Atėjus naujiems metams, nemaža dalis žmonių ima planuoti įvairių didesnių pirkinių įsigijimą, svarsto, kaip būtų galima atnaujinti namus, tariasi su specialistais, kokio remonto jiems reikia. Yra manančių, jog geriausių savo srities profesionalų meistrų reikia laukti ištisus mėnesius, o jeigu buvote suplanavę skirti vieną sumą remonto darbams atlikti, ši būtinai darbų įkarštyje padidės. Tačiau ar šie su remonto darbais susiję mitai išties yra teisingi?
Sakoma, jog remonto darbus geriausia planuoti iš anksto, tuo pačiu bendraujant su potencialiais meistrais, kurie įvertina, kokia yra galima mažiausia bei didžiausia atliekamų darbų kaina. Visa tai šeimoms padeda planuoti išlaidas. Taigi, nuo ko pradėti darbus ir į ką būtina atkreipti dėmesį?
Tikslinga darbų seka
Taigi, nusprendus imtis veiksmų, pirmiausia svarbu ne imti dairytis naujų vonios plytelių ar įtempiamų lubų, o kruopščiai susiplanuoti darbų seką. Mažiausiai klaidų remonto procese atsiras tuomet, kai specialistas, apsilankęs jūsų namuose ar virtualiame jo ture, argumentuotai įvardins, nuo kokių darbų verta pradėti remontą. Vadinasi, žinodami, jog, pavyzdžiui, jums pirmiausia rekomenduojama tvarkyti vonios kambarį, ieškosite geriausio šio srities specialisto ir pradėsite ieškoti naujos įrangos, dekoravimo elementų ar statybinių medžiagų būtent šiam kambariui.
Anksčiau paminėtas pastebėjimas, jog remonto darbų kaina proceso eigoje padidėja, dažniausiai yra teisingas. Specialistai rekomenduoja būti pasiruošus maždaug 20-30% didesnį biudžetą. Tiesa ta, jog dažniausiai sutarta darbų kaina nekyla, tačiau kainų šuolis pastebimas perkant įvairias medžiagas. Pavyzdžiui, užsakėte vienokias plyteles, tačiau iš parduotuvės sulaukėte atsakymo, jog reikiamo plytelių kiekio nebus, o artimiausios jūsų išsirinktoms reljefu ir spalvos plytelės kainuoja brangiau. Taip pat gali pakilti statybinių medžiagų kainos, jeigu šias jau buvote nusižiūrėję akcijų metu, o prisiruošus pirkti, specialių pasiūlymų jau nebebuvo.
Patikimų meistrų kontaktai
Turbūt viena didžiausių bėdų, su kuria susiduria remontus planuojantys asmenys – kintantys terminai. Deja, bet su šia realybe tenka susitaikyti, todėl patariama neturėti lūkesčių, jog kapitalinį namų remontą jums atliks vos per mėnesį.
Tačiau tam, kad darbų procesai nesustotų, veiktų tikslingai, ypač svarbu pasirinkti gerus meistrus. Ar esate savo pažįstamų, draugų, kolegų aplinkoje girdėję, kaip šie skundžiasi, jog vienas meistras paliko nelygią sieną, kitas netiksliai pravedė elektros laidus ar panašiai.
Patikimo ir profesionalaus meistro paslaugos gali kainuoti brangiau negu kaimyno, kuris remontą savo namuose atliko pats, tačiau brangesnė darbų kaina garantuos kokybę. Kaip atrasti gerą meistrą? Pastebima, jog vienos geriausių rekomendacijų atkeliauja iš interjero dizainerių bei architektų. Būtent šie žmonės dirba su geriausiais savo srities specialistais, todėl jeigu siekiate gyventi patogiuose, šiltuose ir gražiuose namuose – verta kreiptis rekomendacijų į specializuotas įmones ar jau minėtus asmenis.
Atkreipkite dėmesį į darbų sezoniškumą
Sezoniškumas planuojant remonto darbus taip pat yra svarbus. Jeigu žiemos sezonu nesate patenkinti šildymo kokybe, žinoma, kad radiatorių nepakeisite vasario ar kovo mėnesį. Tačiau tai galite planuoti gegužei.
Pavasarį, atšilus orams, dažnai vykdomi langų keitimo darbai. Apdailos darbams metų laikas nėra ypač svarbus, tačiau jeigu būtinas sklandus patalpų vėdinimas, nemalonių kvapų naikinimas, taip pat verta šiuos darbus nukelti antrai pavasario pusei, kai oro temperatūra nėra maža ir namuose, kuriuose vyksta remonto darbai, nebus vėsu gyventi.
Vis dėlto, specialistai vieningai sutaria, jog remonto laikotarpiu namus patogiausia palikti ir išvykti, pavyzdžiui, į sodybą. O grįžus jus pasitiks atsinaujinę ir jaukūs namai.