53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Tinkamiausias augalas kiekvienai namų zonai

Tinkamiausias augalas kiekvienai namų zonai

Harmoninguose namuose kiekvienas daiktas turi savo vietą – taip pat ir kambariniai augalai. Papasakosime, kaip parinkti tinkamą augalą kambariui pagal jo paskirtį.

Miegamasisitalinė levanda

Levandos kvapas ramina nervų sistemą, nuima įtampą ir padeda užmigti. Juk būtent šito mums ir reikia po ilgos darbo dienos? Iš visų augalo rūšių būtent italinę (kuri kartais vadinama prancūziška) levandą geriausia auginti buto sąlygomis. Vazonėlį su augalu pastatykite saulėtoje vietoje ir reguliariai laistykite. Netrikdomas miegas garantuotas.

Shutterstock nuotr.

Svetainė – vėzdūnė

Vėzdūnė arba „moteriška laimė“ labai populiari tarp gėlių augintojų dėl ryškių blizgančių lapų ir baltų burės formos žiedų. Šis augalas labai puošia interjerą. Jis gražiai atrodys ir ant kavos staliuko, ir ant palangės svetainėje. Beje, šiam augalui nereikia daug šviesos, todėl jį galima laikyti ir toliau nuo lango.

Shutterstock nuotr.

Darbo kambarys – sansevjera

Darbo kambaryje augalai būtini, tai faktas. O jei augalas vienas iš lyderių pagal išskiriamą deguonies kiekį, geresnio varianto nebūna. Juk švarus oras, iš kurio išfiltruotas anglies dvideginis ir kuris prisodrintas deguonies, gerina kraujotaką ir smegenų veiklą, padeda susikoncentruoti ir įveikti nuovargį. Todėl sansevjera yra geriausias pasirinkimas darbo kambariui.

Shutterstock nuotr.

Valgomasis – blyškioji dracena

Ko gero, gėlių parduotuvėse esate matę simpatiškas spirales, panašias į bambuką? Tai blyškioji dracena arba „laimės bambukas“ – itin nereiklus augalas. Jam tereikia saulės šviesos ir indo su vandeniu ir stikliniais akmenukais. Kadangi blyškiąją draceną galima auginti vandenyje, vaza su ja atrodo labai dekoratyviai. Tik įsivaizduokite stalo viduryje pastatytą žalią bambuką, skęstantį ryškiaspalviuose stikliukuose. Malonus reginys, ar ne?

Shutterstock nuotr.

Vonios kambarys – papartis

Vonios kambaryje sąlygos augalams yra kone ekstremalios. Čia mažai šviesos ir daug drėgmės – beveik kaip tropinėse Amazonės džiunglėse! Reiškia, šiai patalpai reikia parinkti atitinkamas sąlygas mėgstančius augalus, kilusius iš drėgnųjų atogrąžų miškų. Todėl labiausiai vonioje tiks visžaliai paparčiai. Savo gimtinėje jie auga prie didžiulių medžių šaknų ir beveik nemato saulės.

Shutterstock nuotr.

Virtuvė – prieskoninės žolės

Niekas taip netinka virtuvėje, kaip žolelės, kurias galima naudoti maistui. Turite didelį pasirinkimą, nes egzistuoja daugybė rūšių žolelių, kurios gerai auga kambaryje. Galbūt verta pagalvoti ir apie nedidelį darželį ant virtuvės palangės – juk šviežios rozmarino ar raudonėlio šakelės daug kvapnesnės nei džiovintos žolelės iš pakelio.

Shutterstock nuotr.

Lodžija – alavijas

Įstiklinti balkonai arba terasos puikiai tinka augalams, kurie dėl savo dydžio ar formos nedera prie būsto interjero, bet yra labai naudingi. Pavyzdžiui, dauguma gėlių augintojų atsisako alijošiaus dėl jo ne itin dekoratyvios išvaizdos.

Shutterstock nuotr.

Be to, augalas labai išveši ir jo lapams, primenantiems voro kojas, reikia daug erdvės. Lodžijoje alijošius gali gauti užtektinai šviesos ir prisipildyti gydomųjų syvų, dėl kurių jis ir yra labiausiai vertinamas.

Mano išsaugoti straipsniai