Vištiena yra mėgstama daugelio. Jos pardavimams nuolat augant, prekybos tinklo atstovai pasidalijo patarimais, padėsiančiais tinkamai pasirūpinti šviežios paukštienos kokybe už parduotuvės ribų bei paaiškino, kodėl verta rinktis ją užaugintą be antibiotikų.
„Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorės Indrės Trakimaitės-Šeškuvienės teigimu, vištiena sudaro 40 proc. visų šviežios mėsos pardavimų prekybos tinklo parduotuvėse, o po rekordinių 2023 m., augimas stebimas ir šiemet.
„Pirmąjį šių metų pusmetį pardavėme 6 proc. daugiau vištienos nei tokiu pačiu periodu pernai. Stebėdami vis augančią paklausą, nuolat stengiamės garantuoti pirkėjams aukščiausią kokybę ir galimybę kiekvieną savaitę ja pasirūpinti pigiau“, – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė.
Kuo ypatinga užauginta be antibiotikų vištiena?
Atstovės teigimu, pirkėjai vis labiau pamėgsta ir prekybos tinklo privataus prekės ženklo „Well Done“ lietuvišką vištieną, kurios asortimentą papildė naujiena – be antibiotikų užaugintų vištų produktai: viščiukų broilerių vidinė filė, šlaunelių mėsa, blauzdelės bei kiti gaminiai.
„Ant pakuotės esantis žymėjimas „užauginta be antibiotikų“ pirkėją informuoja, kad augant broileriams jiems buvo suteiktos komfortiškos sąlygos, lesinti kokybišku, subalansuotu lesalu ir viso auginimo metu nesirgo. Be to, šie vištienos produktai yra papildomai ištirti nepriklausomoje akredituotoje tarptautinėje laboratorijoje „J. S. Hamilton“.
Papildomai ekspertų patikrinta prekė užtikrina dvigubus kokybės tikrinimo procesus – ženklu „J. S. Hamilton patikrinta kokybė“ pažymėtos maisto prekės buvo papildomai ištirtos ir atitinka visus Europos Sąjungoje bei Lietuvoje galiojančius maisto saugos ir kokybės kriterijus, kurie yra taikomi konkrečiai prekių grupei.
Tokį ženklą tinklo pirkėjai jau nuo balandžio mėnesio galėjo pastebėti ant daugelio kitų „Well Done“ šviežios mėsos pakuočių“, – pasakoja I. Trakimaitė-Šeškuvienė.
Už vištienos kokybę atsakingi ir pirkėjai
Prekybos tinklo duomenimis, paklausa vištienai neblėsta visus metus.
„Vištiena puikiai tinka ir įprastiems pietums, ir šventiškai iškylai gryname ore, ypač tada, kai vis dar džiugina šiluma.
Visgi ji kaip ir kiti švieži produktai yra jautri temperatūrai, tad norint išlaikyti paukštienos kokybę, svarbu nepamiršti kelių taisyklių“, – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė ir dalinasi prekybos tinklo kulinarijos meistrų patarimais, kaip tinkamai pasirūpinti šviežios vištienos kokybe už parduotuvės ribų.
Pasak jų, visų pirma, rekomenduojama nepamiršti tinkamai įvertinti gaminio pakuotės, kuri turi būti nepažeista.
„Svarbu atkreipti dėmesį ir į paukštienos spalvą – tinkama vartoti vištiena turi būti rausva. Esant šiltiems orams, patartina įsigytą vištieną kuo greičiau transportuoti namo, o vykstant į iškylą gamtoje – laikyti šaltkrepšyje ar specialiame maišelyje su folija“, – dalijasi kulinarijos meistrų patarimu I. Trakimaitė-Šeškuvienė.
Kaip namuose tinkamai laikyti vištieną, kad ši nesugestų?
Pasak prekybos tinklo atstovų, į namus iš parduotuvės pargabenta vištiena turėtų būti nedelsiant padedama į šaldytuvą, kurio temperatūra neviršija 4 laipsnių.
Vištiena nuo kiaulienos ar jautienos išsiskiria tuo, kad jai reikalinga žemesnė laikymo temperatūra, taip užkertant kelią šilumą mėgstančių bakterijų dauginimuisi.
„Galiausiai, vištieną būtina laikyti sandariai, o ją atidarius reikėtų suvartoti per 24 valandas. Nors vištienos galiojimo laikas dažniausiai yra ilgesnis, gamintojai ant pakuotės jį nurodo maksimaliai sutrumpintą norėdami būti tikri, kad vartojimo metu paukštiena bus aukščiausios kokybės“, – priduria I. Trakimaitė-Šeškuvienė.