasigirti šiltais, ilgaamžiais pastatais bei dideliu dėmesiu aplinkai.

Vaizdas pro langą – svarbiau nei atrodo

Saugi ir maloni kaimynystė, kuria gali pasigirti naujų daugiabučių kompleksai, skamba viliojančiai, bet daliai pirkėjų sukelia baimę esą sąskaitos už gražią aplinką bus itin didelės. Ar toks nerimas pagrįstas?

„Mokestis už aplinkos tvarkymą yra išdalinamas visiems butams, tad iš tiesų tėra simbolinis ir sudaro menką administravimo išlaidų dalį. Kalbant apie būsto išliekamąją vertę, be jo geografinės vietos, taip pat yra svarbus ir paprasčiausias vaizdas pro langą. Jeigu ateityje butą norėsite parduoti arba išnuomoti, būtent prižiūrėta aplinka taps papildomu koziriu jūsų rankose. Tad sakyčiau, kad nuolatinis dėmesys aplinkos tvarkymui yra viena iš investicijų į buto vertę formų“, – sako L. Šilgalienė.

Be to, renkantis butą būtina atkreipti dėmesį ir į jo vietą pastate, langų kryptis. Tai iš dalies lems ir šviesos bei šilumos kiekį jūsų namuose.

Mano išsaugoti straipsniai