Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Vejos laistymo gudrybės per karščius

Vejos laistymo gudrybės per karščius

Kai karšta ir sausa, veją reikia laistyti reguliariai, kad žolei būtų užtikrintas būtinas drėgmės kiekis ir ji būtų aprūpinta vandenyje tirpstančiomis maistinėmis medžiagomis. Pateikiame patarimus, kaip teisingai laistyti veją per karščius.

Jei oro temperatūra siekia 20–25°C, veją reikia laistyti kartą per 5–7 dienas, o jei 25–30 laipsnių – laistyti reikėtų kartą per 2–4 dienas.

Jei temperatūra pakyla virš 30 laipsnių, lygiagrečiai su įprastu laistymu vėją reikia vėsinti, laistant dieną po kelias minutes. Laistymo intensyvumas taip pat priklauso nuo konkretaus dirvožemio sudėties (ar tai molis, priesmėlis, smėlis ir t.t.).

Tinkamiausias metas laistyti veją yra ankstyvas rytas. Laistant dieną, išeikvojama daugiau vandens, nes karštyje dalis jo išgaruoja.

Dirvožemį laistyti reikia 10–15 cm gylyje, kad drėgmė pasiektų ir žolės šaknis, kurios atsakingos už augimą.

Nepakankamai laistant, laistant tik iš viršaus, gali pridygti daug piktžolių, kurių šaknų sistema seklesnė nei žolės. Tačiau nepamirškite auksinės taisyklės: kas per daug, tas nesveika. Per intensyviai laistant, iš dirvos išplaunamos maistinės medžiagos, todėl veja sunkiau augs. Be to, nuo drėgmės pertekliaus vejoje gali pradėti želti samanos.

Kad veją galėtumėte reguliariai ir kokybiškai laistyti bei sutaupytumėt laiko, patariame įsigyti automatinę laistymo sistemą. Svarbu tinkamai ją įrengti, kad visi sektoriai būtų laistomi tolygiai.

Kad veja išliktų žalia, per karščius galima 1–2 cm padidinti pjovimo aukštį ir rečiau ją pjauti. Taip pat reguliariai tikrinkite pjovimo mechanizmo aštrumą, nes pjaunant neaštriais peiliais, žolių stiebai pažeidžiami. Dažnai tenka matyti veją, kurią nupjovus ji atrodo tarsi žila.

Tradicinės žoliapjovės iš esmės žolės nepjauna, o kerta. Jei pjovimo mechanizmas aštrus, kertama stipriai ir tiksliai, o jei mechanizmas atšipęs, kertama neaštriai, iš žolės išmušama žalia masė ir ji atrodo pageltusi.

O gal ir Jūs žinote kokių vejos prižiūrėjimo gudrybių? Pasidalinkite komentaruose!

Mano išsaugoti straipsniai