10 patarimų tiems, kas nuolat gamina maistą. Kaip gaminti, kad nesusikauptų krūvos nešvarių indų ir virtuvėje nevyrautų chaosas.
1. Pradėkite nuo švarios virtuvės
Prieš pradėdami gaminti, susitvarkykite. Stalviršis turi būti švarus, o indaplovė ir kriauklė – tuščios. Kitaip jums bus labai nepatogu gaminti, netvarka lėtins procesą ir jums trukdys.
2. Prieš gamindami susidarykite planą
Prisiminkite, ką planuojate gaminti: kiek kartų reikės smulkinti česnaką, o kiek – sutarkuoti citrinos žievelę? Jei tas pats produktas naudojamas kelis kartus keliuose patiekaluose, paruoškite jį iš anksto.
Atmatuokite miltus arba cukrų, jei jų prireiks ne vieną kartą. Paruoškite daržoves (sutarkuokite, supjaustykite) pirmajam, antrajam patiekalui ir t.t. Taip jums nereikės nuolat traukti vis naujų matavimo talpų ir pjaustymo lentelių. Taip pat galima kepti skirtingas daržoves toje pačioje keptuvėje. Jei jums reikia, pavyzdžiui, supjaustyti vištieną ir daržoves antrajam patiekalui, visų pirma supjaustykite daržoves, o po to vištieną, kad peilį ir lentelę užtektų nuplauti tik vieną kartą.
3. Rinkitės tinkamas priemones
Ko gero visiems pažįstama situacija: paėmėte per mažą dubenėlį, pamatėte, kad jis netinka, paėmėte kitą, didesnį, kurio neketinote naudoti, galiausiai išterliojote abu dubenėlius ir tenka juos abu išplauti, nors kriauklėje indai ir taip vos telpa. Kokią išvadą galite pasidaryti ateičiai? Jei abejojate, rinkitės patį didžiausią dubenį.
Tas pats sakytina ir apie pjaustymo lenteles. Kuo didesnė, tuo geriau ir patogiau. Ant didelės lentelės tilps daugiau daržovių, jūs galėsite jas supjaustyti kaip norite ir nereikės plauti kelių lentelių. Tik vieną.
Pieną ir kitus skysčius, kuriuos reikia pilti pagal receptą, matuokite indu su plačiais kraštais ir nosele. Tokie indai stabilesni, juos patogiau laikyti rankose, tad tikimybė, kad perpilsite per šoną, gerokai mažesnė. Patikrinta.
4. Produktus laikykite didelėse talpose
Jei bakalėjos produktus norite laikyti peršviečiamose talpose, rinkitės tokias, iš kurių produktus patogu paimti, išberti ir atmatuoti. Jei į talpą sunkiai telpa matavimo puodelis arba net šaukštas, atmatuoti reikiamą kiekį bus sunkiau, juo labiau tai padaryti nieko neišbarstant.
5. Produktus maišykite virš kriauklės
Jei matote, kad nepavyks tvarkingai perpilti ir sumaišyti produktų, tai darykite virš kriauklės, kurią daug lengviau nuskalauti, nei po to rinkti trupinius ir valyti purvą nuo stalviršio.
6. Naudokite didelę lėkštę
Tam, kad nesusiteptų stalviršis ir viryklės kraštai, parduodami specialūs padėkliukai, skirti sudėti menteles ir šaukštus. Bet nebūtina jų pirkti – daug paprasčiau pasidėti didelę lėkštę: į ją tilps ir šaukštai, ir šakutės, ir graibštai, ir visi kiti įrankiai, kuriuos naudojate gamindami, o stalas liks švarus.
7. Susidraugaukite su folija
Gamindami patiekalus orkaitėje negailėkite folijos arba kepimo popieriaus. Juk nėra nieko nemalonesnio nei krapštyti sūrį, prilipusį prie skardos arba valyti riebalų lašus, nuvarvėjusius ant orkaitės dugno.
8. Maisto atliekas iškart dėkite į atskirą talpą
Jei daug gaminate, naudokite atskirą talpą daržovių odelėms, žievelėms ir lupenoms, mėsos ir kitoms maisto atliekoms. Nepalikite jų ant stalviršio, meskite iškart į šią talpą. Kai ji bus pilna, išmeskite į kompostą.
9. Tvarkykitės gaminimo metu
Įpraskite viską sutvarkyti iškart, neatidėliodami. Produktus, kurių nebereikės gaminimui, sudėkite į spintelę, jei ant grindų netyčia nukrito uoga ar gabalėlis šokolado, pakelkite, kol nepamiršote ir niekas ant jų nespėjo užminti. Jei kažką išpylėte, išvalykite, kol skystis neišdžiuvo arba nesubėgo į stalčių plyšius ar po virtuvės komplektu.
10. Išnaudokite pertraukėles
Kol patiekalas kepa orkaitėje arba verda vanduo, išnaudokite šį laiką – susitvarkykite ir išplaukite indus, kurių neprireiks. Juk žinote, kad vakarienei pasibaigus ir vėl lauks nešvarių indų krūva.