„Interjeruose reikia gyventi – tai gyvas organizmas“, – teigia dizaineriai Romanas ir Dmitrijus Timofejevai. Dvynių nuomone, labai keista, kai sukūrus interjerą nebepakeičiama net vazos vieta. Juk namai – tai erdvė, kuri turi keistis kartu su šeimininku, atsispindėti išgyventos emocijos, įsilieti spalvingi prisiminimai.
Namo, į kurio kelionę leidžiamės, svarbus akcentas, varlės – tai interjero savininkės iniciatyva. „Mums pasisekė, kad mūsų užsakovai labai skirtingi žmonės. Kai kurie nori spalvingų, išskirtinių interjerų, kiti – klasikinių“, – apie savo patirtis pasakoja broliai.
Stikliniai laiptai – papildomas šviesos šaltinis
Anksčiau šiame būste nebuvo įėjimo, o kur matome langus – garažo vartai. Taigi vienas sudėtingiausių sprendimų – kaip sukurti kuo daugiau šviesos šaltinių. Neatsitiktinis sprendimas – namų puošmena – stikliniai laiptai. Jie buvo padaryti tam, kad netrukdytų šviesai natūraliai pasklisti po butą.
Šiuo metu toks sprendimas populiarėja ne vienuose namuose. „Dizainas toks dalykas, kur visuomet galima adaptuoti kitur pamatytą idėją – tai žmogiška. Juk mes nuolat vieni iš kitų kažką perimame, kopijuojame, perkuriame“, – interjero idėjų sklaidą aiškina dizaineriai.
Natūralumas
Pirmajame aukšte esanti svetainė persmelkta natūralumu. Natūralūs kilimai – vieni svarbiausių pasirinkimų šiame būste. „Nemėgstame imitacijų, jos sukuria dirbtinumo pojūtį. Tiesa, jie tinka visuomeniniams interjerams – tuomet geriau parinkti kilimus, kuriuose yra daug sintetikos, nes juos tenka dažnai valyti“, – pataria R. ir D. Timofejevai.
Žmonės viską dažniausiai skirsto į dvi kategorijas – gražu ir patogu. Ką tai reiškia? Anot dvynių, taip skirstyti negalima nieko, ypač architektūriniuose sprendimuose: „Gražu – tai nevartojamas apibrėžimas. Tokia samprata yra pernelyg subjektyvi ir individuali.“
Pirmas aukštas – svečių zona
Šiuolaikinio stiliaus name parinktos šviesios spalvos. Tai esminis sprendimas norint vizualiai padidinti erdvę. Atskirame tualete svečiams – balta spalva, stilizuoti, pilkų atspalvių jungikliai. Žinoma, vertėtų apsidairyti – varlės nusėdusios įvairiausiose vietose. Tai – rankšluoščiai, muilinės, visur karaliaujantys magnetukai.
Pagal individualų užsakymą sukurta ir virtuvė. Funkcionalus sprendimas – iš pirmo žvilgsnio nematomos spintelės.
Sugrįžus į svetainę, pagrindinis traukos objektas – židinys. O kas įsikūrę ant sofos – jau galite nuspėti.
Žinoma, kuriant originalius namus labai svarbūs ir finansiniai aspektai, ypač turint omenyje tai, kad daugiausiai tenka užsakinėti baldus pagal individualius projektus arba parinkti iš itališkų įmonių katalogų.
Timofejevai pripažįsta, kad iki krizės buvo lengviau atrasti unikalių gaminių, tačiau užsidarius daugumai prabangių ar tiesiog originalių interjero salonų, dažniau tenka kreiptis į baldininkus.
„Labai svarbu iš pat pradžių aptarti biudžetą. Kitaip, jau bevykdant projektą gali tekti jį sustabdyti, nes šeimininkai pritrūks lėšų. Kitas svarbus veiksnys, kad interjero dizaineriai būtų nepriklausomi, nesusiję su statybų ar baldų įmonėmis, nes kitaip klientui gali atrodyti, kad bandomi patenkinti ne jo, o dizainerių interesai, vykdomi karteliniai mainai“, – namų kūrimo subtilumus atskleidžia vyrai.
Antras aukštas – privati erdvė
Belipant į antrą aukštą, per stiklinius laiptus galima gėrėtis apačioje surinkta kolekcija iš įvairių šalių – kriauklės, akmenys, varlės, kaktusai, augalai. Dedant kojas ant tokių laiptelių iš pradžių apima nesaugumo jausmas, tačiau įpratus, pajunti estetinį pasitenkinimą.
Šis aukštas – asmeninė šeimininkų erdvė. Miegamasis, atskiras tualetas ir, žinoma, vonia. Tualete paslėptas liukas, kuriame galima sutalpinti nereikalingus ar nenaudojamus daiktus. Į jį patekti įmanoma tik užlipus specialiomis kopėtėlėmis.
O besipliuškenant vonioje galima gėrėtis vaizdu pro langą. Į ją galima patekti pro slankiojančias stiklines duris. Stiklas – svarus akcentas šiuose namuose.
„Kuriant interjerą pirmiausia bandome susidraugauti, užmegzti ryšį su šeimininkais. Juk tik taip galima sukurti įvaizdį, kuris atspindės žmones, kurie čia gyvens. Iš pradžių kuriamos 3D vizualizacijos, kurios ne kartą keičiamos, kol gimsta galutinis projektas“, – darbo specifiką paaiškina dizaineriai.
Įvaizdžio problema
Šiuo metu broliai projektuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Gruzijoje, Vokietijoje. Nors Vilnius yra jų namai, neatmeta galimybės kada nors persikraustyti ir į kitą valstybę.
Visgi be profesinės veiklos, broliai dar yra žinomi kaip grupė „Timohi“, išgarsėjusi televizijos ir bardų renginių pagalba. Ar tai netrukdo jų darbui?
„Žmonės, kurie gali sau leisti kurti namus su interjero dizainerių pagalba, nežiūri televizoriaus, tad apie šią mūsų veiklą nieko nežino. O tarkime, jei mus atpažįsta kokiame apdailos salone ir padaro nuolaidą – klientas iš to tik išlošia“, – porina Timofejevai.
Jie apgailestauja, jog dažniausiai asmenybės, kurios tiek investuoja į namų kūrimą, neturi laiko
juose gyventi.