53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Architektas atsako: kaip mus supanti aplinka gali įsilieti į interjerą?

Architektas atsako: kaip mus supanti aplinka gali įsilieti į interjerą?

Interjerą projektuojant nuo nulio, kūrybiniam mechanizmui užkurti labai reikalinga yra inspiracija, kuri vėliau tampa pagrindu iš kurio atsiranda dauguma uždavinių sprendinių. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti bet kas – paveikslo spalvų paletė, unikali baldo forma ir netgi muzikinis kūrinys. Visgi daugiausiai idėjų slypi mus supančioje aplinkoje. Tad paklausėme architekto-interjero dizainerio Tomo Strižano, kaip dalį aplinkos prasmingai perkelti į namų vidų.

Interjeru galima atpasakoti įvairius mus supančios aplinkos naratyvus

Jeigu įrenginėjamas būstas yra įsikūręs istorine praeitimi dvelkiančioje miesto vietoje (pavyzdžiui, senamiestyje arba buvusiame pramoniniame rajone), interjere subtiliai galima perteikti tam tikrą tokios aplinkos simboliką. Architektas T. Strižanas sako, kad geras pavyzdys – loftų interjerai.

Interjeras
Interjeras
Shutterstock

Kadangi loftas yra gyvenimui pritaikytas pramoninio tipo pastatas, jame tikslingai atsiskleidžia industrinis interjero dizainas. Plytinės sienos, metalinės konstrukcijos, neapdirbta mediena, betonas – visa tai tokioje erdvėje primena apie pastato originalią kilmę.

Interjeras
Interjeras
Shutterstock

Gyvenimo ritmo refleksija tarp keturių sienų

Aplinka įkvėpimo šaltiniu taip pat tampa tuo atveju, kai interjere norima atspindėti gyvenimo ritmą. Kaip pavyzdį architektas išskiria urbanistinį interjero stilių, kuris dar kartais yra vadinamas miesčionišku stiliumi. Šiame stiliuje industrinės dekoro detalės yra derinamos su moderniomis, rezultatas – švari, stilinga, charakteringa erdvė, kurioje juntamas greitas gyvenimo būdas.

Interjeras
Interjeras
Shutterstock

Gamtos perkėlimas į namų vidų – būdas praplėsti erdvę

Pasak T. Strižano, projektuojant namus nutolusius nuo miesto, žalioje zonoje, gamta labai organiškai padiktuoja įvairius interjero sprendinius. Tokiame projekte norisi natūralumo – faneros, akmens, betono. Taip pat jaukių natūralių audinių, tokių kaip – linas, vilna, medvilnė. Akcentams tinka keramika, metalo dirbiniai, gyvi ir džiovinti augalai.

Jeigu būste yra įrengti masyvūs vitrininiai langai, vaizdas pro juos gali lengvai tapti centriniu akcentu. Jam išryškinti interjere geriausia laikytis minimalistinės arba skandinaviškos stilistikos.

Interjeras
Interjeras
Shutterstock

Lengviausias būdas sukurti natūraliai atrodantį interjerą tokioje gamtos apsuptyje – naudoti daug medienos. Mediena yra universali medžiaga, kuri tinka ir statybai, ir apdailai, ir dekorui. Pavyzdžiui, šiuo metu pasaulyje madinga apdailai naudoti faneros plokštes.

Mano išsaugoti straipsniai