Ar žinote, kokiais sodo augalais galima apsinuodyti? Labai daug populiarių sodo augalų, kurie vertinami dėl savo grožio, gali per kelias minutes tapti nuodingais žudikais. Ypač tokie augalai pavojingi vaikams, kurie gali jų paragauti iš smalsumo. Pavyzdžiui, tokioms „nedraugiškoms“ gėlėms galima priskirti visų mėgiamas pakalnutes ir narcizus. Kai kurios nuodingos sodo gėlės jau nužydėjo, tačiau kitos dar tik ruošiasi savo grožiu užkariauti mūsų širdis ir slapta pakenkti.
Hortenzija. Mirtinai pavojingos visos šios nuostabios gėlės dalys, ypač žiedų pumpurai. Paragauti gabalėlį hortenzijos – tai visiškai tas pats kaip praryti kalio cianido nuodų, kadangi šio augalo nuodinga medžiaga priklauso cianidams. Šie hortenzijos nuodai sukelia astmą, sąmonės praradimą, pulso padažnėjimą, traukulius, arterinio kraujospūdžio kritimą ir net mirtį.
Puansetija. Mirtinai pavojingos pieno spalvos augalo sultys. Puansetija ne tokia nuodinga kaip kitos nuodingos gėlės, tačiau bus geriau, jei vaikai ir naminiai gyvūnai laikysis kuo toliau nuo šio augalo. Jei žmogus sugalvotų nulaižyti ant rankos netyčia patekusias puansetijos sultis, tai gali sukelti sunkų apsinuodijimą, lydimą vėmimo ir viduriavimo. Laimei, mirties atvejų apsinuodijus puansetijos sultimis pasitaiko labai retai.
Pentinius. Mirtinai pavojingas visas augalas, ypač jauni lapeliai ir subrendusios sėklos, kuriuose yra didžiausia nuodingų medžiagų koncentracija. Šių žydrų varpelių jokiu būdu negalima ragauti, kitaip iš karto pajusite pykinimą, deginimą burnoje, širdies ritmo sulėtėjimą. Paragavus šio augalo, į gydytoją reikia kreiptis iš karto, nes delsimas per 6 valandas nuo apsinuodijimo pradžios prišaukia mirtį.
Rusmenė. Mirtinai pavojingas visas augalas, bet labiausiai viršutiniai lapai. Juose gausu medžiagų, kurios nors ir naudojamos medicinoje, tačiau suvartotos didelėmis dozėmis yra mirtinai pavojingos. Šis augalas yra nuodingas ne tik žmonėms, bet ir namų augintiniams. Pirmieji apsinuodijimo rusmene požymiai pasirodo po 20 minučių paragavus augalo. Tai pykinimas, vėmimas, viduriavimas. Priklausomai nuo apsinuodijimo rusmene dozės, skubiai nesikreipus į gydytojus, galima mirtis. Rusmenė ypač pavojinga vaikams.
Oleandras. Mirtinai pavojingos visos augalo dalys, įskaitant dervą ir nektarą. Gerai pagalvokite prieš nuspręsdami auginti oleandrą savo sode. Vieno šio augalo lapelio užtenka, kad mažas vaikas mirtų nuo apsinuodijimo. Apsinuodijimas pirmiausia paliečia virškinimo sistemą, sukeldamas pykinimą, vėmimą ir viduriavimą, o po to sukelia rimtas širdies veiklos ir centrinės nervų sistemos veiklos problemas.
Rododendras. Visos augalo dalys yra mirtinai pavojingos. Pakramčius rododendro lapelį, po kurio laiko atsiras gausus seilėtekis ir ašarojimas, po to prasidės stiprus vėmimas, suretės pulsas ir nukris kraujo spaudimas. Negana to, priklausomai nuo paragauto augalo kiekio, gali atsirasti traukuliai, ištikti koma ar net mirtis.
Kalmija. Mirtinai pavojingi šio azalijų ir rododendrų giminaičio lapai, ūgliai, žiedai ir žiedadulkės. Kalmija plačialapė turi daug toksinų, kurie pirmiausia sukelia gausų ašarojimą, skysčių tekėjimą iš nosies ir burnos, o vėliau astmą, inkstų nepakankamumą, konvulsijas, paralyžių ir netgi mirtį.