Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Vonios kambario komfortas tampa vis tobulesnis: kaip tai pasiekti?

Vonios kambario komfortas tampa vis tobulesnis: kaip tai pasiekti?

Žmonių švaros ritualai nesikeičia, todėl vonios kambarys, palyginus su kitomis namų erdvėmis, yra konservatyvi erdvė. Komforto kokybė kinta. Kuo aukščiau kylame stiliaus ir gero dizaino laiptais, tuo daugiau dėmesio skiriame kiekvienai detalei. 

Remeika, kurdamas vonios kambario interjerą, vadovaujasi individualiais žmonių, kurie jame gyvens, poreikiais.

„Tai vieta, kur prasideda kiekviena mūsų diena. Žmogus atsikelia ryte, ateina į vonios kambarį, atsistoja priešais veidrodį ir mato save. Čia, pagal aplinką ir jos kokybę, jis pajunta ir savo vertę. Todėl svarbu viskas – medžiagos, stilius, šviesa, tvarka, kiekviena detalė. Įranga turi atitikti žmogaus įpročius, vartojimo kultūrą, štai todėl pirmoje vietoje yra funkcionalumas”, – apie pagrindinius vonios interjero kūrimo principus pasakoja S. Remeika.

Saulius Remeika
Saulius Remeika
Asmeninis archyvas

Naujoves greičiau išbando visuomeniniai interjerai

Kavinių, restoranų, viešbučių WC kambariai kuriami taip, kad užėję lankytojai nustebtų. Juose kuriama legenda, sava istorija, savas atskiras pasaulis. Čia greičiau išbandomos technologinės naujovės, prietaisai su sensoriniais jutikliais ir pan. Privatus interjeras visada išlieka konservatyvesnis, kuriamas pagal konkretaus žmogaus gyvenimo būdą, jam įprastą kultūrą. Tenka atsižvelgti į vartojimo įpročius, į patogumą elgtis taip, kaip esi pripratęs. Tačiau per pastaruosius dešimt metų kadaise buvusios avangardinės naujovės tapo standartu – kriokliu iš maišytuvo virstantis vanduo arba dušo galvutė su LED apšvietimu. Interjero dizaineris perspėja, kad kartais automatika prasilenkia su praktiškumu.

Asmeninis archyvas

Kada jaučiame kokybę?

Gyvenimo malonumą pajuntame iš labai paprastų dalykų: liesti gerus, kokybiškus daiktus, maišytuvą, vandens nuleidimo mygtuką, praustis gerame praustuve, matyti savo atspindį veidrodyje be šešėlių ir šviesoje, kuri nekeičia odos spalvos, šilto vandens duše sulaukti iš karto, kai tik jį paleidžiame, duše turėti pakankamai erdvės judėti prausiantis, mėgautis malonia vandens srove, nestovėti baloje ir nejausti jokių nemalonių kvapų iš nuotekų trapo.

Žmonės sakosi, kad mėgsta vonią, nors vėliau prisipažįsta, kad ją prisileidžia vos keletą kartų per metus. S. Remeika rekomenduoja sąžiningai sau atsakyti, ar tikrai reikia vonios? Gal vis dėlto, jei patalpa maža, užteks patogaus, komfortiško dušo? Jis ragina griauti stereotipus ir vadovautis principu – geriau mažiau, bet kokybiškai. Rinktis kokybiškas, natūralias apdailos medžiagas, kokybišką įrangą, kuri gerai veiks ir nekels problemų.

Asmeninis archyvas

Interjero stilius pagal gyvenimo būdą

Stiliai maišosi, kinta. „Man patinka interpretuoti stilių. Retai kam tinka japoniškas minimalizmas, kai interjere daiktų beveik nėra. Tokį interjerą nėra sunku sukurti. Sunku jame gyventi. Tam, kad jame gerai jaustumeisi, reikia užaugi atitinkamoje kultūroje, būti asketu ir pedantu. Namų erdvės, o ypač vonios kambario, turi atitikti žmogaus charakterį, gyvenimo būdą. Jei jis nėra įpratęs apsieiti su mažai daiktų, jei mėgsta juos palikti ne savo vietoje, toks interjeras sugrius, vos tik jame apsigyvensite. Daugumai mūsų priimtinesnis laisvesnis stilius, kur daugiau lentynų, stalčių, kabliukų ir yra vietos susidėti daiktams. O jei vienas kitas ir liks nepaslėptas, interjeras išliks gražus ir stilingas. Juk kuriame ne tai vienintelei nuotraukos akimirkai, bet žmogaus, šeimos gyvenimui”, – sako S. Remeika.

Asmeninis archyvas

Daugiau informacijos: www.tece.com/lt

Mano išsaugoti straipsniai